Westworld Další hvězdné obsazení: Do Westworldu míří nové postavy

Další hvězdné obsazení: Do Westworldu míří nové postavy

Další hvězdné obsazení: Do Westworldu míří nové postavy

Herecká základna pro seriál Westworld byla oznámená již před pár měsíci. Nyní však do seriálu míří nové postavy a s nimi i jejich čtyři noví hvězdní představitelé z filmů jako Fight Club nebo Zodiac a seriálů House of Cards či Newsroom.


11 0
22.8.2015

Před nedávnem informoval web Entertainment Weekly o tom, že byli do nového sci-fi westernového seriálu Westworld doobsazení herci a zveřejněné krátké charakteristiky postav, které ztvární.

Prvním nováčkem je Clifton Collins Jr., pětačtyřicetiletý herec, který se plátnech kin a televizních obrazovkách objevuje od roku 1991, kdy debutoval ve filmu Grand Canyon. Známý je ale především z Torova snímku Pacific Rim. Clifton Collins Jr. si zahraje Lawrence, okouzlujícího, ale nebezpečného psance, který umí intrikovat a také jednat s všemožnými kriminálníky ve Westworldu.


Clifton Collins Jr. míří ze sci-fi filmu do sci-fi seriálu. Foto: Warner Bros.

Druhou posilou je již o něco zvučnější jméno. Eion Bailey se objevil v legendárním Band of Brothers jako David Kenyon Webster nebo v druhé sérii aktuálně běžícího Raye Donovana. Objevil se také ve Fincherově filmu Fight Club. Bailey si ve Westworldu zahraje Logana, pochybného mládence, který si prožitkářsky užívá Westworld jak kvůli svému oddání se všemu, tak za účelem pomoci svému příteli Wiliamovi se uvolnit.

Eion Bailey se z válečného pole přesouvá na to westernové. Foto: HBO

Třetím přírůstkem v obsazení je Jimmi Simpson, se kterým Jonathan Nolan (tvůrce, scenárista, režisér a výkonný producent Westworldu) spolupracoval již na svém předchozím seriálu Person of Interest. Herec se v menších rolích také objevil napřiklad v seriálech House of Cards, The Newsroom nebo House, mimo jiné pak také ve Fincherově Zodiacovi. Jimmi Simpson ztvární v seriálu roli Williama, nesmělého návštěvníka Westworldu, který je v tomtom zábavním parku poprvé, a tak se připojuje ke svému příteli Loganovi, jenž Westworld již dobře zná. Přes počáteční pohrdání lascivnějšími atrakcemi parku William postupně odhaluje hlubší význam příběhu parku.

Jimmi Simpson si zahrál ve třetí řadě seriálu Person of Interest od Jonathana Nolana. Foto: CBS

Poslední hereckou posilou je Sidse Babett Knudsen, která pochází z Dánska a známá je například ze seriálů Borgen nebo 1864. Ta si zahraje Theresu Cullen, která je strohou provozní vedoucí, jež má za úkol vést park a zabránit tomu, aby se zde situace zvrhla do nekontrolovatelného chaosu. Tuto postavu v pilotní epizodě ztvárnila Miranda Otto, již mají diváci zafixovanou především jako Éowyn z trilogie Pána prstenů. Herečka se ale po dotočení první epizody rozhodla věnovat jiným projektům, a tak musela být zmiňovaná postava přeobsazená právě Sidse Babett Knudsen.

Poslední hereckou posilou je dánská herečka. Foto: DR1

V seriálu si mimo jiné zahraje Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek, Sloní muž) jako Dr. Robert Ford, majitel zábavního parku. Dále se v seriálu objeví Evan Rachel Wood (True Blood, Mildred Pierce), Ed Harris (Gone Baby Gone, The Truman Show) jako hlavní záporák, Jeffrey Wright (Source Code, Boardwalk Empire), James Marsden (X-Men, Modern Family), Rodrigo Santoro (Lost, 300: Rise of an Empire), Shannon Woodward (Raising Hope, Criminal Minds) a Kyle Bornheimer (Jericho, The Office).

Ve Westworldu nebude chybět ani Anthony Hopkins jako Dr. Robert Ford. Foto: HBO

Seriál Westworld z produkce HBO a produkční společnosti J. J. Abramse Bad Robot bude mít na televizních obrazovkách premiéru na začátku roku 2016. Režie a scénáře k první epizodě se ujal sám showrunner Jonathan Nolan. K seriálu byl již zveřejněný první trailer, oficiální popisprvní fotografie.

Nový seriál od Jonathana Nolana bude příští rok vysílat stanice HBO. Foto: HBO

Diskuze /2

Lefty

Probůh…to je na facku, když vám někdo po pilotu řekne, že se chce věnovat jiným projektům…těžce neprofesionální…

23.8.2015 | 11:04:05
Kafka Tamura

Třeba ta postava neměla přežít ani pilot a až po smlouvě si to tvůrci rozmysleli? Nebo za tím může být dalších milion věcí. Jestli jsi s ní nesepisoval smlouvu ty sám, tak hovno o tom víš a nemoralizoval bych tak. ;)

23.8.2015 | 18:28:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Druhá série

Ve druhé sérii přivítáme osm nových herců

Ve druhé sérii přivítáme osm nových herců

Ve druhé řadě Westworldu se dočkáme hned několika nových hereckých tváří. Mezi ně patří například Gustaf Skarsgård (Vikings), Katja Herbers (Manhattan) či Jonathan Tucker (Kingdom). Na koho dalšího se můžeme těšit?

Reklama

Upoutávka ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

Westworld si odnáší pět cen Emmy

Westworld si odnáší pět cen Emmy

V nabité konkurenci se sice Westworldu v hlavních kategoriích nezadařilo, nicméně už minulý týden se tvůrci radovali z pěti cen ve vedlejších kategoriích.

Nejoblíbenější postavy

Vydejte se do Westworldu!

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Pokud se doma nudíte a chcete zažít pořádnou dávku adrenalinového dobrodružství na divokém západě, Westworld je pro vás to pravé. Kolik peněz bude stát taková zábava a co všechno musíte podstoupit, abyste se tam dostali? Předtím, než zarezervujete místenku, si přečtěte tento článek.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás