Westworld Obětní beránek doktora Forda

Obětní beránek doktora Forda

Obětní beránek doktora Forda

Sedmá epizoda s názvem Trompe L'Oeil, což v překladu znamená optický klam, přinesla na konci (ne)očekávaný zvrat. V zákulisním videu od HBO se k této scéně zpětně vracejí tvůrci a herci seriálu Westworld.


17 0
17.11.2016

Očekávaný byl tento zvrat v tom, že se nám potvrdila teorie z našeho předchozího článku. A tedy to, že Bernard Lowe, geniální a idealistický vedoucí Vývoje v parku, je jen obyčejný konferenciér a loutka Dr. Forda.

Neočekávaný zase proto, že za oběť padla Theresa Cullen, zodpovědná pro Zajištění kvality Westworldu a Bernardova milenka. Tím, že s ní Bernard sdílel intimní chvíle, mu prozradila informace, které pak Bernard adresoval zpět Dr. Fordovi. Totéž může platit i v případě únosu Elsie, který nám snad přiblíží následující epizody.


Je škoda, že talentovaná dánská herečka Sidse Babett Knudsen skončila své působení ve Westworldu tak brzy. Nebo se mýlíme? V tomto seriálu je opravdu možné vše. Například proto, že v místnosti, ve které Bernard Theresu usmrtil, vytvářel stroj nové tělo konferenciéra…

Thumbnail Play icon

Diskuze /11

Ratemus

úžasnej zvrat, to jsem nečekal, spíše jsem čekal že celá rada nebo někdo jiný z nich bude stroj…líbí se mi jak to graduje, až se utrhnou ze řetězu, to bude řežba..ten Hopkins je neskutečnej dábel

17.11.2016 | 16:15:35
Angi

Pro mne trošičku zklamání. Zvlátě, pokud se Bernard ukáže jako dělaný podle Arnolda. Je to tak očividné, že jsem doufal v tahání za fusekli ze strany autorů. A ta Therasa vypadá velmi pravděpodobně, že je zrovna vyráběna. Kdyby jen tak zmizela, tak Ford získá akorát trable, přece by ji někdo hledal? Ale jestli ji nahradí, jen posílí svou moc.

17.11.2016 | 17:30:17
zizik

Prosím vás, kde jste přišli na to příšerné slovo „konferenciér“? Chápu, že se snažíte přeložit „host“ co nejpřesněji ve významu „osoba provázející hosty zábavný programem“, ale je to krkolomné a dlouhé (a ani v titulcích to tak není používáno). Zlaté české HBO, kde v titulcích používají slovo „výtvor“, které sice není přesný překlad, ale naprosto dokonale zapadá do kontextu seriálu. Krátké a jasné :-)

#4 Packa
17.11.2016 | 18:21:41
Packa

#3 zizik: Souhlasím, taky jsem se u konferenciéra zasekla, co tím chtěl autor říct. :D

redaktor
17.11.2016 | 18:40:52
Hree

Já celou dobu myslel, že Ford bude robot. Ale ono to ještě může nastat :-)

#10 Trifi
17.11.2016 | 22:09:00
Ratemus

já si asi minutu před tím řekl, kdy už se provalí že někdo z vedení je také robot a najednou ta dá

17.11.2016 | 23:01:22
Barring

A jediný, kdo sto pro není robot, je ten sprostý scénárista. Takhle se nachcat jak hovado, na to je AI krátká :D

18.11.2016 | 7:16:26
Ratemus

jasný, roboti nemají co chcát

18.11.2016 | 16:43:19
desaix

No uprimne uz v prve casti sa tusim Man in Black zmienil o novom leveli hry…a uz vtedy ma napadlo,ze cele stredisko je tiez len nova uroven hry.Ved vsetci v podstate tiez len robia ukony ktore sa opakuju.

18.11.2016 | 19:47:04
Trifi

#5 Hree: Nene, to nastat nemůže, páč žádný robot by nehrál tak dobře… : D :P

překladatel
18.11.2016 | 20:57:16
olda523

konečně se to rozjíždí s posledními dvěma díly, do te doby to byla opravdu nuda, uz jsem si rikal ze na nasledující sérii se vykašlu, ale díky nynějším zvratům zůstávám :D

20.11.2016 | 10:44:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Druhá série

Ve druhé sérii přivítáme osm nových herců

Ve druhé sérii přivítáme osm nových herců

Ve druhé řadě Westworldu se dočkáme hned několika nových hereckých tváří. Mezi ně patří například Gustaf Skarsgård (Vikings), Katja Herbers (Manhattan) či Jonathan Tucker (Kingdom). Na koho dalšího se můžeme těšit?

Reklama

Upoutávka ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

Westworld si odnáší pět cen Emmy

Westworld si odnáší pět cen Emmy

V nabité konkurenci se sice Westworldu v hlavních kategoriích nezadařilo, nicméně už minulý týden se tvůrci radovali z pěti cen ve vedlejších kategoriích.

Nejoblíbenější postavy

Vydejte se do Westworldu!

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Pokud se doma nudíte a chcete zažít pořádnou dávku adrenalinového dobrodružství na divokém západě, Westworld je pro vás to pravé. Kolik peněz bude stát taková zábava a co všechno musíte podstoupit, abyste se tam dostali? Předtím, než zarezervujete místenku, si přečtěte tento článek.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás