What We Do In The Shadows (Co děláme v temnotách)
93/100 - 42×

What We Do In The Shadows(Co děláme v temnotách)

Seriál dokumentárním způsobem sleduje tři upíry Nandora, Nadju a Laszla, kteří spolu žijí již stovky let. Upíři žijí na Staten Islandu v New Yorku společně s energetickým upírem Colinem Robinsonem a lidským sluhou Guillermem.

USA | 2019 | Vysílá se
vysílání
6 sezón | FX | 30 minut
žánr
Komedie
hrají
Kayvan Novak (Nandor), Natasia Demetriou (Nadja), Matt Berry (Laszlo Cravensworth), Harvey Guillén (Guillermo de la Cruz), Mark Proksch (Colin Robinson), Kristen Schaal (Průvodkyně)

Nandor

Nandor

Nandor, znám také pod přízviskem Neúprosný, je přes 750 let starý upír, který pochází z Íránu.

Sezóny 3
2019 -

Nandor se narodil v roce 1262 v zemi Al Quolanudar v dnešním jižním Íránu. Stal se vojákem Osmanské říše, pravděpodobně nějakou dobu po jejím založení v roce 1299. Během této doby vydrancoval mnoho vesnic a dvakrát zapříčil, že Eufrat „zčervenala krví“. Jedna vesnice, kterou vypálil, se později stala rodištěm Nadji, jeho budoucí spolubydlící upírky. Nadja se to nedozvěděla až do 21. století.

(Foto: Fx)


Když byl Nandor lidským vojákem, vlastnil koně jménem Jahan, ke kterému byl velmi připoutaný. Jednoho dne Nandor a jeho armáda uvízli bez jídla a Nandor neměl jinou možnost, než Jahana zabít a sníst. Nandor byl přitom zdrcen a plakal, přestože Jahan byl „lahodný“. Nandor si později nesprávně zapamatoval jméno koně jako „John“ a litoval, že k němu nebyl milejší.

Nandor byl ženatý za 37 žen najednou a miloval 35 z nich. Během těchto manželství se stal upírem. Získal jedinečné schopnosti pyrokinese a schopnost proměnit se v páru. Všechny jeho manželky znechutila jeho náladovost, přes den spal a pil krev, a tak všechny odešly a vzaly s sebou i své děti. Pokusil se je navštívit, ale stále je děsil. Nandora nakonec z Al Quolanudar vyhnali rolníci.

Nandor se nakonec naučil anglicky, zapomněl mluvit persky a nevšiml si rozpuštění Al Quolanudar v roce 1401. Přestěhoval se do domu s upíry Nadjou, Laszlem Cravensworthem a Colinem Robinsonem na Staten Island v New Yorku.

Kolem roku 2009 přijal nového lidského sluhu, Guillerma.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama