White Collar (Ve službách FBI) Jak je to s obnovením šesté série

Jak je to s obnovením šesté série

Jak je to s obnovením šesté série

Někteří z vás si určitě pamatujete, že touhle dobou už byl většinou osud White Collar jasný, předprodukce byly v plném proudu a všichni se připravovali na začátek natáčení v březnu. Tento rok se ale zatím nic takového neděje. V polovině února stále nevíme, jak na tom náš oblíbený seriál je a určitě vás zajímá, co za tím stojí.


1 0
13.2.2014

Deadline napsalo, že kolují zvěsti o tom, že se USA Network a Fox TV Studios (produkují White Collar) nebyly zatím schopni dohodnout. Vzhledem k tomu, jak otevřeně skončila pátá série, se předpokládá nějaké pokračování (pravděpodobně by šlo o závěrečnou sérii). Pokračování seriálu ale kamenem úrazu neshod mezi USA a FtvS není. Je jím forma, v jaké by se závěrečná série měla fanouškům představit. USA by ráda viděla White Collar zakončený tzv. minisérií (podobně tomu bylo u The Big C), kdežto FtvS chtějí sérii s obvyklým počtem epizod.
Určitě se všichni shodneme, že by si White Collar zasloužil tu druhou možnost. Nejen díky tomu, že patří k těm nejúspěšnějších seriálům USA, ale i proto, že ostatní úspěšné a zavedené seriály stanice, jakým byl například Monk, Burn Notice, In Plain Sight a Psych, byly do seriálového nebe odeslány s plnohodnotnou sérií (USA nemá ve zvyku ohlašovat závěrečnou sérii seriálu před jejím odvysíláním, ale scenáristé jsou o tomto rozhodnutí upozorněni dopředu, aby se mohli přizpůsobit a pořádně ukončit děj).

I přes to, že se seriál poprvé od své první série vysílal na podzim, a tak musel čelit větší konkurenci (přeci jenom v mid-season se vysílá seriálů méně), držel si skvělá ratingová čísla. Byla sice oproti minulým sériím slabší, ale žádný ohromný propad se nekonal a čísla byla v průběhu celé série stabilní. A tak se obrátila pozornost na to, kolik natáčení seriálu stojí a zda bude další vývoj děje chytlavý.
V současnosti veškerou produkci hradí stanice. A jelikož se děj seriálu z velké části natáčí v New Yorku, White Collar je finančně nákladným seriálem. K dobru mu nepřispívá ani skutečnost, že NBCUniversal Cable Entertainment, pod který USA Network spadá, rozhodlo, že by měla být upřednostňována vlastní produkce (a do této kategorie White Collar nespadá). Navíc USA prochází změnami ve svém vysílání, kdy nahrazuje starší seriály těmi novými, a má už objednáno pár pilotů k novým seriálům, takže z finančního hlediska obnovení White Collar smysl moc nedává.


Ale na druhou stranu… Seriál se honosí jednou z nejznámějších hvězd stanice, Mattem Bomerem, a navíc je jedním z mála seriálů USA, na který kritici pějí chválu, takže by si rozhodně pořádné rozloučení zasloužil. Podle Deadline jsou prý FtvS ochotna uhradit i část nákladů závěrečné série a snížit licenční poplatky, pokud by byli šéfové USA ochotni obnovit sérii v nezkrácené formě. Takže nám nezbývá nic jiného, než se jen modlit, aby se USA se svým dlouholetým spolupracovníkem FtvS brzy dohodla, protože zdlouhavé odkládání rozhodnutí o obnovení má i další neblahý důsledek…
White Collar momentálně přišlo nejen o valnou většinu svých scenáristů, ale i členů štábu, protože se začali věnovat svým novým projektům. Kvůli tomu by tak případná produkce závěrečné série mohla začít až nejdříve v dubnu, kdy se dokončí všechny piloty. Stejně tak musí být nejistota budoucnosti seriálu frustrující i pro samotné herce, protože nerozhodný stav jim brání v tom, aby se mohli ucházet o role v nových seriálech.

A nám fanouškům nezbývá nic jiného než celí napjatí čekat, snažit se neházet flintu do žita a doufat, že se nakonec se seriálem nerozloučíme bez pořádného ukončení.

Diskuze /7

Janexo

Ty jo, já opravdu doufám, že ho na tu šestou sérii obnoví O.o Přeci to nemůžu skončit takhle otevřeně a hlavně jak píšeš, sledovanost byla stabilní, takže by si tu šestou sérii seriál a i my, fanoušci, rozhodně zasloužili :)

13.2.2014 | 12:36:02
Létem políbená

Ty jo doufám, že WC obnoví, vážně se asi začnu modlit :) sice mi ještě pár dílu zbývá…

15.2.2014 | 10:03:39
set

Tak tohle tedy není zpráva dne

15.2.2014 | 20:51:11
phoebess

jop, při jejím psaní mi bylo krapet ouzko…

redaktor
16.2.2014 | 6:54:18
Létem políbená

Ach jo :( Další řada prostě být musí, co sakra bude s Nealem? A jak se to vyvine mezi Peterem a Elizabeth? SAKRA :(

23.2.2014 | 21:08:30
kikibedna2000

Neznáte nejakej hezkej serial podobny WC a Pán času? ? Protoze si myslím že začnou až na podzim a titulky budou az na vánoce. .. :-( Tak nemam na co koukat. .. proooooooooosim!! Jinak už se modlíme doma za 5. řadu

#7 phoebess
15.3.2014 | 10:37:13
phoebess

#6 kikibedna2000: pokud chceš titulky až na vánoce, máš je mít… :)

redaktor
21.3.2014 | 8:52:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás