Wolf Hall
86/100 - 18×

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Mark Rylance (Thomas Cromwell), Damian Lewis (Jindřich VIII.), Claire Foy (Anna Boleynová), Anton Lesser (Thomas More), Joanne Whalley (Kateřina Aragonská), Jonathan Pryce (Thomas Wolsey), Mark Gatiss (Stephen Gardiner), Thomas Brodie-Sangster (Rafe Sadler), Luke Roberts (Henry Norris),


S01E05: Crows

S01E05: Crows

Zákon o následnictví vyhlásil Jindřicha nejvyšší hlavou církve v Anglii. Ale císař Svaté říše římské a jeho velvyslanec, Eustache Chapuys, odmítli uznat jak Jindřichův nový titul, tak jeho sňatek s Annou Boleynovou.

cz sk
18.2.2015
50 minut

Cromwell navštíví Kateřinu. Ta je stále slabší a unavenější a touží vidět svou dceru Marii. Cromwell Kateřinu lituje a snaží se přesvědčit krále, aby Chapuysovi dovolil ji navštívit, ale Jindřich odmítne. Dokud císař neuzná Annu jako jeho zákonnou manželku, tak Jindřich nebude brát na diplomacii ohled.

Jelikož je Anna opět těhotná, začne si Jindřich všímat Jany Seymourové. V Seymourovi se snaží získat Cromwellovu pomoc při jednání s králem.

Anna si je vědoma toho, že Cromwell se spikl s Seymourovými a připomíná mu, že to ona z něj udělala toho, kým je dnes. Když Kateřina zemře, tak Anna slaví a je si jistá, že tentokrát porodí chlapce.

Král se účastní turnaje a je téměř zabit. Cromwell si uvědomuje, že za své postavení vděčí výhradně Jindřichovi, a že bez podpory krále by ho jeho nepřátelé zničili. Naštěstí se Jindřich plně uzdraví, ale Anna v šoku potratí, když se dozví o jeho pádu.

Jindřich se obává, že s Annou nikdy nebude mít syna a je přesvědčen, že je prokletá a že ho do manželství vlákala. Chce novou ženu, a tento úkol dostane na starosti Cromwell.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JS

Zdal sa Chapuy divný len mne? :)

23.2.2015 | 14:11:16

Filtr seriálů
Reklama