Wolf Hall
89/100 - 15×

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 50 minut
hrají
Damian Lewis (Jindřich VIII.), Luke Roberts (Henry Norris), Jonathan Pryce (Thomas Wolsey), Mark Gatiss (Stephen Gardiner), Thomas Brodie-Sangster (Rafe Sadler), Anton Lesser (Thomas More), Mark Rylance (Thomas Cromwell), Joanne Whalley (Kateřina Aragonská), Claire Foy (Anna Boleynová),


Claire Foy se s jedenáctým Doktorem objeví v novém dramatu Netflixu

Claire Foy se s jedenáctým Doktorem objeví v novém dramatu Netflixu

Představitelka Anny Boleynové, Claire Foy, bude spolu s Mattem Smithem, jedenáctým Doktorem, jednou z protagonistů nového historického seriálu, jehož objednávku dnes potvrdil Netflix. O čem seriál bude a kdo se v něm ještě objeví, se dozvíte v článku.


4 0
19.6.2015

Drama The Crown bude pojednávat o vládě Alžběty II. a jejím nikdy nekončícím bojem s předsedy vlád, který pomáhal utvářet Británii po druhé světové válce. Seriál se zaměří na boj mezi Buckinghamským palácem a Downing Street č. 10, sídlem premiérů. Nedočkáme se jen politiky, ale také intrik, lásky a machinací mezi těmito dvěma domy. Mimo královské rodiny a politikaření se seriál bude zabývat také rozpadem britského impéria a zrodem nové éry.


V první sezóně se setkáme s 25letou princeznou Alžbětou, která musí čelit skličujícím vyhlídkám nejslavnější světové monarchie a zároveň posilovat vztah s panovačným premiérem Winstonem Churchilem.

V hlavních rolích se objeví Claire Foy jako královna Alžběta II., Matt Smith alias jedenáctý Doktor jako Philip Mountbatten, vévoda z Edinburgu a John Lithgow (Dexter, 3rd Rock from the Sun, HIMYM, Once Upon a Time in Wonderland) jako Sir Winston Churchill.

Seriál vychází ze hry The Audience, za kterou stojí Peter Morgan (The Queen, Frost/Nixon, The Last King of Scotland), režisér Stephen Daldry (Billy Elliot, The Hours, The Reader) a producent Andy Harries (The Queen). Morgan, který hru napsal, má na starosti i scénář k seriálu a epizody budou režírovat Stephen Daldry, Philip Martin a Julian Jarrold. Producenty jsou Morgan, Daldry, Harries, Robert Fox (Atonement, Closer, The Hours, Notes on a Scandal) a Matthew Byam Shaw (Frost/Nixon).

Desetidílného dramatu, za kterým stojí mimo Netflixu i Left Bank Pictures a Sony Pictures Television, se dočkáme v roce 2016 a je prvním počinem Netflixu ve Velké Británii.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama