Wolf Hall
86/100 - 18×

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Mark Rylance (Thomas Cromwell), Damian Lewis (Jindřich VIII.), Claire Foy (Anna Boleynová), Anton Lesser (Thomas More), Joanne Whalley (Kateřina Aragonská), Jonathan Pryce (Thomas Wolsey), Mark Gatiss (Stephen Gardiner), Thomas Brodie-Sangster (Rafe Sadler), Luke Roberts (Henry Norris),


Claire Foy se s jedenáctým Doktorem objeví v novém dramatu Netflixu

Claire Foy se s jedenáctým Doktorem objeví v novém dramatu Netflixu

Představitelka Anny Boleynové, Claire Foy, bude spolu s Mattem Smithem, jedenáctým Doktorem, jednou z protagonistů nového historického seriálu, jehož objednávku dnes potvrdil Netflix. O čem seriál bude a kdo se v něm ještě objeví, se dozvíte v článku.

4 0
19.6.2015

Drama The Crown bude pojednávat o vládě Alžběty II. a jejím nikdy nekončícím bojem s předsedy vlád, který pomáhal utvářet Británii po druhé světové válce. Seriál se zaměří na boj mezi Buckinghamským palácem a Downing Street č. 10, sídlem premiérů. Nedočkáme se jen politiky, ale také intrik, lásky a machinací mezi těmito dvěma domy. Mimo královské rodiny a politikaření se seriál bude zabývat také rozpadem britského impéria a zrodem nové éry.

V první sezóně se setkáme s 25letou princeznou Alžbětou, která musí čelit skličujícím vyhlídkám nejslavnější světové monarchie a zároveň posilovat vztah s panovačným premiérem Winstonem Churchilem.

V hlavních rolích se objeví Claire Foy jako královna Alžběta II., Matt Smith alias jedenáctý Doktor jako Philip Mountbatten, vévoda z Edinburgu a John Lithgow (Dexter, 3rd Rock from the Sun, HIMYM, Once Upon a Time in Wonderland) jako Sir Winston Churchill.

Seriál vychází ze hry The Audience, za kterou stojí Peter Morgan (The Queen, Frost/Nixon, The Last King of Scotland), režisér Stephen Daldry (Billy Elliot, The Hours, The Reader) a producent Andy Harries (The Queen). Morgan, který hru napsal, má na starosti i scénář k seriálu a epizody budou režírovat Stephen Daldry, Philip Martin a Julian Jarrold. Producenty jsou Morgan, Daldry, Harries, Robert Fox (Atonement, Closer, The Hours, Notes on a Scandal) a Matthew Byam Shaw (Frost/Nixon).

Desetidílného dramatu, za kterým stojí mimo Netflixu i Left Bank Pictures a Sony Pictures Television, se dočkáme v roce 2016 a je prvním počinem Netflixu ve Velké Británii.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filtr seriálů
Reklama