Wool
0/100 - 0×

Wool

Wool se odehrává ve zničené a toxické budoucnosti, kde komunita lidí přežívá v podzemí v obrovském sile, které sahá stovky pater hluboko. Zde žijí jeden muž a žena ve společnosti plné nařízení, o kterých si mají myslet, že je mají chránit. Seriál je adaptací knižní trilogie Silo od spisovatele Hugha Howeyho.

USA | 2021 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | | 60 minut
žánr
Mysteriózní, Sci-fi, Thriller

Knižní trilogii Silo čeká seriálové zpracování s Rebeccou Ferguson v hlavní roli

Knižní trilogii Silo čeká seriálové zpracování s Rebeccou Ferguson v hlavní roli

Streamovací služba Apple TV+ se pustí do zpracování knižní trilogie Silo, kterou napsal Hugh Howey. Jedná se o postapokalyptické sci-fi, ve kterém lidstvo žije v podzemním silu. A v hlavní roli se můžeme těšit na herečku Rebeccu Ferguson.

8 0
22.5.2021

Streamovací služba Apple TV+ nadále rozšiřuje svoji seriálovou nabídku, jejíž součástí je několik velkých výpravných dramat, jako třeba seriály See či For All Mankind. Letos by služba také měla nabídnout nové sci-fi Foundation, od kterého jsou velká očekávání, a nyní Apple oznámil, že do seriálové podoby přemění i knižní trilogii Silo od spisovatele Hugha Howeyho.

O seriál, který nese název Wool, což je i název první knihy, se postarají scenárista Graham Yost a režisér Morten Tyldum. Yost je například tvůrcem seriálu Justified a rovněž je scenáristou pro nadcházející seriál Masters of the Air a Morten Tyldum jako režisér působil u seriálu Defending Jacob. Na produkci seriálu bude rovněž spolupracovat AMC Studios. První sérii by mělo podle všeho tvořit deset epizod a popis seriálu zní následovně:


Wool se odehrává ve zničené a toxické budoucnosti, kde komunita lidí přežívá v podzemí v obrovském sile, které sahá stovky pater hluboko. Zde žijí jeden muž a žena ve společnosti plné nařízení, o kterých si mají myslet, že je mají chránit.

(Třídílná knižní předloha seriálu, u nás vydaná pod názvy Silo, Turnus a Prach. Foto: Imgur)

Do hlavní role byla obsazena švédská herečka Rebecca Ferguson, která se proslavila například rolemi ve filmech Mission: Impossible, The Greatest Showman nebo Dune a v seriálovém světě například hlavní rolí v The White Queen. Ve Wool se Rebecca ujme role Juliette, nezávislé a pracovité inženýrky. Zároveň bude herečka u seriálu působit i jako výkonná producentka. Mezi dalšími výkonnými producenty budou sám autor předlohy Hugh Howey a dále Remi Aubuchon, Nina Jack a Ingrid Escajeda.

Cesta knižní série na plátna či obrazovky však nebyla vůbec snadná. Howey první knihu vydal v roce 2011 a už následujícího roku si zakoupilo práva na zpracování studio 20th Century Fox, které měli mít na starosti Ridley Scott a Steve Zaillian, avšak nakonec z toho sešlo. Před pěti lety se práva navrátila k Howeymu a on tak mohl hledat místo jinde, třeba i v televizi. Nejdříve našel Howey se svým projektem domov u AMC, až se nakonec ozval Apple, který se chtěl na zpracování také podílet. O celé této cestě se Howey rozpovídal i na svém webu, kde si o ní můžete dopodrobna přečíst. Také tam zmiňuje, že už jsou obsazeny všechny role a že nebudeme věřit vlastním očím, jací herci se na seriálu budou podílet. Kromě Ferguson tak můžeme očekávat další zvučná jména.

(Rebecca si zahrála v posledních dvou Mission: Impossible a vrátí se i v dalším díle. Foto: Paramount Pictures)

Zdroj: Deadline

Jste obeznámeni s knižní předlohou? Jste rádi, že se konečně dočká svého seriálového zpracování?

Diskuze /2

Jonner

Knihy me bavily, konec byl trosku odflakly, ale i tak nelituji. Na serial jsem teda zvedavy. Snad to nebude odflakle jako Snowpiercer.

23.5.2021 | 22:22:20
Mordrull

Taky jsem knížky četl, jednička a trojka byly asi nejlepší ..

30.10.2021 | 21:15:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama