X-Men Comicsová historie X-Men (1980 - 1990)

Comicsová historie X-Men (1980 - 1990)

Comicsová historie X-Men (1980 - 1990)

X-Men mají za sebou dlouhou comicsovou historii. Pojďme se společně podívat na více než padesát let jejich příběhů, všechny jejich tvůrce, postavy, zvraty, pády i úspěchy. Máme tu již třetí kapitolu z bohaté historie X-Menů. Dnes se blíže podíváme na osmdesátá léta.


3 0
27.6.2014

Osmdesátá léta by se dala považovat za nejúspěšnější léta X-menů, kteří se díky své oblíbenosti dočkali několika spin-offů. Prodeje rostly a komiksoví mutanti se stali jednou ze stěžejních sérií MARVEL comics.

K tomuto úspěchu vedlo několik klíčových komiksových knih. V první řadě se jednalo o Dark Phoenix Sage. Tato komiksová série se sice začala vydávat již v pozdějších sedmdesátých letech, ale teprve v osmdesátých letech příběh vrcholil a prodejnost rostla.(obálka k jednomu ze sešitů série Uncanny X-men)

Pro budoucí filmový vesmír X-menů byly však mnohem důležitější dvě jiné komiksové knihy. Nejdříve šlo o komiks Days o Future Past, který se stal předlohou pro stejnojmenný film Bryana Singera, jenž letos dorazil na plátna kin. Zatímco děj filmové a komiksové Budoucí minulosti se příliš neliší, X-Men: God Loves, Man Kills by se dalo brát spíše jako inspirace než předloha k X-men 2: X-Men United.


(obálka k jednomu ze sešitů spin-offu s Wolveinem)

Jelikož byli X-meni nejprodávanější sérií MARVEL comicsu a úspěch série nazvané Uncanny X-Men stále rostl, rozhodlo se vydavatelství pro několik komiksových spin-offů, které zaštiťoval společný a ne příliš originální název X-Books. Z oněch sérií stojí za zmínku Wolverine, jenž byl už nějakou dobu nejpopulárnějším mutantem, a X-Factor.


(ilustrátor John Romita)

V průběhu osmdesátých let se na psaní Uncanny X-men podílel nejvíce Chris Claremont (ten na X-menech pracoval již v sedmdesátých letech) a mezi nejvýznamnější ilustrátory, kteří na těchto komiksech pracovali, se řadí John Byrne a autor, jenž zůstal legendou až dodnes, John Romita (jeho syn John Romita Jr. dnes, stejně jako jeho otec před lety, kreslí pro MAVEL comics).

Příště nás čekají devadesátá léta. Můžete se těšit na návrat starého týmu v čele s Profesorem X a na další X-mení spin-offy.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy