X-Men O předloze k Budoucí minulosti

O předloze k Budoucí minulosti

O předloze k Budoucí minulosti

Již ve čtvrtek nás čeká premiéra filmu X-Men: Days of Future Past. Co ale víme o jeho předloze? O čem komiks od autorů Claremonta a Byrna vypráví? To a mnohé další se dozvíte v tomto článku. (UPOZORNĚNÍ – článek může obsahovat vyzrazení děje a zvratů. VSTUP JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!)


3 0
21.5.2014

Informace

Originální název: X-Men: Days of Future Past
Počet stran: 134
Scénář: Chris Claremont
Kresba: John Byrne

Hlavní postavy

 • Kate Pryde
 • Storm
 • Wolverine
 • Colossus
 • Nightcrawler
 • Sprite
 • Angel
 • Profesor X
 • senátor Robert Kelly
 • Mystique
 • Magneto


(obálky komiksu)


Děj

Ve 21. století se New York stává největší noční můrou mutantů, kteří jsou zde pronásledováni speciálně vyrobenými roboty nazývanými Sentinels.

Kate Pryde, která byla držena jako mutantský otrok, je zachráněna Wolverinem, jenž se v těchto těžkých časech připojil ke kanadskému odboji. Kate je poslední nadějí pro pár přeživších mutantů (jimi jsou Colossus, Storm, Rachel, Summers, Franklin Richards a Magneto), protože je pomocí telepatických schopností Rachel poslána do minulosti, tedy přesně do.doby před třiceti lety – 30. října 1980. Jejím úkolem je shromáždit tým, opět spřátelit Magneta a Profasora X, a pak zabránit tomu všemu, co se má stát.


(Sentinely)

30. října 1980

Mladou Kate zasáhne do hlavy podivné světlo. Následně je odvezena do nemocnice, kde se probudí sice ve stejném těle, ale s myslí Kate z budoucnosti a jakmile se vzpamatuje, začíná vše objasňovat. Musí zabránit Brother Hood of Evil Mutants, aby zavraždilo senátora Kellyho, Profesora X a Moiru MacTaggert při jednání o potenciální hrozbě mutantů. Tato jediná událost totiž způsobí strádání a utrpení mutantů v ne příliš vzdálené budoucnosti. Přestože nikdo z X-Menů (kromě prozíravého Wolverina) řečem Kate nevěří, stejně se všichni vydají krýt profesorovi záda, jelikož jeho život je až příliš cenný, než aby to riskovali.

Po cestě do Bílého domu Kate všem odhaluje budoucnost: Po jmenovaném atentátu se proti-mutantská hysterie jen zvýší a rok na to bude do Bílého domu jmenován proti-mutansky smýšlející prezident, který se zasadí o prosazení zákona ‚Mutant Control Act‘. Nedlouho na to bude téměř každý mutant nebo super-člověk zavražděn Sentinels. Tito roboti byly sice vyrobeni k ochraně lidstva, vzbouří se však a zotročí si celé Spojené státy.

Když X-Meni konečně dorazí na určené místo, spojí se s Charlesem Xavierem, aby ho obeznámili se situací, ve stejnou chvíli však do místnosti Bílého domu vtrhne Brotherhood of Evil Mutants…


(druhá obálka komiksu)

Komiks vs. film

//X-Men: Days of Future Past bude mít v kinech premiéru sice až ve čtvrtek, podle zveřejněných trailerů a klipů jsou však již patrné jisté odchylky od komiksu://

 • Do minulosti bude místo Kate Pryde cestovat Wolverine.
 • V budoucnosti bude Charles Xavier naživu a sehraje zde důležitou roli.

(Rozdílům mezi komiksovou předlohou a filmovým zpracováním se budeme věnovat ve speciálním článku, kterého se dočkáte po premiéře filmu.)

Zajímavosti

 • v komiksech, které následovaly po X-Men: Days of Future Past se ukázalo, že Kate Pryde necestovala jenom zpátky časem, ale i do alternativní časové linie
 • v tomto komiksu je poprvé Magneto také nazýván Magnus

Diskuze /1

PecaCZE

Kdo z adminů jde do kina ? :)

21.5.2014 | 21:18:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy