X-Men Comicsová historie X-Men (1980 - 1990)

Comicsová historie X-Men (1980 - 1990)

Comicsová historie X-Men (1980 - 1990)

X-Men mají za sebou dlouhou comicsovou historii. Pojďme se společně podívat na více než padesát let jejich příběhů, všechny jejich tvůrce, postavy, zvraty, pády i úspěchy. Máme tu již třetí kapitolu z bohaté historie X-Menů. Dnes se blíže podíváme na osmdesátá léta.

3 0
27.6.2014
TheDarkKnight

Osmdesátá léta by se dala považovat za nejúspěšnější léta X-menů, kteří se díky své oblíbenosti dočkali několika spin-offů. Prodeje rostly a komiksoví mutanti se stali jednou ze stěžejních sérií MARVEL comics.

K tomuto úspěchu vedlo několik klíčových komiksových knih. V první řadě se jednalo o Dark Phoenix Sage. Tato komiksová série se sice začala vydávat již v pozdějších sedmdesátých letech, ale teprve v osmdesátých letech příběh vrcholil a prodejnost rostla.(obálka k jednomu ze sešitů série Uncanny X-men)

Pro budoucí filmový vesmír X-menů byly však mnohem důležitější dvě jiné komiksové knihy. Nejdříve šlo o komiks Days o Future Past, který se stal předlohou pro stejnojmenný film Bryana Singera, jenž letos dorazil na plátna kin. Zatímco děj filmové a komiksové Budoucí minulosti se příliš neliší, X-Men: God Loves, Man Kills by se dalo brát spíše jako inspirace než předloha k X-men 2: X-Men United.


(obálka k jednomu ze sešitů spin-offu s Wolveinem)

Jelikož byli X-meni nejprodávanější sérií MARVEL comicsu a úspěch série nazvané Uncanny X-Men stále rostl, rozhodlo se vydavatelství pro několik komiksových spin-offů, které zaštiťoval společný a ne příliš originální název X-Books. Z oněch sérií stojí za zmínku Wolverine, jenž byl už nějakou dobu nejpopulárnějším mutantem, a X-Factor.


(ilustrátor John Romita)

V průběhu osmdesátých let se na psaní Uncanny X-men podílel nejvíce Chris Claremont (ten na X-menech pracoval již v sedmdesátých letech) a mezi nejvýznamnější ilustrátory, kteří na těchto komiksech pracovali, se řadí John Byrne a autor, jenž zůstal legendou až dodnes, John Romita (jeho syn John Romita Jr. dnes, stejně jako jeho otec před lety, kreslí pro MAVEL comics).

Příště nás čekají devadesátá léta. Můžete se těšit na návrat starého týmu v čele s Profesorem X a na další X-mení spin-offy.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců