X-Men Jak by mohl vypadat film podle komiksu Klan M?

Jak by mohl vypadat film podle komiksu Klan M?

Jak by mohl vypadat film podle komiksu Klan M?

Zatímco v kinech stále řádí Apocalypse, dneska se podíváme na komiks Klan M, který mapuje jeden z největších zvratů v X-Menovském světě. Je možné, abychom někdy viděli film na motivy tohoto komiksu?

21 0
21.8.2016

Hned pro pořádek uvádíme, že zatím nebyl oznámen žádný film na motivy komiksu Klan M. Následující řádky se věnují tomu nejzásadnějšímu, co se v komiksech dělo, a následně si trochu zaspekulujeme, jak by film podle tohoto komiksu mohl vypadat.

Základní informace

Český název: Klan M
Počet stran: 200
Autoři: Michael Brian Bendis, Oliver Coipel
Rok vydání: 2005
Hlavní postavy: Wolverine, Profesor X, Cyclops, Quicksilver, Scarlet Witch, Nightcrawler, Magneto


Příběh

Po událostech z komiksu Avengers: Rozpad se Wanda Maximoff, přezdívaná Scarlet Witch, zhroutila. Přestala ovládat své schopnosti a nechtěně zabila například lukostřelce Hawkeye, svého manžela Visiona či Ant-mana. Její otec Magneto jí odvedl za profesorem Charlesem Xavierem doufajíc, že jí pomůže.

Děj nabírá obrátky a Xavier zjišťuje, že moc Scarlet Witch je prakticky neomezená a je těžké jí kontrolovat. Po debatách s Doctorem Strangem oba usoudí, že jí nejsou schopní nijak pomoci, a tak svolají veškeré superhrdiny, aby se sešli, a rozhodli společně o osudu Wandy Maximoff. Na setkání není pozván její otec Magneto a bratr Quicksilver.

(Pod vlivem Magneta jsou všichni mutanti na Zemi. Foto: Marvel Comics)

Během sezení je navrženo spoustu různých východisek, ale žádné není trvalé. Všichni tak následně usoudí, že jediná možnost, jak svět ochránit před Wandou, je jí trvale zabít. Souhlasí s tím i Magneto, který je nyní napraveným záporákem, a uvědomuje si, co jeho dcera spáchala.

Peter Maximoff (Quicksilver) se ovšem své sestry nechce vzdát. Ví, že pomoc nenajde u žádného superhrdiny, kteří rozhodli o osudu její sestry, proto jí unese a vydá se za svým otcem. Peter Wandu přemluví, ať vytvoří pomocí svých schopností snový svět, ve kterém všichni superhrdinové budou šťastní a mutanti budou vládnout světu pod taktovkou Magneta (proto název Klan M).

Celý svět se tak díky Scarlet Witch mění a mnozí superhrdinové v něm nacházejí štěstí. Peter Parker je ženatý s Gwen Stacy a mají spolu dítě, Cyclops žije s napravenou záporačkou Emmou Frost a i ostatní hrdiny potkala štěstěna. Jediný Wolverine tuší, že je něco v nepořádku.

Za celý svůj život už se mu několikrát někdo hrabal v paměti a nyní je Logan už schopný rozlišit, co je skutečné a co je iluze. Wolverine se tak sám vydává proti snovému světu a snaží se vrátit svět do původních kolejí, i když to pro některé hrdiny bude bolestivé. Postupem času se k němu přidají i ostatní superhrdinové, které dokázal Logan přimět vzpomenout si.

(X-Meni opět musí zachránit situaci. Foto: Marvel Comics)

Finálový konflikt končí katastrofou, kdy je všem odhaleno, že Quicksilver zmanipuloval Wandu, aby vytvořila snový svět. I Magneto se za svého syna stydí a jde proti němu. Wanda si uvědomuje nebezpečí, které představují mutanti a pomocí svých schopností zbaví většinu mutantů na celé planetě svých schopností. Mezi obětmi je i její bratr Quicksilver.

Klan M vyšel i v českém vydání a to v rámci Ultimátního komiksového kompletu (č. 35).

Jak by komiks mohl vypadat na filmovém plátně?

Ať už jsou názory na X-Men Apocalypse jakýkoliv, recenze se shodují v tom, že Quicksilver byl ve filmu úžasný. Samotný Fox přemýšlel, že by marveláckému rychlíkovi věnoval vlastní seriál, ale z nápadu brzo sešlo. Zatím nevíme, jakým směrem se další X-Menovské filmy vydají, ale Quicksilver by jako oblíbená postava mohl mít hlavní roli v příběhu.

V X-Menech jsme na kratičký okamžik mohli vidět i Peterovu sestru Wandu, která by ve filmu teoreticky také mohla být dcerou Magneta. Erik doposud neví, že má syna/děti, takže hlavním tématem příštího filmu by mohlo být jejich nalezení. Stejně jako v komiksu by mohla mít Wanda smrtící a nebezpečné schopnosti, které by se Charles Xavier pokusil eliminovat.

(Malá Wanda se mihla i v Budoucí minulosti. Foto: Fox)

Komiksový a filmový Charles Xavier jsou ovšem dvě odlišné osobnosti, takže zde je těžké odhadnout, zda by i filmový Profesor X uvažoval nad zabitím mutanta. Pokud si ale budeme pohrávat s myšlenkou že ano, postavilo by ho to (opět) proti Magnetovi, který by se pokoušel chránit své nově objevené děti.

Samotný zvrat, že by Wanda zbavila většinu planety mutantů, je odvážný tah, nad kterým by se museli tvůrci pořádně zamyslet, ale rozhodně by to zamíchalo kartami v X-Menovském světě. Navíc filmy se pouze komiksy jen vzdáleně inspirují a ne vždy vidíme přesnou kopii na filmovém plátně.

Co by mohlo stát Klanu M v cestě, je až příliš velká podobnost s Budoucí minulostí. Znovu se mění realita a znovu je v centru dění Wolverine. Navíc by hlavní hrdinové znovu chtěli eliminovat schopnosti silného mutanta stejně jako v případě Jean GreyovéPosledním vzdoru. Samotná myšlenka příběhu není vůbec špatná a tvůrci by si z ní mohli alespoň vzít možný (a uvěřitelný) konflikt mezi Magnetem a Charlesem (pokud i ten má hrát v dalších filmech hlavní úlohu). V komentářích dejte vědět, zda jste Klan M četli a zda byste stáli o filmové zpracování.

Diskuze /5

Ratemus

jen tak pro informaci Singer řekl že tato malá sestra není Wanda ale Lorna…další dítě Magneta, Wanda prý byla někde nahoře v pokoji, vždyt jsou dvojčata

21.8.2016 | 17:47:08
PrastenejCitron

Přesně tak, ta malá sestra není Wanda. Zrovna včera jsem viděl X-Men: Days of Future Past (Rogue Cut) a tam je v jedné scéně řečeno, že Quicksilver má ještě jednu sestru, která je nahoře v pokoji.

21.8.2016 | 19:47:51
Bednaa

Máte tam drobnou chybku, autor je Brian Michael Bendis, prohodili jste křestní a druhé jméno.

21.8.2016 | 23:47:54
scottt1

To by som si rad pozrel a mozno by to bolo lepsie ako Buduca minulost

26.8.2016 | 9:58:13
league

Zajímalo by mě jak to chcou udělat protože Wolverin zemře a opustí tým X-men.

3.9.2016 | 20:33:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců