X-Men Dark Phoenix, závěrečná kapitola X-Menů, je nejprodělečnějším filmem roku 2019

Dark Phoenix, závěrečná kapitola X-Menů, je nejprodělečnějším filmem roku 2019

Dark Phoenix, závěrečná kapitola X-Menů, je nejprodělečnějším filmem roku 2019

Kdo by to byl řekl. Vždyť značka X-Men přeci musí mít silnou fanouškovskou podporu, nebo snad ne? Na první pohled to tak vypadá, ale čísla mluví jinak. Film Dark Phoenix, který měl epicky uzavřít celou sérii, bohužel skončil nejhůře s největší ztrátou. Kolik nakonec činila?

7 2
29.4.2020

Film Dark Phoenix opravdu nezabodoval. Ještě před uvedením snímku do kin se vědělo, že půjde o závěrečné rozloučení s X-Meny od Foxu, ale asi nikdo nečekal, že studio potkají tak chmurná čísla. Bohužel film prošel několika testovacími projekcemi a ani jedna nedopadla dobře. Silné obsazení za doprovodu krásné hudby od Hanse Zimmera bohužel nepomohlo.

Pokud nebudeme započítávat marketingové náklady, tak snímek stál přes 200 milionů dolarů. Lehce nadstandardní suma na letní blockbuster, který trvá hodinu a půl, přesto stále přijatelná částka. Bohužel fanoušci se do kin ve velkém nehrnuli. Film celosvětově utržil slaboučkých 252 milionů dolarů, což je pro sérii X-Men obrovská ostuda. Bylo jasné, že snímek musí jít do ztráty.


(Dark Phoenix byl průměrným filmem, ale v roce 2019 jsme viděli i o dost horší snímky. Foto: Fox)

A teď se pouze počítalo, jak velká bude. Prodaná DVD a Blu-ray rozhodně film nezachrání. Dark Phoenix nakonec vygeneroval čistou ztrátu 133 milionů dolarů. Takto se tedy s námi rozloučila celá série, která začala velice dobře a pomohla MCU dostat se tam, kde dnes je. Jde o hořkosladký konec jedné velké éry. Tato čísla jsou opravdu příšerná a možná je dobře, že nyní bude mít kreativní kontrolu na starosti Marvel Studios.

Nyní ještě okrajově k filmu. Snímek Dark Phoenix rozhodně nebyl žádným šlágrem, ale myslíme si, že ve finále si takovou kritiku nezaslouží. Příběh byl sice osekaný na kost, emoce filmu chyběly, dialogy by to chtělo lepší, ale hudba byla výtečná a režisér Simon Kinberg byl až překvapivě sebejistý v akčních scénách. Bohužel to nestačilo. Je až prazvláštní, že Dark Phoenix vydělal tak málo v porovnání s Venomem, který se může pochlubit obdobně kvalitním scénářem.

Jaký největší bizár jste v roce 2019 viděli v kinech? A zaslouží si poslední pozici právě film Dark Phoenix?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

Ratemus

Máte na konci chybu, s tím vydělal v porovnání s Venomem, film utrzil a sami píšete že měl ztrátu 133 milionů čili nevydelal nic v porovnání s Venomem.. Teď si vemte že jediná akce v celém filmu, s tím vlakem, byla přidána do filmu v rámci dotacek. Ten film tedy do té doby neměl žádnou akci… Tedy pokud vynechám tu mezi xmeny a Magnetem v té ulici.. A že byla jediná hudb světlá stránka filmu? To asi nestačí si myslím

#3 Darren
29.4.2020 | 20:12:31
ShaV

Ta herecka proste vedela zahrat len Seansu Stark a hra ju vsade,je velmi slaba ako herecka ale to som si vsimol u viacerych ludi z GoT…

30.4.2020 | 7:17:52
Darren

#1 Ratemus: Tak to je jen slovíčkaření, že nevydělal pokud celkově nevydělal; těch 252 milionů pořád vzešlo z promítání filmu. A než přetočili závěr vlakovou sekvencí, byla snad namístě jiná akční, nehledě na tu pouliční v obou verzích.

30.4.2020 | 23:36:51
Ratemus

Hele za mě to slovickareni není, vydělat od slova výdělek. Firmy mají obraty ale to neznamená že něco vydělali… Např avengers endgame, utržili jen v kinech 2,797 miliardy dolarů, Část tržeb spolkli provozovatelé kin, pak jsou tu náklady na reklamu a vysoké výplaty pro herce. Výroba filmu spolykala 356 milionů dolarů. Za reklamu se utratilo 267 milionů dolarů. Na nejrůznějších podílech a prémiích se vyplatilo 276 milionů. Tržby v kinech se vyšplhaly na částku 2 miliardy a 797 milionů, přičemž nejvyšší příjem přišel z USA (858 milionů) a druhý nejvyšší z Číny (614 milionů). Z téhle částky studio dostalo 1 miliardu a 181 milionů, zbytek dostali provozovatelé kin, případně lokální distributoři. Dále si Marvel přišel na 608 milionů z distribuce na domácím videu. Celkové příjmy tak činily 1,789 miliardy a celkové náklady 899 milionů. Zisk studia dělal 890 milionů. Čili endgame vydělali 900 mil nikoliv téměř 3 mld to není slovickareni ale terminologie

1.5.2020 | 13:55:26
DC Expert

Ta ze hry o trůny to podělala!

7.5.2020 | 1:27:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců