X-Men Deadpool 2 představí mutanta Cablea, ale nebude si lámat hlavu s jeho původem

Deadpool 2 představí mutanta Cablea, ale nebude si lámat hlavu s jeho původem

Deadpool 2 představí mutanta Cablea, ale nebude si lámat hlavu s jeho původem

Je potvrzeno, že se dočkáme Cablea, syna Scotta Summerse. O původu Cablea a jeho rodičích se ale prakticky nic nedozvíme. Studio dále potvrdilo, že si nebude lámat hlavu s postavami, které se objevily v předchozích filmech a uvidíme je i v budoucnu. Jak tuto zprávu skousnou fanoušci?


16 0
31.1.2017

Ve filmu Deadpool 2 se dočkáme Cablea, mutanta, po kterém fanoušci velice dychtí, ale studio se stále zdráhalo ho na filmovém plátně představit. Cable se ve skutečnosti jmenuje Nathan Charles Summers. Je synem Scotta Summerse a Madelyne Pryor-Summers, jež byla klonem Jean Greyové. Madelyne byla vytvořena Sinistrem, který chtěl, aby svedla Scotta. Následně spolu měli malého Nathana, který dokáže cestovat časem, vytvářet silová pole a nechat levitovat různé předměty.

Cable ale není mutant, který má všech pět pohromadě, proto se určitým směrem podobá Deadpoolovi. V komiksech byl unesen do dimenze Limbo, odkud ho sice X-Meni zachránili, ale Nathan byl napaden techno-organickým virem. Pomocí Nathanových schopností a následně i léku se Cable částečně vyléčil. Je ale nucen neustále používat své schopnosti, má robotickou ruku a oko, pomocí kterého dokáže vidět infračervené části spektra. Cable je poměrně drsný a sprostý mutant.


Tedy někdo, kdo se skvěle hodí do filmu s Deadpoolem. Tato bohatá komiksová historie postavy bude ale ve filmu vynechána. Scotta Summerse jsme v X-Men filmech sice potkali několikrát, žádná dějová linka se ale ani trošku nevěnovala tématu, že by měl Cyclops dítě. Co to tedy pro film znamená? Cable zkrátka ve snímku bude, ale nebudeme vědět, odkud přišel, čí je syn. Možná se o jeho nemoci dozvíme pouze okrajově, ale do hloubky tvůrci nepůjdou.

(Deadpool a Cable v komiksech. Foto: Marvel Comics)

Rhett Reese a Paul Wernick píší scénář. Znovu se počítá s nízkým rozpočtem. Ryan Reynolds se nechce hrnout pod tlak velkých filmových rozpočtů. Tvůrci si uvědomují, že je Cable velice oblíbená postava, ale údajně si nebudou lámat hlavu s tím, zda se někdy objeví v jiném filmu. To platí ostatně pro celého Deadpoola 2. Film bude naprosto samostatným filmem, ve kterém se může objevit kterýkoliv mutant, a tvůrci si nebudou lámat hlavu, jestli už se někdy objevil či se objeví v dlouhodobých plánech studia.

Co z toho všeho vyvodit? Že v následujících filmech nemáme očekávat příliš velkou provázanost jednotlivých filmů. Studio kvůli nepodepsaným smlouvám s klíčovými herci neví, jak má dále postupovat. Tady s tím nezmůže nic ani koordinátor celé série Simon Kinberg. Logan bude samostatným filmem, Deadpool 2 také a zdá se, že něco podobného můžeme čekat i u Gambita. Snad jen New Mutants budou vycházet z hlavní řady. Pokud jste se ale těšili, že už nás nebudou čekat časové a dějové nesoulady, musíme vás zklamat. Fox aktuálně přistupuje k jednotlivým snímkům pouze individuálně.

Diskuze /12

p3dro

Na druhýho Deadpoola se těším a na postavu Cabla taky, ale jestli se info z článku potvrdí, tak to bude jen další hřebíček do X_mení rakve

31.1.2017 | 16:03:49
Lex Luthor

ve Foxu v tom zkrátka mají bordel, měli by se poučit od Marvelu konkrétně projektu MCU ten u mě vede. Prodejte Logana MCU prosím, v komiksech s Avengery spolupracuje, myslím, že je dokonce i nestálý člen.

#3 Billy the Kid
31.1.2017 | 16:29:44
Billy the Kid

#2 Lex Luthor: tak anime a komiksy jjsou dobré v tom že nikdo práva neřeši, ale jak přijde na film co dokaže vydělat stovky milionu dolaru, no tak to je jiná

31.1.2017 | 16:33:42
azoxid

„Pomocí Nathanových schopností a následně i léku se Cable částečně vyléčil.“ To zní jako kdyby to byly dvě rozdílné postavy. Nebo se teda vyléčil sám ?

#6 tom99
31.1.2017 | 18:00:04
Blahar

Zase samé stížnosti.. Bože! :D Cableuv origin se do Deadpoola stejně nehodí a kazil by dojem z jinak ladeneho filmu. Pochopte, ze nezaobirat se touhle zkazenou linkou, dokud nesezenou někoho schopneho, kdo bude filmy koordinovat, je jen dobre ! :D

překladatel
31.1.2017 | 18:37:07
tom99

#4 azoxid: Cable pomocí svých schopností zpomalil ten proces a následně dostal lék :-)

webmaster
31.1.2017 | 18:39:37
PecaCZE

Vzhledem k tomu jak neřešej kontinuitu je pro jejich film dobrý mít postavu, která cestuje časem :)

31.1.2017 | 19:13:16
Lex Luthor

Myslím, že to tím ještě více zvoraj, s časovými paradoxy se neumí moc dobře poprat

#9 Tomces
31.1.2017 | 20:02:31
Tomces

#8 Lex Luthor: copak to jde zvorat ještě víc? :D já už bych to neřešil a na všechny snahy koordinovat tenhle projekt kolem x-menů bych se vy…al ;-)

31.1.2017 | 23:29:15
Ratemus

když neřeknou jeho původ, doufám, že zachovají alespon jeho schopnosti v takové síle, jaké opravdu jsou…Cable např. zlomil jen sílou telekineze Silver Surferovo prkno, bojoval s Avengers a přitom pořád držel myslí ve vzduchu ostrov…je to opravdu drsná postava

2.2.2017 | 22:49:59
league

Kdo ho bude hrát už zjistili herce ?

4.2.2017 | 15:52:47
Ratemus

jistě nevíme nic, ale zatím to vypadá že se hodně angažuje Pierce Brosnan…mně by se líbil Alexander Skargar

4.2.2017 | 23:00:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy