X-Men Deadpoola a X-Meny v kinech dlouho nečekejme, jsou bráni spíše jako pojistka, kdyby se něco pokazilo

Deadpoola a X-Meny v kinech dlouho nečekejme, jsou bráni spíše jako pojistka, kdyby se něco pokazilo

Deadpoola a X-Meny v kinech dlouho nečekejme, jsou bráni spíše jako pojistka, kdyby se něco pokazilo

Když pomineme Spider-Mana a Hulka, Marvel Studios vlastní práva prakticky na všechny zbylé postavy od Marvelu. Nedávno studio získalo X-Meny a Deadpoola, přesto je zatím nevyužívá a dost možná to v dohledné době ani neplánuje. Proč tomu tak může být?

5 16
24.5.2020

Tvůrce Deadpoola Rob Liefeld si opět vzal slovo a zrovna jimi nešetřil. Nedávno jsme psali o tom, jak obhajoval film New Mutants a sem tam se nevhodně vyjádřil na účet MCU a Disneyho. Dnes tomu není jinak. Liefeld údajně viděl jakýsi plán Disneyho na delší období, zřejmě na pět let, kde samozřejmě náš Deadpool vůbec nefiguroval.

Sice se o trojce neustále mluví, studio tvrdí, že ho jednou uvidíme, ale oficiálního vyjádření, kdy to bude, jsme se ještě nedočkali. A v dohledné době to zřejmě nebude, nejspíše v následujících pěti letech samostatný film o Deadpoolovi nečekejme. To samozřejmě nevylučuje, že se Deadpool objeví ve snímku někoho jiného, ale zdá se, že Marvel Studios si pojede své. Deadpoola a X-Meny nechá nějakou chvíli u ledu.


(Deadpool se po boku Avengers jen tak neobjeví. Foto: Disney)

Ještě před tím, než Disney koupilo Fox, se samozřejmě Marvel Studios muselo obejít bez mutantů, a tak mělo vcelku logicky na dlouho dobu dopředu plány bez nich. A vše fungovalo skvěle. Nyní má studio práva zpět, ale je opravdu nutné plán měnit, když nyní vše funguje? Je zapotřebí vystřílet všechny nejlepší kousky nyní, když si je může Marvel Studios šetřit na později?

Nám se to zdá jako logická volba, nicméně Rob Liefeld z toho není moc nadšený. Uvědomuje si, že popularita Deadpoola je veliká, oba filmy vydělaly vedení Foxu nemalé peníze, tak proč nepřijít s trojkou, která by byla skoro zaručeným trhákem, když to za pár let může být zcela jinak? To zřejmě nejde Liefeldovi do hlavy, navíc i Ryan Reynolds stárne a kdo ví, jakou bude mít chuť se k roli vracet po pěti šesti letech.

Mimo jiné se také šušká, že si Marvel Studios nyní chce jet po své ose a aktuálně bere X-Meny a Deadpoola jako pojistku, kdyby se něco ze současných plánů výrazně nepovedlo. Mít záložní plán je rozhodně dobré, ale když se podíváme na posledních pár snímků z MCU, tak Kevin Feige prakticky nikdy nešlápl úplně vedle. Pokud bude takto úspěšně pokračovat, je klidně možné, že si na mutanty počkáme ještě dobrých pár let.

Co říkáte na tyto zprávy? Bylo by dobré, aby si značka mutantů chvilku odpočinula?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /13

DC Expert

studio disney jsou největší ubožáci na zeměkouli něco slíbí a pak všechny pošlou do pr****. stejně jako Lucase u star wars a také ve hře star wars zakázali sekání končetin! Protože z tohodle důvodu na deadpoola nemají koule. Masakr ani náhodou a homouše tam cpát můžou? Co to sakra je! To je největší rakovina!

24.5.2020 | 19:54:11
Billy the Kid

klidně srát na X-men, jen kdyby nechali Deadpoola :) , proč to kupovali? aby to zlikvidovali.....

24.5.2020 | 20:24:06
Director of SHIELD

No hate prosím. :D Podle mě, ať klidně počkají. Ať si dají čas a přijdou s dobrým příběhem. Poslední filmy jako Apocalypse a Dark Phoenix za moc nestály. Dejme jim šanci, ať nás příjemně překvapí. Jistě, i já mám strach, jak to dopadne. Obzvlášť, když se podíváme na Disney Star Wars, které byly dost meh. Já klidně počkám. Ať ukážou nové hrdiny, co ještě neznáme, zařadí je pořádně do MCU a až pak dají X-Men. Nevěřím, že by to chtěli pohřbít.

24.5.2020 | 21:01:05
PecaCZE

Spíš udělají restart X-men a pak to jednou propojí s MCU, ale to už bude MCU úplně jinde.

24.5.2020 | 21:24:19
pkd

DC Expert… Asi tak.

24.5.2020 | 21:26:09
Ratemus

mám teda jiné informace, takové zákulisní řeči. Týká se to hlavně MCU do budoucna asamozřejmě je tam řeč i o mutantech…takže kopíruji

To asi nejdůležitější co bude všechny zajímat. SONY! Určitě jste si nemohli za poslední dny nevšimnout, jak Soňáci zase začínají blbnout a ohlašovat do rychlé produkce jednu kravinu za druhou. Důvod už známe, a ve skupině ho kápo už včera mírně naznačoval. Se Sony je evidentně definitivně ámen. Prodej studia už se zdá nevyhnutelný a do zhruba dvou let by se měl uskutečnit. Mezi aktuálními zájemci figurují Apple, Netflix, CBS a i samotný Disney. Je ale víceméně jedno, kdo z nich nakonec Sony opravdu koupí. Jak už víme z dřívějška, práva na Spider-Mana jsou prodeji blokovaná. A pokud Sony bude prodáno, Spidey se promptně vrací Marvelu, bez ohledu na cokoliv. Sony tak už tikají biologické hodiny a dá se očekávat, že vlastní nápady tak od teď budou čím dál zoufalejší a bláznivější, čistě ve snaze udržet cenu akcií co nejvíš a uskutečnit prodej za co nejvyšší cenu. Samozřejmě, probíhající pandemie může ještě věci krapátko zdržet, a koupit Sony nějaký drahocený časík navíc, ale přibližně řečeno, co samotné Sony nezrealizuje do nějakých dvou let, to už nejspíš nezrealizuje vůbec, vyjímkou budiž snad jen produkce, na kterých se domluví přímo s Marvelem a Marvel si je tak posléze prevezme za vlastní. Víceméně obdobná situace, jako kdysá s Foxem, jen delikátnější, v případě, že finálním kupcem studia bude někdo jiný, než Disney, takže Sony už si nebude moct tak volně pískat co do výběru těchto projektů, pokud si nebudou stopro jistí, že je do dvou let zrealizují.

  1. A tím se dostáváme k druhému bodu. Sony s Marvelem jednají o Disney+ seriálu pro Silk, který by byl plnohodnotně zasazen do MCU. Potencionálně se jedná i o dalších seriálech, které by se posléze uvedli buď na Disney+ nebo Hulu, podle toho kam by se hodili, vše bude za včasu oznámeno.
  2. Mezi dalšími věcmi Marvel uvažuje o uvedení Hobgoblina, s tím, že nejpravděpodobnější destinací pro něj by byla potencionálně Spideyho čtvrtá sólovka.
  3. Pokud jde, pak o dříve spekulované hrané Spiderverse, aktuální uvaha je taková, že pokud by se film realizoval, byl by pojat především jako rozlučka se Spider-Manem Sama Raimiho. Vrátil by se Magurie, Dunst a potenciálně i Raimi aby odvyprávěli Spider-Maní Endgame, které by pro Maguira udělalo totéž, co Endgame pro Downey ho a definitivně předalo otěže Hollandovi. Žádná zmínka o účasti Garfielda, ale určitě by na ní také došlo.
  4. Mimo Spidey novinek, tu máme taky bombu v podobě odhalení, že Marvel už před rokem získal zpět všechna práva na Namora a tak se už nyní může objevit naprosto kdekoliv a mít do budoucna i vlastní sólovku.
  5. Dále, Wolverine až bude v MCU uveden, pojede z počátku sólo, bez spolupráce s ostatními X-meny, s nimiž si konexe vytvoří až později, z prvu bude tedy existovat čistě jen jako Weapon X a řešit své problémy. V MCU by taky konečně měl oblíct svůj klasický žlutohnědý kostým.
  6. Marvel a Robert Downey Jr. mají ohromný zájem obnovit spolupráci. Zatím není jasné jak, ale probýhá rozsáhlý brainstorming, jak jeho návrat realizovat, bez toho aby se retušovala Starkova smrt z Endgame. Jedním z aktuálních nápadů je Využití Secret Wars a příchod alternativního Starka z jiné dimenze, který by se stal členem Iluminátů a fungoval jako taková mentorská postava. Ale nic zatím není do kamene vytesané. Brainstorming pořád pokračuje.
  7. Nova. Prozatímní název pro jeho první sólovku je „Nova: The Human Rocket“, žádná bližší jednání k vývoji filmu zatím neprobíhají, ale víme, že by nemělo jít o origin. Film by se zaměřil na Richarda Ridera, který už je Novou a vypořádává se ze zničení Xandaru Thanosem, který přežil jako jediný z Nova Corps, trénuje s Furym a SWORDem a učí se žít na zemi. Přičemž, dříve zmiňovaný Annihilation, by byl předmětem nejdříve jeho druhého samostatného filmu.
  8. X-Men. Jejich prozatímní název, pro případný budoucí film je „The Uncanny X-Men“, je dost možné, že bude posléze i opravdu použit k odlišení od Foxovské série. Samotní X-Meni by měli být uvedeni podobným způsobem jako předtím Avengers. Čili se nejdřív budou různě objevovat samostatně, než je Xavier dá na své škole dohromady. Xavierova škola by pak měla být něco jako mutantí bradavice, kde studenti se budou učit používat své schopnosti a posléze býti posílání na mise. Co se jejich složení týče, jak jsem řekl výše s Worverinem z počátku nepočítejte. Uvažuje se spíš o Cyclopsovi, Jean Grey, Thunderbirdovi, Nightcrawlerovi, Sunfirovi, Havocovi a Storm (která by pocházela z Wakandy). Pokud jde pak o jejich nepřítele Magneta, ten by měl dostat péči na úrovni Dooma, kdy se na něj z počátku bude jen mírně vnadit, aby plně zasáhl až v Secret Wars, kde by si mohl vject do vlasů i s Doomem samotným. Ale především po skončení Secret Wars, by načal další ark, kterým by mělo být Avengers VS. X-Men, ale to už jsme v hodně vzdálené budoucnosti. Mimochodem bychom se měli dočkat seriálu s monstrózními Broody!
  9. Fantastická Čtyřka a Whedon. Tisk před nějakou dobou spekuloval, že Fantastickou čtyřku by mohl potencionálně režírovat Whedon. Aktuální situace je taková že Marvel nyní skutečně jedná o možné režii s námi spekulovaným Krasinskim, Whedon jde o válu, po tom co je jeho pověst aktuálně bita všemi stranami (realizace Snyder Cutu mu vážně nepřidala), zaměřuje svou pozornost raději zpět na televizní tvorbu, a vytvoří pro Marvel spíš nějaký seriál. S největší pravděpodobností Excalibur.

Na rozdíl, od Namora, s právy na Hulka prý žádný vývoj není. Universal Namora prý uvolnil, proto, že značka pro ně nemá žádnou hodnotu a moc s ní nenadělaj. Držení Hulka je ale asi pořád baví. Jinak co se vývoje Hulka v rámci MCU týče, zdá se že jeho budoucnost bude v ulicích. Jako jeden z DEFENDERS! Ano, ty jakmile Netflixácký blok práv opadne čeká Restart. A nově budou fungovat jako tým založený Strangem, jehož Hulk bude členem. Netflixový hrdinové se zřejmě vrátí v různých mírách také. O zachování jejich obsazení, nebo jejich přeobsazení, ještě není rozhodnuto, ale v jisté míře už jsme tu o tom mluvili dříve. Po Hobgoblinovi se jde víceméně ze obdobného důvodu, jaký mu kdysá dal na stránkách komiksu vzniknout. A to abychom se konečně dočkali nějakého MCU Goblina, ale zároveň se nemusel ještě vytahovat Green Goblin. Fiege se prý prostě ještě zdráhá vytasit již dřív použité záporáky. Samotný Osborn v civilu je ale možný. RDJ by neměl být po SW, ale V RÁMCI SW. Čili by případně objevil někdy v průběhu fáze. Ano, návrat je možná zbytečný, ale vyčítej oběma stranám zájem o další spolupráci. Nova, vím, že by měl být pojat stylem "cizinec v cizím prostředí) a měl mít nějakou inteakci s Furym a SWORDEM. Je možné, že bude žít někde jinde, ale prozatím jsem pochopil, že bude asi na zemi. Sam Alexander byl v novince prozatím vyloženě vyloučen, čeká nás Richard Rider.

přeberte si to jak chcete.

#7 PecaCZE #10 choudys #12 Germ
24.5.2020 | 21:31:46
PecaCZE

#6 Ratemus: Russo odpovídali na tweety a potvrdili že Richard Rider byl v poslední boji EG. Ale to asi víš / věděls. Už bych taky rád dostal nějaký informace od nich kam budou směřovat.

24.5.2020 | 22:49:20
Mr.Harrison Flash

5–6 let… super vole… všichni jsme se těšili že bude DP v MCU v podání Ryana Reynoldse

24.5.2020 | 22:51:02
Ratemus

Těm pěti letům bych nevěřil, ale taky ne že to bude hned.

24.5.2020 | 23:04:52
choudys

#6 Ratemus: Skvěle napsáno, chlape ty máš ale přehled, díky.

25.5.2020 | 18:45:40
Ratemus

Mám to od kolegů co se celkem angažují a nějak cítím potřebu to potom šířit aby věděli i ostatní..

25.5.2020 | 19:07:18
Germ

#6 Ratemus: Chodící novinky. Týjo fakt kde bereš tolik informací , asi hledám špatně na netu xD

26.5.2020 | 21:50:36
DC Expert

Jako deadpoola by mohla odkoupit společnost sony. Ty mají vždy kvalitní filmy!

2.6.2020 | 14:38:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců