X-Men Film Once Upon a Deadpool je podle kritiků zcela zbytečný

Film Once Upon a Deadpool je podle kritiků zcela zbytečný

Film Once Upon a Deadpool je podle kritiků zcela zbytečný

Studio Fox má před sebou možná pár posledních komiksových filmů, a tak se na poslední chvíli snaží ze značky X-Menů vytřískat, co se jen dá. Alespoň tak v marketingové kampani působil snímek Once Upon a Deadpool. Jaký je tedy výsledek?

11 3
19.12.2018

V létě měl premiéru Deadpool 2, který zabodoval u kritiků i diváků a i finančně byl velice úspěšný. Tvůrci si řekli, že když udělali nepřístupnou verzi, je načase přijít i s verzí přístupnou pro děti. A tak začal vznikat snímek Once Upon a Deadpool. V novém snímku měla ubýt sprostá slova, umělá krev a všelijaké neslušné a sexuální narážky. Jaký je ovšem výsledek?

Kritici již měli možnost film vidět a drtivá většina se prakticky shoduje, že jde pouze o dojení peněz z diváků a dobře známé značky. Tento film neměl vůbec vzniknout a je prakticky zbytečný, protože studio jen chce z nedočkavých rodin o vánočních svátcích vytáhnout nějaké ty dolary navíc. Provedení celého snímku je mizerné, protože jde opravdu o původní film, z něhož byla odstraněna umělá krev a vystřiženy brutální scény.


(Deadpool s námi bude i na Vánoce. Foto: Fox)

Jelikož většinu sprostých slov říká právě Deadpool s maskou, bylo poměrně snadné nalákat Ryana Reynoldse do studia, aby předaboval své repliky. V masce je jen lehce vidět, jak Deadpool hýbe ústy, takže když se vymění jedno slovo za druhé, ani pozorný divák si toho nevšimne. A s tímto levným trikem si vystačil prakticky celý film.

Nových scén je minimum a když už, tak v podstatě nemají žádný význam. Kritici se tak ptají sami sebe, proč vůbec takový film vznikl. Odpověď je přesto v penězích. Nikdo neví, jak to bude s plánovanou X-Force, Deadpoolem 3 a jinými filmy ze světa mutantů, takže Fox chtěl ještě zvětšit své zisky. Film u nás v České republice promítán nebude a doteď není jasné, zda se k nám tato verze vůbec nějakým způsobem dostane.

Studio Fox již vydalo Deadpoola 2 na DVD a Blu-ray, dokonce připravilo i povedenou rozšířenou verzi. Nyní tu tedy máme třetí verzi stejného filmu, která přidává velice málo nového. Navíc dnešní mládež, která tráví hodiny na internetu a sprostá slova zná možná lépe než dospělí, stoprocentně měla šanci si nějakým způsobem sehnat necenzurovaného Deadpoola 2. Alespoň v Evropě. V Americe může být situace o něco jiná a možná právě proto vznikl tento film.

Když budete mít možnost, dáte snímku šanci a podíváte se na něj?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /9

Blackhand47XD

Ony jdou taky výdělky z toho filmu na charitu, takže úplně zbytečné to zase není. :)

webmaster
19.12.2018 | 17:10:23
Kalam

víděli jdou na léčbu a výzkum boje s rakovinou, pokud se nepletu, takže to rozhodně není jen korporátní svinstvo bez významu

19.12.2018 | 17:19:10
percival2

A navíc, když na to můžou děti, protože na předchozí verzi ne, mají další cílovku. Nebo si mohou slabší jedinci vybrat, jestli chtějí krev nebo raději ne. Jestli ubylo sprostých slov, tak na to může i druhá půlka USA (Demokraté, feministky a snowflakes), to je taky dost diváků.

19.12.2018 | 18:00:10
Beranir

upřímně víc a víc mi příjde že kritici se můžou jít klouzat, jsou naprosto odtržení od reality a to až takovým způsobem že o filmu jehož výdělek jde na léčbu rakoviny řeknou že je zbytečný, hrozná spousta filmů, který dostávaj 90% hodnocení a víc mají hodnocení díváků kolem 30% atd atd, prostě kritici jsou v dnešní době to, co je zcela zbytečný.

19.12.2018 | 18:09:32
choudys

Už kvůli tomu že to jde na charitu a dávali by to u nás, tak bych na to šel. Ať jdou kritici k šípku. Většina jich stejně nic neumí a proto dovedou jen kritizovat :) , pitomci.

19.12.2018 | 18:22:42
filipas

Možná by bylo lepší vzít ty peníze a rovnou je někam dát, než takhle zbytečně prznit značku…

19.12.2018 | 19:05:00
Geek

Nic nového pod sluncem, tohle i oba mýtičtí erkový Deadpoolové jsou hlavně okázalým triumfem korporátního marketingu, který se vydává za třeskutě frajerské, nekonformní a rebelantské. Čili když není vtipný a zábavný originál, nemůže být vtipné a zábavné ani toto. Tahle mrtvá série mě prostě nezajímá a strašně mě štve, že myšáci nejspíš zařízli alespoň nějak originální New Mutants.

#8 filipas
19.12.2018 | 19:35:55
filipas

#7 Geek: Myslím si, že zrovna Deadpool je poměrně originální…

20.12.2018 | 5:49:37
tom99

To, že to jde na charitu, je jedna věc. Samozřejmě, chápu. Ale tady se bavíme o kvalitě samotného počinu, dále můžeme diskutovat, zda je vůbec morální původně dost sprostý film předělat do stejně i tak sprostého filmu a lepit na to nálepku charity…

webmaster
20.12.2018 | 9:59:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců