X-Men Filmové a seriálové vesmíry X-Menů si půjdou každý svou vlastní cestou

Filmové a seriálové vesmíry X-Menů si půjdou každý svou vlastní cestou

Filmové a seriálové vesmíry X-Menů si půjdou každý svou vlastní cestou

Příští rok nás čekají rovnou tři filmy z X-Menovského světa, letos dva seriály. Jednotlivá díla ale mezi sebou nebudou provázáná, i když si fanoušci přejí přesný opak. Tvůrci alespoň tvrdili, že seriál The Gifted bude doplňovat filmový vesmír. Nakonec tomu tak nebude.


9 9
26.7.2017

Bryan Singer sice natočil pilotní epizodu seriálu The Gifted a dál se bude na show podílet. To je ale možná jediné velké pojítko mezi filmovým vesmírem a tím, které poznáme v seriálu The Gifted. Seriál sice i v nejnovějším traileru zmiňuje X-Meny a Bratrstvo, to ale nutně neznamená, že se jich někdy dočkáme. Ostatně nikdo neví, zda ještě tato dvě mutantské uskupení existují.

Seriál si tak půjde svou vlastní cestou, stejně tak i filmy a u seriálu Legion tomu nebude jinak. Budeme tak sledovat tři různé projekty z X-Menovského světa, které nebudou nijak propojeny. Tvůrci zároveň potvrdili, že ani seriál The Gifted nebude žádným způsobem provázán s show Legion. Nyní se na celou situaci podíváme trochu zblízka.


Už při vzniku Legion bylo předem dané, že seriál nebude součástí filmového světa, u The Gifted se ale čekal naprostý opak. Tak nám to vlastně i tvůrci v průběhu celého tohoto roku prodávali. Těžko říci, co za tím je, ale plány studií se v čase mění. Nezapomínejme, že oznámení propojenosti jednotlivých vesmírů přicházelo v úvahu raného vzniku seriálu The Gifted zhruba na začátku tohoto roku. Jenže v této době studio Fox nevědělo, co si počít s X-Meny obecně.

(Nejvíce X-Menů jsme se dočkali v Budoucí minulosti. Hrdinové ze seriálů se k nim nepřidají. Foto: Fox)

Jen si na všechny patálie vzpomeňme – hlavní představitelé se nechtěli do série vrátit a odmítali podepsat smlouvy, Hugh Jackman se loučil se svou rolí Wolverina ve filmu Logan, nikdo nevěděl, co bude dál s Fantastickou čtyřkou a Gambitem. Po půl roce se všechny tyto problémy vyřešily a studio přesně ví směr, jakým se chce vydat. A do tohoto plánu již nespadá seriál ze sdíleného světa. Bohužel.

I když se vám to nemusí líbit, dává to smysl. Logan jasně dokázal, že dobrý komiksový film se dá udělat i s nižším rozpočtem, R-kovým ratingem a vydělat v kinech slušný balík. Podobnou cestou se vydá i hororový film New Mutants a pochopitelně i Deadpool 2. Studio si pojistilo hlavní představitele z První třídy novými smlouvami, takže není důvod k panice. To, co vypadalo v lednu 2017 na rozpad celého universa, je tedy pryč a nyní X-Meny čekají slunné chvíle. Mutanti nepotřebují zachránit seriálem.

Je poněkud zajímavé, že prakticky stejná věc nastala i v případě seriálu Krypton, který byl od začátku prezentován jako doplňkový seriál DCEU, ale před pár dny bylo oznámeno, že se jedná o samostatně stojící projekt. Skoro to i vypadá, jakoby se tvůrci vystrašili propojovat filmový a seriálový vesmír. Co je ale vystrašilo? Jsou to problémy s kontinuitou příběhů v seriálech Agents of S.H.I.E.L.D., Inhumans a The Defenders? Nebo je za tím něco jiného?

Diskuze /4

Bane

Legion mi k srdci nepřirostl a podle mě je dobře, že není součástí filmového univerza. Nicméně po nemastném neslaném X-Men: Apocalypse nevím, jestli přijdou slunné chvíle, pokud to půjde v podobném duchu. Snad se Dark Phoenix podaří a nebude to jen bezduchá popcornovka jako Apocalypse.

26.7.2017 | 15:55:44
Cermb0

Ach jo, oni jsou s tím úplně marný… Tohle obdivuji na Marvelu, perfektní kontinuitu, návaznost, tady všichni všechno ignorují…

26.7.2017 | 19:21:21
percival2

Njn, Fox. Ale zase mají bezchybné zpravodajství :-D

27.7.2017 | 6:52:57
Honiik

Snad se někdy dočkám studia, které bude mít koule na to, propojit si seriály a filmy… Ano Marvel něco má, ale spíše seriály těží z filmů a ve filmech se bojí seriály použít. Pak to dopadá tak, že se Coulson objevuje v televizi a nikdo z Avengers neví, že žije

27.7.2017 | 15:13:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy