X-Men Fox: Chystáme samostatný film o Doctoru Doomovi

Fox: Chystáme samostatný film o Doctoru Doomovi

Fox: Chystáme samostatný film o Doctoru Doomovi

Studio Fox dává jasně najevo, že nechce zůstat pozadu oproti DC a hlavně Marvel Studios. Aktuálně nás čeká dalších devět filmů ze světa mutantů. Fox trochu přehlížel Fantastickou čtyřku, na kterou má stále práva. To ale nyní napravuje, chystá se film o Doctoru Doomovi.


6 2
22.7.2017

Fox to již s Fantastickou čtyřkou zkusil dvakrát. Ta první z roku 2005 nebyla až tak špatná, ale o žádný šlágr se taktéž nejednalo. Proto se film dočkal v roce 2007 pokračování s podnázvem Silver Surfer. Tento snímek ale dokázal, že směřování Fantastické čtyřky bylo špatné, a tak studio značku na čas položilo k ledu.

O slovo se přihlásil nezkušený režisér Josh Trank v roce 2015 se svou Fantastickou čtyřkou. Film na všech možných frontách naprosto vyhořel. Neuspěl finančně, diváci snímek začali nenávidět, zprotivily se jim postavy. Studio ale stále vidí ve značce potenciál a nechce, aby po určitém období nečinnosti propadla filmová práva zpět Marvel Studios. A proto se začalo mluvit o dalším filmu ze světa Fantastické čtyřky.


(Bude chtít Doctor Doom znovu ovládnout svět? Foto: Fox)

Těžko říci, zda je ve hře stále film s dětmi Sue Storm a Reeda Richardse. Jedno je ale jisté. Studio aktuálně začíná pracovat na samostatném filmu o Doctoru Doomovi. Jedná se o jednoho z vůbec nejznámějších záporáků Fantastické čtyřky. Proč by ale zrovna tato postava měla mít svůj vlastní film? Fox se znovu podíval přes plot k sousedům a viděl, že studio Sony chystá samostatné filmy o Venomovi či Silver and Black. Tak proč by Fox nemohl mít taktéž filmy o hrdinech či anti-hrdinech?

Ať se vám tato zpráva líbí či ne, smysl trochu dává. Studio to dvakrát zkusilo s Fantastickou čtyřkou a bohužel nezabodovalo. Vydat se na stejné kolbiště již potřetí je značně rizikové. Když se podíváme na současného Spider-Mana, tak tam je situace obdobná. Tobey Maguire byl pro většinu diváků skvělý Spider-Man, ale Andrew Garfield tuto postavu spoustu fanouškům znechutil. Tom Holland má tak nyní těžkou pozici, a i když jsou recenze na Homecoming kladné, snímku se v kinech tolik nedaří.

Nesmíme zapomínat, že Spider-Man je jednou z nejoblíbenějších postav v celém Marvelu, jeho prodávanost hraček a akčních figurek je u komiksových hrdinů jednou z největších, a prognózy tržeb zatím hlásí, že se pavoučí muž dostane na 700 milionů celosvětově (takže tam, kam se v pohodě dostanou Strážci galaxie, které ještě před pár lety nikdo neznal). Když tento přejídací efekt vidí Fox u Sony, není se čemu divit, že to radši riskne s Doomem než s Fantastickou čtyřkou.

Co říkáte na tuto nečekanou zprávu?

Diskuze /7

Deanmon

"Tobey Maguire byl pro většinu diváků skvělý Spider-man, ale Andrew Garfield tuto postavu spoustu fanouškům znechutil. " Nemyslím si, že by Andrew Garfield někomu postavu spidermana znechutil, jako spiderman byl naprosto v pořádku, znám spoustu lidí, kteří ho měli v roli radši než Tobeyho. U Amazing spidermana šlo spíš o špatný scénář.

#3 -Skinner- #4 Lucifrid #5 tom99
22.7.2017 | 16:31:25
Ratemus

jo tak na Dooma se těším, jen aby zachovali jeho motivace a chemii s Reedem…taková úžasná postava prostě musí dopadnout dobře

22.7.2017 | 17:41:40
-Skinner-

#1 Deanmon: Presne tak Andrew bol lepším Spider-Manom či už vďaka jeho hereckému výkonu alebo tým, že jeho Spiderman bol vernejší komiksovej predlohe. Jeho filmy však boli zabité nedostatkom solídneho príbehu a faktom, že sa Sony až príliš snažilo vybudovať prepojený vesmír namiesto zamerania sa len na Spidermana.

Čo sa týka Dooma tak dúfam, že nám Fox ponúkne konečne autentického Dooma ktorý sa radí medzi top 3 najväčších záporakov v komiksoch

#4 Lucifrid
22.7.2017 | 18:07:54
Lucifrid

#1 Deanmon:
#3 -Skinner-: Souhlas, Tobey jako Spider-Man mě štval, Andrew byl fajn. Jen škoda, že nedostal lepší scénáře.

#5 tom99
webmaster
22.7.2017 | 18:58:56
tom99

#1 Deanmon: Teď si asi trošku naletím – Já Garfielda mám rád a jeho Spider-mana považuji za skvělého, jen jsem do článku nechtěl protlačovat svůj názor, ale psal jsem o tom, co si myslí „širší“ veřejnost.
#4 Lucifrid: Já myslím, že Amazing Spider-man měl dobré scénáře. Já ty filmy miluji. Vlastně ani nevím, co se lidem na tom nelíbilo :-)

webmaster
22.7.2017 | 20:17:38
Ratemus

klucí nechtěli byste psát o novince ohledně Dooma?

22.7.2017 | 20:45:02
league

hele oni musí udělat bud doma nebo fantastickou čtyřku oni by jim propadli práva a patřilo by to marvelu tak udělali aspon dooma

25.7.2017 | 16:07:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy