X-Men Ian McKellen: Vadí mi, že Magneto nemá svůj červeno-fialový kostým ve filmech

Ian McKellen: Vadí mi, že Magneto nemá svůj červeno-fialový kostým ve filmech

Ian McKellen: Vadí mi, že Magneto nemá svůj červeno-fialový kostým ve filmech

Ian Mckellen se s největší pravděpodobností do role staršího Magneta již nevrátí, a tak mu nevadí říct některé věci na rovinu. McKellen se těšil na kostým Magneta, který je hodně barevný, ale nikdy se ho v žádném filmu nedočkal, což mu osobně vadí. Cítíte to stejně?


12 1
4.8.2017

Sir Ian McKellen je neomylně spjatý s rolí Magneta. Toho si naposledy střihnul ve filmu Budoucí minulost a zatím to vypadá, že studio Fox nemá s McKellenem další plány. Aktuálně se Foxu podařilo podepsat smlouvu s mladším představitelem Magneta Michaelem Fassbenderem, takže starší Magneto zřejmě nebude třeba. Navíc Patrick Stewart (starší Profesor X) se do role Charlese již nevrátí, takže je možné, že stejný osud potká i sira Iana.

Ian McKellen je homosexuál, který se ke své orientaci přiznal až v roce 1988, kdy mu bylo 49 let. Sám poté prohlásil, že lituje, že nevyšel s pravdou ven dříve. Toto přiznání mu výrazně pomohlo dostávat lepší role a díky nepotlačování svého já se stal dle jeho slov lepším hercem. Když dostal roli Magneta, těšil se na červeno-fialový (občas i růžový) kostým. I když si McKellen zahrál Magneta několikrát, vždycky ho tvůrci navlékli do černo-šedých hábitů. McKellen se k tomu vyjádřil takto:


Nemohl jsem si vzít typický Magnetův kostým. Takže jsem vlastně nikdy nevypadal jako on v komiksech. Pořád mě oblékali do nějakých černých a šedých variant kostýmu, což se mi vůbec nelíbilo.

(Magneto vypadá v komiksech opravdu barevně. Foto: Marvel)

Co dalšího McKellenovi na současných komiksových filmech vadí, je absence homosexuálních postav a vzájemných vztahů mezi nimi. Podle McKellena svádí vzhled některých hrdinů naprosto k homosexualitě, ale tvůrci to zatím popírají. Téměř v každém filmu dle Iana vidíme pár jako muže a ženu, zatímco ostatní vztahy jsou někde na pozadí a nikdy netvoří hlavní část příběhu.

To sice může být pravda, ale dnešní doba se mění a těch změn je za posledních let hned několik. Jen se podívejme na komiksové seriály od stanice CW. Téměř v každém je hned několik homosexuálů a jejich vztahy jsou pro celou show poměrně zásadní. Nezapomínejme, že už i Hollywood se naučil obsazovat do hlavních rolí ženy i černochy, takže ať už si myslí sir McKellen cokoliv, doba se rozhodně vyvíjí.

Vadí vám, že Magneto neměl ve filmu svůj typický oblek z komiksů? A kdo podle vás Magneta ztvárnil lépe? McKellen, nebo Fassbender?

Diskuze /5

Lex Luthor

To je fakt Ian asi nekouká na seriály

4.8.2017 | 17:26:00
revolver_ocelot

Jde spíš o to,že mladá generace černochů neumí hrát a nedokážou vzbudit jakékoliv emoce a spíše cringe momenty. Dobrej příklad Kid Flash. :/

4.8.2017 | 17:26:22
WolverineCzE

Arrow ? Supergirl ? Game of Thrones ?

4.8.2017 | 17:47:10
Ratemus

novodobý Iceman je homosexuál, potom ještě mutanti Vican a Hulkling jsou pár…oni tam jsou, jen ještě nebyli ve filmu…a myslim že ani nebudou

4.8.2017 | 21:34:47
league

A tohle tvrdí herec co hrál Gandalfa. Chápete to! Ale mu ani nedochází že jako Magneto byl dobrej.

29.8.2017 | 22:02:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy