X-Men Jak moc neúspěch filmu X-Men: Apocalypse ovlivnil New Mutants?

Jak moc neúspěch filmu X-Men: Apocalypse ovlivnil New Mutants?

Jak moc neúspěch filmu X-Men: Apocalypse ovlivnil New Mutants?

Mysleli jste si, že neexistuje žádná spojitost mezi filmy New Mutants a X-Men: Apocalypse? Na první pohled rozhodně ne, ale finanční neúspěch X-Menů rozhodl o menší změně filmu New Mutants. O co přesně šlo? To prozradil režisér snímku Josh Boone.

1 0
6.2.2020

Film X-Men: Apocalypse si neodnesl až tak dobré recenze a po kasovních trhácích Deadpool a Days of the Future Past bohužel zůstal za očekáváním. Celosvětově vydělal pouhých 544 milionů amerických dolarů, což by možná studio bralo všemi deseti u svého posledního filmu Dark Phoenix, který dopadl ještě o poznání hůře.

Nyní ale zpět k New Mutants. Režisér Josh Boone prozradil, že původně se jeho film měl odehrávat v osmdesátých letech, aby se hrdinové mohli setkat s Profesorem X a dalšími známými postavami, jejichž příběh byl zasazen právě do tohoto časového období. Jelikož ale Apocalypse v kinech nezabodoval, rozhodli se tvůrci více přiblížit současným divákům, a proto byl příběh následně napsán tak, aby se odehrával v současnosti.


(Tohle už nikdy nebude. Foto: Fox)

Možná i proto jsme se v Dark Phoenix dočkali dalšího časového skoku, kdy se tvůrci chtěli přiblížit naší současnosti a nevyprávět příběhy z minulosti. To ostatně přineslo spoustu problémů se stárnutím několika postav. Josh Boone naštěstí přiznal, že tato změna ovlivnila scénář pouze v malém měřítku. Nebylo třeba ve velkém přepisovat a nějak zásadně měnit hlavní děj.

Ten byl i tak vystavěn okolo izolovaného místa, kde stejně není žádný přístup k wi-fi či k telefonům, takže se mnohé měnit nemuselo. Zajímavé je ale to, že tvůrci ve finále nestáli o propojení s X-Meny, když upravili příběh New Mutants tak, aby se odehrával v současnosti. Ale kdo ví. Již dlouhou dobu je známé, že Fox na nějaké časové linie nebere až tak ohled.

Je dobře, že se příběh odehrává v současnosti, nebo je to úplně jedno?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců