X-Men Jak si Apocalypse vede vůči ostatním filmům?

Jak si Apocalypse vede vůči ostatním filmům?

Jak si Apocalypse vede vůči ostatním filmům?

Stejně jako minulý měsíc, tak i teď vás nezapomeneme informovat o tom, jak si X-Meni momentálně vedou v kinech. Nezapomínáme ani na srovnání s ostatními díly a dalšími filmy, které se v kinech zrovna vysílají.


14 3
3.7.2016

X-Meni jsou v kinech už nějaký ten pátek a nyní se spolu podíváme, jak se jim vůbec daří. Celosvětově již utržili něco přes 526 miliónů dolarů a umístili se tak na 145. příčce nejvýdělečnějších filmů. Za letošní rok 2016 jsou pak na sedmém místě. Z 526 milionů přispěla Severní Amerika 152 miliony dolarů, ze zbytku světa přiletělo dalších 374 milionů.

Oproti ostatním X-Men filmům si Apocalypse nevede nijak výjimečně a za Budoucí minulostí zaostává o 220 miliónů dolarů. Budoucí minulost ovšem propojovala novou a starou trilogii X-Menů a ve snímku se objevila celá řada známých mutantů, takže se není čemu divit, že Budoucí minulost byla úspěšnější (navíc lépe uspěla i u kritiků). Přeci jenom se jednalo o takový Avengers film mezi X-Meny.


Mezi X-Men filmy se tak Apocalypse umístil na třetím místě, první je samozřejmě Deadpool, kterého premiéra v Japonsku vytáhla až na 780 milionů a 62. místo. Připomínáme, že Deadpoolův rozpočet činil pouhých 58 milionů dolarů. Od Apocalypse se možná po větším úspěchu Budoucí minulosti a Deadpoolovi čekalo víc, ale rozhodně se stále jedná o velice příjemná čísla pro studio.

Možná si jen X-Meni vybrali špatný rok nebo to tak bude trvat ještě pár let, sequely si letos celkově nevedou moc dobře. Pokračování Alenky, která je mimochodem na 23 místě, si odneslo jen 250 milionů. Kung-Fu Panda 3 zase oproti předešlým dílům zaostává asi o 100 milionů a Želvy Ninja si za měsíc své působnosti odnesly jen necelých 79 milionů.

Co myslíte, jsou výdělky X-Menů a ostatních sequelů oprávněné nebo jsou jen lidi letos filmových pokračování přejezení a příští rok to bude lepší?

Diskuze /3

Billy the Kid

od apocalypse jsem čekal další nadupaný film po x- men první třída a po budoucí minulosti jsem od tohohle dílu čekal nadupanou jízdu, ale opak je pravdou je to slátanina jen na efekt ukazat mladé herce :)

3.7.2016 | 19:45:39
Zdenox

Myslím že to nebylo špatné. Bohužel se všichni teď zaměřují spíše na akční scény a dějová linka nebývá příliš vidět. Tady to bylo 50/50, tak to bylo pěkně plynulé. Skvělé propojení s Wolverinem a konečně i Storm.

3.7.2016 | 20:42:46
Ratemus

scéna s Wolverinem byla neskutečný oslí můstek, jinak to byla spíše barevná marvelovka než příběhový X-men na které jsme zvyklý, přišlo mi to jen jako přehlídka a šance pro mladé herce nějak zaujmout a tak si vybrali témě X-men, padouch se mi líbil, nekecal jako Ultron ale ti ostatní, no řekněme takových 60%

4.7.2016 | 6:23:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy