X-Men Josh Trank původně chtěl celou rodinu Stormů černé pleti, studio to ovšem zakázalo

Josh Trank původně chtěl celou rodinu Stormů černé pleti, studio to ovšem zakázalo

Josh Trank původně chtěl celou rodinu Stormů černé pleti, studio to ovšem zakázalo

Film Fantastická čtyřka z roku 2015 nedopadl dobře snad po všech stránkách, přesto se o něm v posledních dnech poměrně dost mluví. Režisér Josh Trank se například svěřil se svými nápady, nasypal si popel na hlavu a také promluvil o studiu Fox, které dnes již pomalu neexistuje.

7 8
10.6.2020

Režisér Josh Trank neměl po Fantastické čtyřce moc štěstí ve své další kariéře. Sice dostal na starost film s Bobou Fettem ze světa Star Wars, ten byl ale následně zrušen a Trank zůstal opět bez práce. Nyní se tedy vrací do minulosti a především k Fantastické čtyřce. Nyní chápe, že některá rozhodnutí, která tehdy udělal, by dnes již neučinil. Dříve zkrátka neměl zkušenosti s natáčením velkofilmů (které paradoxně nepřišly ani poté, protože studia začala dávat od Tranka ruce pryč).

Studio Fox mu ovšem do jeho vize temné Fantastické čtyřky pořádně mluvilo. A prakticky ho donutilo změnit a natočit úplně jinak druhý a třetí akt filmu. Když se příští rok dočkáme původní verze Justice League od Zacka Snydera, fanoušci okamžitě začali volat i po Trankově původní vizi Fantastické čtyřky. Většinou po tomto sestřihu filmu volali ti, kterým se líbila první polovina filmu, který nám studio nabídlo v kinech.


(Důvod, proč Trank chtěl celou rodinou černou, je zkrátka Michael B. Jordan, který mu prý do role Johnnyho skvěle sedl. Foto: Fox)

Problém ovšem je, že nějaký alternativní sestřih filmu neexistuje. Trank dostal jasné instrukce, jak má film přetočit, nebo lépe řečeno – natočit nově. A tak studio nemá kam sáhnout. Zřejmě nějaký pořízený materiál navíc někde leží, rozhodně se ovšem nejedná o kompletní dílo, ze kterého by vzešel nový sestřih filmu. Fanoušci tak volají po verzi filmu, která neexistuje.

Trank ovšem měl se studiem Fox problémy hned na začátku. A to v rámci castingu. Režisér usiloval o to, aby celá rodina Stormů byla černé pleti. Podařilo se mu obsadit Michaela B. Jordana do role Johnnyho, dále Rege E. Catheyho do role jeho otce Franklina Storma, ale u Sue to už neprošlo. Studio radikálně zasáhlo a zkrátka chtělo, aby Sue Storm byla klasická blondýna bílé pleti jako v komiksech. Zkrátka někdo vzhledově výrazný třeba jako Margot Robbie, která se v roce 2015 drala na výsluní Hollywoodu.

To Tranka pochopitelně naštvalo, a tak musel vymyslet celou podzápletku o adopci, aby vysvětlil, proč je Sue ve filmu bílé pleti a její bratr Johnny černé. To samozřejmě působilo zvláštně už v prvním traileru, kdy zřejmě přišla první nevole ze strany fanoušků. Někdy je zkrátka hodně těžké odhadnout, kdy můžete jasně definované komiksové postavě změnit barvu pleti, vlasů, charakter, sexualitu či pohlaví. Jednou to vyjde, někdy zase ne. Dobré i špatné příklady existují a bude to tak platit i nadále.

Jaký máte názor na Joshe Tranka? A je dobře, že ho studio zarazilo, protože vidělo v jeho filmu daleko větší průšvih, nebo ho mělo nechat dokončit jeho vizi?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců