X-Men Podle Jamese McAvoye nemůže svět Avengerů a X-Menů úplně fungovat, nicméně studiu Disney věří

Podle Jamese McAvoye nemůže svět Avengerů a X-Menů úplně fungovat, nicméně studiu Disney věří

Podle Jamese McAvoye nemůže svět Avengerů a X-Menů úplně fungovat, nicméně studiu Disney věří

X-Meni se oficiálně přesouvají k Marvel Studios, a tak se k celé situaci vyjádřil i James McAvoy, který (i s novým filmem Dark Phoenix) již čtyřikrát ztvárnil Charlese Xaviera. McAvoy mluvil o tom, co se mu na X-Menech líbí, zda by v roli pokračoval a obecně o práci Disneyho.

14 2
17.3.2019

James McAvoy v minulém roce prohlásil, že společný svět Avengerů a X-Menů ve filmech nemůže úplně fungovat. Proč ne? Protože svět hrdinů v MCU je již za uplynulé roky nějak nalajnován a kdyby se do něj vecpaly stovky nových postav X-Menů, z hrdinů by se staly prakticky nevýznamné postavy. Mutanti jsou tak specifičtí a je jich tolik, že by průměrně každá třetí bytost na Zemi měla nějaké schopnosti.

To je podle McAvoye hlavním problémem. Mutanti mají schopnosti, je jich mnoho a jak Disney vysvětlí, že mutanti existovali ve světě Avengers již od počátku? Nebo má Kevin Feige lepší vysvětlení, které nám zatím neodhalil? Či bude úplně nejlepší X-Meny odklidit na seriálové pole, jak se poslední měsíce spekuluje? To zřejmě studio v uplynulých měsících řešilo (a bude řešit), ale James McAvoy si je vědom dobré práce Disneyho a stále mu věří:


Rád hraji Charlese. Ale pro herce tam musí být vždy něco nového a zajímavého, co by mu postava nabídla. Nelze jen dělat neustále to samé dokola. Takže možná přišel čas, aby se toho ujal někdo jiný. Marvel Studios a obecně Disney odvádějí skvělou práci. Myslím, že s X-Meny provedou něco zcela nového a já to rád uvidím. Můžou X-Meni být zahrnuti do světa Avengerů? Právě teď je to jen svět Avengerů, takže nevím.

(McAvoy nejspíše ztvární Xaviera ve filmu X-Men: Dark Phoenix naposledy. Foto: Fox)

James McAvoy má obecně rád příběhy o X-Menech, protože v nich vidí něco, v čem se dnešní lidé mohou snadno najít a s čím se ztotožnit. X-Meni jsou na okraji společnosti, bojí se lidí ovládajících svět, schovávají se, neví, jestli je společnost přijme. Toto téma bylo a vždy bude aktuální i v dnešním světě a to se McAvoyovi na mutantech stále líbí. Existuje šance, že se McAvoy jako Profesor X ještě vrátí? Na to má James tuto odpověď:

Je studio Disney opravdu tak chytré, že našlo způsob, jak by X-Meni přirozeně vpluli do světa Avengers? Studio již několik let odvádí skvělou práci a asi to má promyšlené. Ale vrátíme se i my? To nevím. Už nemáme platné smlouvy, takže nemusíme. A já opravdu nevím, ani by se nás nemuseli ptát. Ale pokud by nám to nabídli a bylo by to pro obě strany zajímavé, jsem si jistý, že bychom do toho šli. Ale pokud ne, bylo to dobrých deset let.

Jak bude podle vás příběh X-Menů pokračovat? A měl by se McAvoy vrátit jako Charles Xavier i ve filmech pro Disneyho?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /19

Ratemus

to jsou tak zoufalí kecy…já hrát v serii která končí a bude pokračovat od nuly jinde, mít jistotu, že v roli nebudu pokračovat, taky bych házel špínu všude okolo…velmi vtipné

#2 BayleyJohnson
17.3.2019 | 11:54:46
BayleyJohnson

#1 Ratemus: A kde přesně McAvoy házel špínu?

#4 Ratemus
17.3.2019 | 13:02:58
-Skinner-

Je ho škoda. James McAvoy a Michael Fassbender sú vynikajúci herci a skvelý Professor X a Magneto a nikto koho Marvel obsadí namiesto nich ich neprekoná.

#5 Ratemus
17.3.2019 | 13:15:34
Ratemus

#2 BayleyJohnson: myslím to tak, že je mu jasné že i kdyby v MCU byl Xavier, že on už to nebude a začne to celé odznovu. Zanemná to to, že už v žádné filmové serii nebude figurovat a tak tu situaci shazuje a říká jak to jinde nebude fungovat…přitom právě XCU je jeden problém vedle druhého, hlavně kontinuita kde jeden film popírá ten předchozí

#6 RiniX
17.3.2019 | 13:57:04
Ratemus

#3 -Skinner-: ale překoná, i původní staříci jsou super a stejně je překonali a tyhle také budou překonaní uvidíš…třeba Michael mi přišel super jen v První třídě kde ještě každých deset minut nevěděl zda bude padouch nebo kladas…za mě by byl skvělý Magneto James Caviezel, ale ten by byl i skvělej Norman Osborn

#15 -Skinner-
17.3.2019 | 14:01:19
RiniX

#4 Ratemus: On má hlavně pravdu v tom, že MCU je zaměřeno zcela na Avengery a jim podobné postavy a supderhrdiny. Tím pádem je může být vcelku obtížné tam zařadit X-Meny. A to „nebude fungovat“ asi někdo napsal, jelikož z jeho vyjádření to vůbec nevylívá.

17.3.2019 | 14:54:14
Ratemus

no jo, tak začali s nimi, mutanty nemohli použít, ted skončila jedna éra a začne další, přibudou Eternals a určitě mutanti a klidně i za pár let Inhumans (vím že jsou v Agentech a mají seriál) ale mám na mysli ve filmu…

17.3.2019 | 15:03:53
pikaia

Nejlepší by bylo kdyby nechaly X-Menům a Avengers své reality. X-menům nechat svůj styl a svůj vesmír v jiné realitě. Třeba jednou by mohlo dojít prolomení realit a spojení proti hrozbě. A občasné zavítání postavy. Hlavně ne je odsunout na druhou kolej do seriálu.

17.3.2019 | 17:21:29
Billy the Kid

tak já bych herce nechal stejné, ale přeci i scarlet witch je mutant, takže si myslím kdyby přišlo do světa avengers pár mutantu, taky by to nebylo od věci, a nebo začít s novými mutanty+ novými hrdiny s MCU, a pak je po čase spojit s avengers :)

17.3.2019 | 17:41:49
pidalin

Nevěřim že ty světy takhle spojej, už teď to je bordel když je jich tam tolik, ještě teď ta blbost s captain Marvel…, kdyby tam dali ještě Xmeny tak by to Avengers deklasovalo na úroveň průměrnejch obyvatel co nic extra zajímavýho neuměj. Pokud by to spojili, tak si spíš myslim že by to byl uplnej restart všeho a události ze současnejch Marvel filmů by se prostě vymazaly, ale tomu nevěřim.

17.3.2019 | 17:47:46
alexis

A proč by to nefungovalo? Co jiného jsou Inhumans, než svého druhu mutanti? Lidi s divnýma a někdy neuvěřitelně mocnýma schopnostma. Taková Scarlet Witch nebo třeba Daisy by klidně mohla existovat i ve světě X-manů.

17.3.2019 | 18:09:32
alexis

Hm, vlastně mi došlo, že film, ve kterém by se spolu vyskytovali Ironman a profesor X rozhodně potřebuju vidět:-) A nebo takový střet kapitána či Hulka s Volwerinem… Kdyby se mutanti najednou objevili jako posily v boji, bylo by asi moc přehrdinováno, spíš by se mi líbilo, kdyby se tyhle dvě sekce začali oťukávat a po následném nedorozumění a nějaké té epické bitvě by doznali, že jsou vlastně na jedné lodi…

#16 Billy the Kid
17.3.2019 | 18:15:10
ArnyKasha

Já myslím, že by mohli tyhle dva vesmíry zkusit propojit jen přes pár postav v nějakém Deadpoolovi (3, 4, 5,…) a podle ohlasů se nějak zařídit, Třeba jako zípletku, kdy Deadpool omylem nějakým přístrojem prolne paralelní reality a „hrdinové“ z obou světů si daj pár pěstí a on to bude přiblble komentovat. To by mohla být sranda.

#18 ksanzi10
17.3.2019 | 18:56:34
Orie88

V minulosti se mi ta myšlenka líbila spojit ty dva světy, ale s ohledem na posledních pár filmů s X manama myslím, že bude nejlepší to nespojovat… Ať X-meny nechají puberťákům a na Avengers apod nesahají nebo hrozí, že nepopulární věci se přesunou do fungujícího ..

17.3.2019 | 19:03:08
-Skinner-

#5 Ratemus: James a Michael sú najlepšou vecou na nových X-menoch. Patrick a Ian boli skvelý ale Michael a James sú vynikajúce duo ktoré žiadna iná dvojica neprekoná. :D

#17 Ratemus
17.3.2019 | 19:37:03
Billy the Kid

#12 alexis: s ohledem toho že skoro každý zná identity iron mana, captaina ameriky…, tak nevěřím tomu že by druhá strana nevěděla že oni jsou taky klaďasové, něco jiného byla občanská válka. A další paralelní vesmíry bych tu raději netahal…

#19 alexis
17.3.2019 | 20:47:01
Ratemus

#15 -Skinner-: Ano jsou tou nejlepší věcí na nových X-menech, ale já na nich nevidím nic, co by se nedalo překonat, není to Jackman coby Wolverine, RDJ coby Iron man nebo, Depp coby Sparow…vnímám je jako Batmana, prostě Keaton byl skvělej, Bale byl skvělej a Affleck taky…ano byli velmi dobří ale nejsou to zrovna role o kterých by se dalo říkat že jsou nepřekonatelné, asi jako Perlman a Hellboy

17.3.2019 | 22:49:42
alexis

#16 Billy the Kid: No právě – ani kladní hrdinové se vždycky neshodnou, co je správné. Iron mana i Kapitána každý zná, ale mutanti se snaží zůstat utajení, stejně jako Inhumans (s pochopitelných důvodů). Takže nějaké akce mutantů by nemusela být správně pochopena, následovali by nedorozumění, bitky, úklady… A vzhledem k vývoji v posledních Avangers by se možná právě místo pro některé postavy ze světa X-men našlo. Ale jestli by chtěli obsadit první ligu – tj. Patricka Stewarda nebo Iana McKellena, měli by si pospíšit, oba se už blíží osmdesátce.

5.5.2019 | 23:47:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Reklama

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců