X-Men Sérii hrozí, že bude zrestartována, pomůže dohoda s Marvelem?

Sérii hrozí, že bude zrestartována, pomůže dohoda s Marvelem?

Sérii hrozí, že bude zrestartována, pomůže dohoda s Marvelem?

X-Men, Deadpool, Gambit, Fantastická čtyřka, Wolverine, X-Force. Studio má rozjetých tolik sólových filmů z X-Menovského světa, ale každý projekt buď v dohledné době skončí, nebo má závažné problémy. Co se ve studiu děje? A zachrání Marvel situaci?


11 9
14.11.2016

Nedávno jsme vám přinesli článek, ve kterém jsme rozebírali trailer na film Logan, který dle prvních náznaků nezapadá do žádné X-Menovské časové linie, kterou jsme v posledních filmech viděli. Také jsme se lehce otřeli o téma, že Simon Kinberg, osoba, která je zodpovědná za kontinuitu X-Menoských filmů, nemá tak úplně vše pod palcem.

A vše tak trochu napovídají i nedávné novinky. Pojďme si všechno hezky popořadě sečíst. Hugh Jackman filmem Logan končí a do role Wolverina se už (nejspíše) nevrátí, noví X-Meni sice mohou vzniknout, ale hlavním představitelům (Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, James McAvoy, a Nicholas Hoult) vypršely smlouvy, Deadpool 2 přišel o režiséra a skladatele, Gambit je v nedohledu a o nové Fantastické čtyřce se radši ani nemluví.


(Uvidíme ještě nějakého z těchto hrdinů na filmovém plátně? Foto: Fox)

Fox měl skvěle rozjetý vlak na spoustu frontách, najednou to ale vypadá, že všechny jeho vláčky dojíždějí do finální stanice. Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, James McAvoy, a Nicholas Hoult údajně drží spolu a pokud budou se studiem vyjednávat, tak pouze společně. Je to klasická byrokratická hra, při které si chtějí herci říct o více peněz. Navíc Jennifer se údajně kvůli obtížnému nanášení make-upu do role vůbec vrátit nechce.

Gambit se v hlavní roli s Channingem Tatumem měl už dávno natáčet, ale od projektu odstoupil režisér Doug Liman a nikdo v podstatě teď neví, jak to s filmem bude. Jelikož situace okolo filmu je nejasná už delší dobu, Tatum se ani neobjevil v cameu v X-Men: Apocalypse, jak se původně plánovalo. Simon Kinberg to údajně s Fantastickou čtyřkou 2 nevzdává, ale studio se po nepříznivých tržbách a recenzích bude zdráhat, zda projektu dát zelenou.

Naděje je tak vkládána v X-Force, což je jakýsi druhořadý tým X-Menů. Simon Kinberg údajně píše scénář k novému X-Menovskému filmu, samozřejmě si nechává otevřené zadní vrátka, kdyby se Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, James McAvoy, a Nicholas Hoult chtěli do svých rolí vrátit. Apocalypse sice představil celou řadu nových hrdinů, ale mohou X-Meni fungovat i bez Profesora X a Magneta?

(Zachrání studio Deadpool? Foto: Fox)

To si studio právě nemyslí, a proto sérii zřejmě čeká restart. Nebo alespoň takové zprávy internetem kolují. Mluví se také o částečném restartu. Je tedy možné, že někteří herci se vrátí a někteří budou přeobsazení (což vůbec není v X-Menovském světě žádná novinka, že). Další nadějí by byla patřičná dohoda s Marvel Studios. Když se dokázalo dohodnout studio Sony ohledně Spider-mana, proč by to nedokázal Fox.

Podle posledních zpráv ale v dohledné době k žádné dohodě nedojde a vesmír X-Menů bude stále stejně samostatný jako doposud. Zatím se zdá, že o dohodu nestojí obě strany (Fox si myslí, že X-Menovský vesmír je dostatečně bohatý, Marvel nemá k dohodě až tak velký důvod, když všechny velké hvězdy u série končí, navíc stále plánuje Inhumans, kteří jsou mutantům v mnoha aspektech podobní). Dále je také jisté, že Bryan Singer rozhodně nebude natáčet další X-Menovský film.

Co si o novinkách myslíte? Je X-Menovská série v koncích, nebo jde jen o dočasnou krizi, která se brzo vyřeší?

Diskuze /17

SausageTroll

„Naděje je tak vkládána v X-Force, což je jakýsi druhořadý tým X-Menů.“ a za toto by si měl autor dát facku zprava i zleva.

Jinak myslím že by to co mají ohlášené měli dodělat/udělat a nějakým způsobem to zakončit.

#3 Blackhand47XD #7 tom99
14.11.2016 | 18:25:16
Ratemus

žádnej druhořadý, ale tým co se s tím nepáře…tým na kterej by Fox potřeboval R rating…

klidně at restartují ale at už udělají koncept jako v MCU kde budou filmy někam směřovat a nebude jeden popírat druhý

14.11.2016 | 18:43:35
Blackhand47XD

#1 SausageTroll: Z hlediska popularity nebo počtu komiksů druhořadý je. Mainstream to prostě není. Iron Man byl také kdysi „béčkový“ hrdina.

#4 Ratemus
webmaster
14.11.2016 | 19:42:03
Ratemus

#3 Blackhand47XD: jo tak s tim souhlasím…x-force není tak slavný tým, ale to ani Annihilators, Final Foundation, X-factor, Secret Avengers nebo Dark Avengers

14.11.2016 | 20:39:06
Hrabě Teleke z Toloko

Na mě je těch komiksů nějak moc. Většina je na jedno brdo. Neorientuju se v těch vesmírech.

#6 Ratemus
14.11.2016 | 20:42:56
Ratemus

#5 Hrabě Teleke z Toloko: je toto mrda na Marvel wiki je to dobře popsáno od postav, přes eventy, týmy a různé další věci…ale je toho mrda a není v lidských silách to celé mít načtené

14.11.2016 | 20:45:39
tom99

#1 SausageTroll: Stojím si za tím, co jsem napsal. X-Force prostě je druhořadý film. Je to prostě až za X-Meny. Stejně jako vždy bude Robin za Batmanem…

#15 Brog
webmaster
14.11.2016 | 21:30:56
lukasss

fox by si mal uvedomiť že na to nemá, a darovať práva späť marvelu, ten z toho spraví poriadnu filmovú sériu, x-meni majú príliš veľký potenciál na to aby sa tomu venoval stále len fox, a očividne mu to nejde

14.11.2016 | 22:36:16
Railbot

A né a né to uchopit správně, aby mohli roky spokojeně pokračovat. Stejná beznaděj jako u DC.

14.11.2016 | 22:42:16
Ratemus

hlavně tomu sráží nohy že nemají koncept…a MCU by o X-meny musel hodně stát aby je vzal a pokud by je vzal tak hlavně kvůli Wolverinovi protože koho zajímá další postavy v MCU když jejich roli zastupují pomalu ale jistě Inhumans…pokud by k tomu došlo tak až někdy v roce 2025

14.11.2016 | 23:02:13
Hepcik2011

Já si stojím za názorem, že by se MCU měli vrátit práva na všechny postavy z MU. Alespoň by Marvel nemusel čachrovat s hovadinou v podobě Scarlet Witch (v MCU je to proměněnec, kdo by nevěděl) a mohli by reinkarnovat Quick Silvera. Je tedy fakt, že z X-Menů je největší tahák Wolverin, ale věřím tomu, že by Marvel udělal super film s Deadpoolem a klidně by Wolvieho mohl restartovat s novým hercem. I když na Hugha nikdo nikdy mít nebude.

15.11.2016 | 16:31:26
Hepcik2011

A vlastně ještě jedna věc, Fantastic Four by pod MCU taky vypadala skvěle. Hlavně, Mr. Fantastic, Dr. Strange a Tonny Stark patří do tria nejchytřejších lidí v MU. Také je to trojice, která stojí za rozhodnutím vyhnat Hulka ze Země a tím nepřímo stojí za vznikem Planety Hulky a Hulkovy světové války. A to by stálo za zfilmování. A když jsme ještě u té F4, tak poslední jsem neviděl a odmítám se na něj podívat, vzhledem k tomu, že ho FOX nehorázně zprasil. Howk, domluvil jsem.

#13 Blackhand47XD
15.11.2016 | 16:38:32
Blackhand47XD

#12 Hepcik2011: Planeta Hulk bude součástí třetího Thora. Nepřímo potvrdili Korga a objevit se má i Miek.

webmaster
15.11.2016 | 17:21:38
Ratemus

Planet Hulk bych nečekal ta je tak nějak spojená s třetím Thorem…mezi nejchytřejší lidi v MU je považovanej Reed, High Evolutionaty, Hank Pym, Beast a Victor Doom, jistě ostatní jsou také chytří ale tito jsou asi nej......Strange není ani tak chytrý jako znalý…ale to je jedno, to není důležitý.....­.Rozhodně s tebu ale souhlasím, F4 bych dal taky do MCU, to by hed byl k dispozici Annihilus, Galactus, Silver Surfer, Victor Doom, Kang Dobyvatel, Skrullové (ti už se snad vrátili)

16.11.2016 | 16:53:10
Brog

#7 tom99: druhořadý =! na druhém místě; je to druhoŘADÝ, ne druhomístný, když je něco druhořadého, je to něco nižší kvality, podřadné, podružné. Anglicky řečeno, aby to člověk z Edny asi líp pochopil (protože občas mám pocit, že tu lidi umí líp anglicky než česky), ekvivalent druhořadého je minor, ne secondary. To, co je druhořadé, je prostě brak. A to X-Force rozhodně není. Takže se stavíme za žadatele o facky.

17.11.2016 | 1:33:05
league

Ještě před restartem at natočí klan m a pak avengers vs X-men. Tohle chcou vidět fanoušci a ne nějaký prequeli který do sebe nezapadali. V X-menech bylo hodně chyb.

19.11.2016 | 0:57:33
Ratemus

v UKK vyjde Avengers s X-men na tři knihy…to bude počtení

20.11.2016 | 18:54:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy