X-Men Souhrnné informace před premiérou X-Men: Apocalypse

Souhrnné informace před premiérou X-Men: Apocalypse

Souhrnné informace před premiérou X-Men: Apocalypse

Premiéra očekávaného filmu X-Men: Apocalypse nás čeká už zítra, proto pokud vám unikla nějaká novinka o filmu či stále váháte, zda na film do kina zajít, přečtěte si náš článek, který vás může o návštěvě kina přesvědčit.


21 0
18.5.2016

Obsazení a novinky ohledně filmu

Na režisérské křeslo opět usedl Bryan Singer, který se netajil tím, že film je mnohem velkolepější než Budoucí minulost, která de facto zresetovala většinu ostatních X-Men filmů, aby tvůrci do budoucna měli volnou ruku s odvyprávěním nových příběhů. X-Men: Apocalypse zároveň uzavírá trilogii, kterou odstartovala První třída.

Film se opět má soustředit na hlavní postavy, které dostávaly v předchozích dílech největší prostor, tedy na Jamese McAvoye (Profesor X), Michaela Fassbendera (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique) a Nicholase Houlta (Beast). Zápornou postavu si střihne Oscar Isaac, kterého si můžete pamatovat z nových Star Wars jako pilota Poea Damerona.


Z vedlejších postav se vrací například Evan Peters v roli Quicksilvera, který má mít ve filmu opět zapamatovatelnou svou rychlíkovou scénu jako v Budoucí minulosti. Během dotáček se na placu objevil i Hugh Jackman, který si v menší roli zopakuje roli Wolverina. Zároveň Hugh prohlásil, že tento film a následný sólový film o jeho postavě bude posledním snímkem, kde si Wolverina zahraje. V budoucnu uvidíme, zda tomu tak bude, nebo nás bude lakovat jako třeba Robert Downey Jr., který již několikrát prohlásil, že Iron-mana hrát nebude.

Z nových herců přibyla například Sophie Turner (Game of Thrones), která si zahraje mladší verzi Jean Grayové. Jejího budoucího manžele Cyclopse si zahraje Tye Sheridan. Do role Nightcrawlera byl obsazen Kodi Smit-McPhee. Nightcrawler je v komiksech dítětem Mystique a Azazela, tak nakonec uvidíme, jak tomu bude ve filmech. Obě postavy se už v X-Men filmech objevily, ale o nějaké vzájemné chemii v předchozích dílech hovořit nelze.

(Noví X-Meni si budou muset poradit bez svých starších mentorů. Foto: Fox)

První ohlasy

Nový film o X-Menech vidělo už spoustu novinářů, takže na internet prosákly i první ohlasy na film. V následujících řádcích se nebudeme věnovat spoilerům, ale spíše tomu, jak film celkově působí. Resetování původní časové linie nabídlo tvůrcům větší svobodu, ale dle ohlasů existují nové nesoulady mezi X-Men: Apocalypse s posledními dvěma filmy, což zklame většinu fanoušků. Pokud už tak slepená série dávala smysl, nyní prý nebude dávat smysl vůbec nic.

Akční scény jsou velkolepé, ale nepřináší nic, co bychom neviděli v předchozích (či jiných) filmech. Většina novinářů se shodla, že schopnosti všech hrdinů jsou spíše koncipovány pro masivní ničení a nějaké promyšlené bojové choreografie si ve filmu příliš neužijeme. Navíc digitální triky nedopadly úplně na jedničku a v některých záběrech je to dokonce i vidět.

Samotným problémem filmu je pak záporák Apocalypse. Jeho motivy a touha po moci jsou divákovi slabě předloženy a prakticky se jedná o klasického záporáka z komiksových světů, který chce zničit svět. Nic, co bychom neviděli v Avengers: Age of Ultron nebo kdekoliv jinde. Samotnými druhými (a třetími a čtvrtými) houslemi jsou jezdci apokalypsy, kteří ve filmu nedostávají žádný prostor a slouží pouze pro účel, aby se X-Meni měli s kým porvat.

Co se naopak povedlo, je vzájemná chemie mezi hlavními postavami. Magneto, Profesor X a Mystique táhnou film kupředu a dokážou bavit i po jejich mnoha výskytech téměř v každém filmu. Každá z těchto postav si projde svým vývojem a každého čeká svá vlastní těžká zkouška. Trochu v pozadí tak zůstává Beast, jehož představitel je ochotný si roli zopakovat, zatímco Jennifer Lawrence se odmítá vrátit do role Mystique. Už nyní si stěžovala na strávenou dlouhou dobu v maskérně a scénář se během natáčení uprovoval tak, aby Jennifer mohla strávit ve své lidské podobě co nejvíce času.

(Apocalypse držící Mystique pod krkem. Foto: Fox)

Budoucnost X-Men filmů

V budoucnu nás čeká třetí (a nejspíš poslední) sólovka s Wolverinem, svého samostatného filmu by se měl dočkat i Gambit v podání Channinga Tatuma, ale projekt je aktuálně v problémech. Dřívejší zprávy hlásily, že by se mělo natáčet v New Orleans. X-Men: Apocalypse by měl odstartovat nové filmy s novými mutanty ve snímku New Mutants, kde bychom mohli potkat Jean Grey, Cyclopse či jiné hrdiny. Zároveň se také šuškalo, že bychom se mohli dočkat snímku X-Force či seriálu s X-Men tématikou na stanici Fox.

Pokud budeme čistě hovořit o komiksových filmech, na která má práva stanice Fox, rozhodně se dočkáme pokračování přisprostlého Deadpoola a aktuálně se začalo znovu šuškat, že Fox nezlomil hůl nad Fantastickou čtyřkou a možná nás čeká pokračování nepovedeného prvního dílu. Pokračování by mělo být už mnohem zábavnější a zcela by se odklonilo od duchu prvního filmu. Teď pouze záleží, zda fanoušci budou věřit projektu, kde se nepovedl úvod.

P.S.: Potitulková scéna je, takže určitě neopouštějte kino dříve.

Diskuze /14

PecaCZE

2. trailer mě odradil, je to škoda rád bych na to šel do kina, ale nezaujalo mě to. A k tomu ještě to, že tam není Wolverine jako hlavní postava. Poslední věta nad druhým obrázkem je chyba: Stěžovat. Napiš prosím do spoileru nebo do vzkazníku potitulkovou scénu díky :)

#2 tom99 #10 Ratemus
18.5.2016 | 17:05:20
tom99

#1 PecaCZE: Stěžovat se využívá v případech, když někdo projevuje nespokojenost, nebo podává žalobu, stížnost. Ztěžovat se využívá v případech, kdy dochází k znesnadňování například nějaké činnosti, která je tak složitější.

Já film zatím neviděl, půjdu na něj nejspíš v pátek, takže potitulkovou scénu napíšu až pak :-)

#4 PecaCZE
webmaster
18.5.2016 | 17:15:44
Monkeyskunk

Z te Lawrence se vyklubala pekna nafrnena pinda. Si mysli, ze ji ten brak jmenem Hunger games zajisti nejake velkolepe role, no moc bych na to nespolihal vzhledem k tomu, ze ty filmy jsou oslavovany pouze uzkou generaci namotanych teenageru, zbytek to hodnoti jako trash. Uvidime no, mozna se ji postesti, ale s takovym pristupem ji to vazne nepreji :)

#5 pozitkar #6 PecaCZE #7 Bane
18.5.2016 | 17:40:32
PecaCZE

#2 tom99: No vždyť jo, proto to máš správně až teď. Aha já právě myslel, že jsi to viděl podle toho článku.

18.5.2016 | 17:41:43
pozitkar

#3 Monkeyskunk: No … dopoledne v maskérně a pak pár minut na place … co já vím, třeba ji to nebaví :-D

#6 PecaCZE #9 tom99
18.5.2016 | 17:48:40
PecaCZE

#3 Monkeyskunk:
#5 pozitkar: Já na jejím místě bych si na hodiny v maskérně nestěžoval. Vzhledem k výplatě… ale holt peníze vás změní.

#14 pozitkar
18.5.2016 | 18:03:20
Bane

#3 Monkeyskunk: Zkus si to ty, chytráku…

18.5.2016 | 18:48:38
Billy the Kid

za ty prachy bych byl v maskerně klidně i hodiny, ale nemyslím si že přijde o nějaké velkolepé role- má přece pokud se nemýlím jako nejmladší v historii oskara :) , a to mluví za vše :)

18.5.2016 | 19:13:13
tom99

#5 pozitkar: No, ale to je problém, ona nestráví dopoledne v maskérně, ale většinu noc. Standardně se natáčí celý den – tudíž od dopoledne do odpoledne – a aby Jennifer byla připravená už na dopolední natáčení, musí kolikrát vstávat uprostřed noci, aby na ní nanášeli make-up, což chápu, že jí nebaví. Zatímco ostatní její kolegové spí, ona už je vzhůru… Nehledě na to, že nanášení takového make-upu není zrovna příjemné a člověk nemůže skoro jíst a normálně pít…

#14 pozitkar
webmaster
18.5.2016 | 19:15:23
Ratemus

#1 PecaCZE: potitulková séna SPOJLER SPOJLER SPOJLER odkazuje na Nathaniela Essexe alias Mister Sinister.....jak se tu zakryje text když chci napsat spojler?

#11 PecaCZE
19.5.2016 | 5:51:26
PecaCZE

#10 Ratemus: Řádek začínající vykřičníkem a mezerou se označí jako spoiler. Máš to napsaný pod komentářem. OK, díky. Toho jsem původně čekal v Deadpool 2.

19.5.2016 | 7:01:19
Ratemus

moje recenze na fandimefilmu.cz ! Takže, co k tomu říct jsou zde SPOJLERY Singerovi prostě jdou komornější filmy, toto je spíš marvelovka, která se moc povedla nepovedla, ale i tak natrhla prdel BvS…těšil jsem se na pořádného Archangela a nakonec to byl jen výsměch bohužel,…jako ty postavy mi ani nestačili přirůst k srdci nějakým způsobem, snad kromě Magneta a Apocelypsa, který je teda jeden z nejlepších záporáků komiksových filmů poslední doby, pro mě lepší než většina záporáků MCU, některé scény byly s hudebním doprovodem opravdu děsivé, sice tu motivaci jsem mu moc nevěřil, jen chce lacině zničit svět a hurá do toho, jeho jezdci jsou měkoty a ta apokalypsa je vlastně jen Magneto, ale i tak Apocalypse splnil moje očekávání, byl skutečně mocný a nebylo lehké ho porazit

co mě však velmi zklamalo jsou ty Mystique vyblité kýble medu, kdy měla proslovy k mutantům, a klasické klišoidní obraty, kdy je Magneto zlý pak hodný pak zlý pak hodný, v druhém díle to byl případ Mystique a zde je to Magneto, no jsem zvědavej koho budou přemlouvat příště…mladé mutanty jsem si celkem oblíbil hlavně ta Jean mi udělala velkou radost hlavně tím závěrem no a pak mě trochu zklamala vynucená linka v horách která tam celá snad byla jen pro cameo Wolverina, kterej opravdu vypadal s těmi přístroji jak v komiksu Project X a scéna za titulky? zdá se že se konečně ve světě X-menů objeví Sinister a podle závěru filmu nejspíš i Phoenix, která teda byla znázorněna velmi bravůrně, za mě palec nahoru

pro mě je to jedna z lepších x-menovek, Marvel zase natrhnul DC zadek, ale doufám že další film už bude zase komornější a bude více o postavách než o akci 7/10

19.5.2016 | 10:57:44
Ratemus

prominte, nějak mi ten SPOJLER nevyšel

19.5.2016 | 11:46:25
pozitkar

#6 PecaCZE: #9 tom99: No a určitě nemá ty samé prachy, co takový Hugh Jackman za těch pár vteřin, co se tam objeví. Je to ženská a víme, jak platí Holywooďani ženské …

19.5.2016 | 20:24:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Logan

Název snímku: Logan
Premiéra: 2. 3. 2017
Režie: James Mangold
Hudba: Marco Beltrami
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Žánr: Akční

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway.
Stopáž: 137 minut 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy

Momentka

Momentka

Filmy