X-Men Tržby: Deadpool 2 je třetím nejvýdělečnějším filmem ze světa X-Menů

Tržby: Deadpool 2 je třetím nejvýdělečnějším filmem ze světa X-Menů

Tržby: Deadpool 2 je třetím nejvýdělečnějším filmem ze světa X-Menů

Film Deadpool 2 v kinech odolává silné konkurenci a ukazuje sílu tohoto maskovaného hrdiny. Po dvaadvaceti dnech v kinech se panu Poolovi stále daří, před nedávnem pokořil hranici 600 milionů dolarů celosvětově a stoupá stále výš. Jaký film ze série aktuálně porazil?

14 0
10.6.2018

Studio Fox před lety poprvé zkusilo jít na trh s komiksovým projektem, který bude mládeži nepřístupný. První Deadpool v kinech uspěl a celosvětově vydělal 783 milionů dolarů při rozpočtu 58 milionů dolarů. Tvůrci se hned chytli za hlavu a uvědomili si, že právě tento film jim zařídil mnohem rychlejší, větší a snadnější výdělek, než jakýkoliv jiný film z X-Menovské série s mnohem větším rozpočtem.

(Sérii kupodivu táhnou vedlejší postavy. Foto: Fox)


A tak přišel na řadu Logan, další mládeži nepřístupný film, který vydělal 619 milionů dolarů při rozpočtu 97 milionů dolarů. Právě toho druhý Deadpool nyní sesadil z bronzové pozice nejvýdělečnějších X-Menovských filmů. Jedná se již o třetí projekt studia Fox, který je mládeži nepřístupný a je opět velice úspěšný. Film Deadpool 2 na domácí půdě zatím vydělal 268 milionů dolarů, ve zbytku světa zase krásných 350 milionů dolarů. Celosvětově je tak film na 619 milionech dolarů a pár drobných, což z něj dělá třetí nejvýdělečnější film série.

Studio Fox tak pochopitelně vidí skrytý potenciál ve filmech nepřístupných pro mládež. Není se tedy čemu divit, když Fox chystá nízkorozpočtové New Mutants, Gambita, Multiple Mana či Kitty Pryde. Studio zatím může zapomenout na miliardové výdělky jako má aktuálně Disney se svým provázaným vesmírem, ale když jejich filmy budou stát okolo 100 milionů dolarů a utrží kolem 700 milionů dolarů, jedná se o velký úspěch, na kterém může studio do budoucna stavět. Škoda jen, že je již prodané právě konkurenčnímu studiu, což bohužel tyto velice ambiciózní plány poměrně kazí.

Co říkáte na tržby druhého pana Poola? A vidíte jistý potenciál v samostatných filmech vedlejších X-Menovských postav?

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /3

PrastenejCitron

Celý článek je poněkud zmatený. Nejenže chybí film na stříbrné pozici, což je vzhledem ke konstrukci článku podstatná informace, ale věty „A tak přišel na řadu Logan, další mládeži nepřístupný film, který vydělal 619 milionů dolarů při rozpočtu 97 milionů dolarů. Právě toho Deadpool nyní sesadil z bronzové pozice. A teď tu máme třetí projekt studia Fox, který je opět mládeži nepřístupný a je opět velice úspěšný. Film Deadpool 2…“ naznačují, že Logana sesadil z třetího místa první Deadpool, což není pravda. A za všechno může fakt, že samotné věty na sebe logicky nenavazují.A zmi­ňovat v podstatě hned za sebou, že Deadpool 2 je momentálně třetí nejvýdělečnější film série je taky zbytečné. Je to tím, že článek psali dva autoři, jeden autor, kterému to nikdo nezkontroloval, nebo autor, který ještě nemá moc zkušeností s psaním? Tohle rozhodně není hejt, cením si práce všech na edně :-)

#2 davidsv
11.6.2018 | 17:09:04
davidsv

#1 PrastenejCitron: Musím souhlasit. Článek je krapet chaotický. A když už ses pustil do rozboru článku, tak bych chtěl upozornit, že je tam pravděpodobně chybka. „Film Deadpool 2 na domácí půdě zatím vydělal 268 milionů dolarů, ve zbytku světa zase krásných 350 milionů dolarů. Celosvětově je tak film na 619 milionech dolarů“ Podle zroje, který uvádíte, má Deadpool 2 celosvětově 655,7 milionů dolarů. Dále 279,1 milionů doma a 376,6 ve světě.

#3 tom99
11.6.2018 | 22:31:35
tom99

#2 davidsv: Nevím, četl jsem to několikrát a nějak mi tam nepřijde něco nepochopitelného. Tržby se mění v čase, odkaz na stránku je stejný, ale čísla se mění každý den, takže to je normální :-)

webmaster
12.6.2018 | 0:39:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců