X-Men
89/100 - 49×

X-Men

X-Meni jsou jedním z posledních komiksů tzv. Stříbrné éry komiksu. Jednu z nejznámějších týmovek světa vytvořil tehdy editor a spisovatel Stan Lee a kreslíř Jack Kirby. Na filmovém plátně se objevili v roce 2000 pod režisérským vedením Bryana Singera.

USA | | Ukončeno
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Ed Skrein (Ajax), Ben Foster (Angel), Zoë Kravitz (Angel Salvadore), Oscar Isaac (Apocalypse), Jason Flemyng (Azazel), Terry Crews (Bedlam), Nicholas Hoult (Beast), Kevin Durand (Blob), Peter Dinklage (Bolivar Trask), Dominic Monaghan (Bolt), Josh Brolin (Cable), Stephen Merchant (Caliban), Dania Ramirez (Callisto), Daniel Cudmore (Colossus), James Marsden (Cyclops)

Azazel

Azazel

Azazel je ruský mutant, který své schopnosti propůjčil věci Hellfire Klubu a Sebastiana Shawa. Později byl také jedním ze zakládajících členů Bratrstva Mutantů.

Sezóny 1
2011 - 2011

Informace

Skutečné jméno: Azazel
Druh: mutant
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Představitel: Jason Flemyng
Autoři postavy: Chuck Austen, Sean Phillips
Poprvé se objevil v: Uncanny X-Men #428 (2003)
Rok vzniku: 2003

Filmy

X-Men: První třída (2011)

Filmový příběh

Azazel je ruský mutant s teleportačními schopnostmi a chápavým ocasem. Kolem roku 1962 se stal členem Hellfire Klubu, který vedl šílený mutant Sebastian Shaw. Shawovým cílem bylo odpálit jaderné střely, což by podpořilo rozvoj mutantů. Tento plán nakonec vyústil v Kubánskou raketovou krizi.

Azazel pomáhal Shawovi s přenosem jej nebo jeho lidských spojenců, kteří měli sloužit jako jeho pěšáci v jaderné válce. Jeho nejznámější akcí byl patrně útok na sídlo CIA, kde během krátké doby zvládl povraždit desítky agentů. Po Shawově smrti se připojil k Magnetovi a stal se tak zakládajícím členem Bratrstva Mutantů.

V červenci 1963 byl Azrael zabit kvůli podezření z atentátu na Kennedyho. Jeho tělo nakonec využil Trask ke svým experimentům. Azrael je v komiksech otcem Nightcrawlera, jejich vztah je ale ve filmech neznámý.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

New Mutants

Název: New Mutants
Premiéra: 26. 8. 2020
Režie: Josh Boone
Hudba: Mark Snow
Scénář: Josh Boone
Žánr: Horor
Kamera: Peter Deming
Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Blu Hunt, Alice Braga, Henry Zaga, Colbi Gannett, Happy Anderson a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Již za pár dní bychom měli mít možnost vidět film New Mutants. Těsně před premiérou se dozvídáme ještě o potenciálních plánech studia, kde se samozřejmě nezapomínalo na velký crossover. A malého pomrknutí jsme se mohli dočkat hned v prvním filmu, proč k němu nakonec nedošlo?

Reklama

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama