Yellowstone
96/100 - 63×

Yellowstone

John Dutton vlastní největší ranč ve Spojených státech. Neustále se musí potýkat s útoky od jeho sousedů, ať už se jedná o developery nebo o indiány.

USA | 2018 | Poslední sezóna
vysílání
5 sezón | Paramount Network | 50 minut
žánr
Drama, Thriller, Western
hrají
Kevin Costner (John Dutton), Luke Grimes (Kayce Dutton), Wes Bentley (Jamie Dutton), Kelly Reilly (Beth Dutton), Cole Hauser (Rip Wheeler), Kelsey Asbille (Monica Long Dutton), Brecken Merrill (Tate Dutton), Jefferson White (Jimmy Hurdstrom), Gil Birmingham (Thomas Rainwater), Forrie J. Smith (Lloyd Pierce), Denim Richards (Colby Mayfield), Ian Bohen (Ryan), Ryan Bingham (Walker), Finn Little (Carter), Moses Brings Plenty (Mo Brings Plenty)

Udělejte si pořádek v generacích Duttonových

Udělejte si pořádek v generacích Duttonových

Rodina Duttonova se v seriálovém světě čím dál více rozvětvuje a její generace jsme viděli a ještě uvidíme v různých projektech. Abyste se v nich dobře vyznali, přinášíme vám přehled o tom, kdo tvoří jakou generaci. Navíc v Yellowstonu sehraje zásadní roli to, jakou generaci momentálně sledujeme.

8 0
13.11.2022

Pokud jste sledovali prequel 1883, tak z jeho posledního dílu víte, že James Dutton získal půdu pro svůj budoucí ranč od Indiánů. Avšak náčelník kmene mu jasně řekl, že po sedmi generacích připadne půda zpět jeho lidem. Tato informace bude určitě velice zásadní pro budoucí děj Yellowstonu a souvisí s tím i vize, jíž měl na konci čtvrté řady Kayce, který tvrdil, že v ní spatřil jejich konec. A můžeme předpokládat, že tím koncem mínil konec Duttonových v jejich domovině v Paradise Valley. A právě tento konec by měl odpovídat faktu, že Kayce je součástí sedmé šesté generace Duttonových a jeho syn tedy může být posledním vlastníkem ranče. Proto si společně udělejme přehled v jednotlivých generacích.

Aktualizace: První díl páté řady odhalil informaci, která vše mění, neboť John Dutton byl označen za člena páté generace a ne šesté, jak jsme jej zde měli uvedeného původně.

První generace

Když se podíváte na internet, tak na většině stránek najdete chybně uvedený vztah mezi Jamesem Duttonem ze seriálu 1883 a naším Johnem Duttonem z Yellowstonu. James je častokrát uváděn jako Johnův pradědeček, ale ve skutečnosti je jeho praprapradědečkem, což svými slovy potvrdil i tvůrce Taylor Sheridan v jednom videu. (Nicméně vzhledem k informaci z premiéry páté řady by tedy James měl být Johnovým prapradědečkem.) Mezi první generaci Duttonových tedy patří James Dutton se svou manželkou Margaret, Jamesova sestra Claire a jejich bratr Jacob Dutton se svou manželkou Carou. Jacoba s Carou budeme vídat v hlavních rolích v prequelu 1923.

Druhá generace

Druhou generaci Duttonových tvoří potomci té první. Claiřina dcera Mary Abel zemřela krátce po zahájení cesty Duttonových z Texasu do Montany a Claire po její smrti spáchala sebevraždu. Jejich přímá pokrevní linie už tedy dál nepokračuje. James a Margaret počali celkem tři potomky. Nejstarší Elsa a starší syn John podnikli spolu s rodiči cestu z Texasu do Montany, kterou nakonec Elsa nepřežila a manželům zbyl jen John. Krátce po vybudování domova v Paradise Valley se ale manželům narodil druhý syn Spencer. John i Spencer sehrají mnohem větší roli v seriálu 1923.

Třetí generace

Z třetí generace Duttonových prozatím známe jen jednu jedinou osobu, kterou je Jack Dutton. Ten je synem Johna Duttona a jeho manželky Emmy Duttonové. Jackovou nastávající manželkou je Elizabeth Straffordová.

Čtvrtá generace

Ve čtvrté generaci známe rovněž zatím jen jednoho člena, a to Johna Duttona, otce našeho yellowstonského Johna Duttona a pravděpodobně syna Jacka Duttona a Elizabeth Straffordové. Toho jsme mohli vidět ve flashbacku na konci druhé série Yellowstonu.

Pátá generace

Nyní už se dostáváme k současným postavám. Pátou generaci tvoří John Dutton a jeho zesnulá manželka Evelyn. John Dutton je aktuálním majitelem Yellowstonského ranče v Paradise Valley, kde žije se svojí rodinou.

Šestá generace

A už se dostáváme k předposlední generaci, která může mít Paradise Valley ve svých rukou. Mezi tu patří Johnovy děti Beth Duttonová a Kayce Dutton, jejich drahé polovičky Rip Wheeler a Monica Longová Duttonová, a také Johnův adoptovaný syn Jamie Dutton. A zapomenout nesmíme ještě na zesnulého nejstaršího syna Leeho.

Sedmá generace

Aktuálně už existuje sedmá generace Duttonových, která bude mít konečný nárok na půdu v Paradise Valley. Tu zastupuje syn Kayceho a Monicy Tate Dutton. Nicméně zde je jedno velké ALE. Když se nad tím pořádně zamyslíte, Tateovi potomci přece jen na půdu právo mít mohou. Jeho matka Monica je totiž z domorodého kmene a Tate je tudíž z poloviny příslušníkem Indiánů. Tudíž bychom mohli říct, že půda skutečně připadne zpět domorodým obyvatelům a všichni Tateovi potomci, včetně jej samotného, budou mít jak krev Duttonů, tak i Indiánů. Kromě Tatea bychom do této generace mohli přiřadit i Jamieho malého syna, kterého má s Christinou, a časem pravděpodobně i Cartera, pokud jej Beth a Rip někdy adoptují jako vlastního.

Foto: Paramount

Orientujete se teď v rodokmenu Duttonových lépe?

Diskuze /4

Diabol

vďaka za článok… úprimne som nevedel aký je vzťah medzi Johnom Duttonom a Harrisonom Fordom či Helen Mirren.. už teda aspoň viem čo a ako :)

14.11.2022 | 7:55:55
Gigos

Jinak upřímně si nemyslím, že to sedmou generací skonči. Tate Dutton je míšenec. Tak se to krásně uzavře a země se vrátí původním obyvatelům a zároveň zůstane u Duttonových.

14.11.2022 | 9:23:46
SophieFox

Tate Dutton by si mohl vzít indiánku ;)

22.11.2022 | 18:45:09
Pepivoe

Dokonalý článek !!! děkuji hned mám v tom jasněji :-)

1.4.2023 | 13:48:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S05E08: A Knife and No Coin

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Titulky překládal Jethro na Titulky.com. Od epizody 5×07 zde naleznete odkazy na titulky z oficiálního zdroje SkyShowtime.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nepřehlédněte

Udělejte si pořádek v generacích Duttonových

Udělejte si pořádek v generacích Duttonových

Rodina Duttonova se v seriálovém světě čím dál více rozvětvuje a její generace jsme viděli a ještě uvidíme v různých projektech. Abyste se v nich dobře vyznali, přinášíme vám přehled o tom, kdo tvoří jakou generaci. Navíc v Yellowstonu sehraje zásadní roli to, jakou generaci momentálně sledujeme.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama