You, Me and the Apocalypse
94/100 - 42×

You, Me and the Apocalypse

Vzpurný mnich, bílý šovinista, bankéř, kyberterorista a generál americké armády vejdou do bunkru, který je má zachránit před drtivým dopadem na planetu Zemi. To není začátek vtipu, ale premisa televizní komedie. Po konci světa má být tahle skupinka společně s několika dalšími novou nadějí lidstva. Ale nebylo by lepší, kdyby radši taky umřeli?

USA | 2015 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Sky One | 45 minut
hrají
Jenna Fischer (Rhonda McNeil), Nick Offerman (Buddy), Mathew Baynton (Jamie Winton), Mathew Baynton (Ariel Conroy), Rob Lowe (Otec Jude), Kyle Soller (Scotty McNeil), Megan Mullally (Leanne), Joel Fry (Dave Bosley),


Co jste možná nevěděli o seriálu You, Me and the Apocalypse

Co jste možná nevěděli o seriálu You, Me and the Apocalypse

Patří You, Me and the Apocalypse i mezi vaše oblíbené seriály? Možná existuje pár zajímavostí, které jste ještě nevěděli.


4 0
9.12.2015

Britsko-americké scifi komediální drama You, Me and the Apocalypse vzniklo ve spolupráci stanic Sky1 a NBC. Seriál měl premiéru 30. září 2015 na britské televizní stanici Sky 1.

Původní název Apocalypse Slough (Slough je britské město, kolem kterého se točí značná část děje a také je možné slovo slough přeložit jako bahno či močál) byl změněn, protože se tvůrci obávali, že vtip nebude fungovat v USA. Další název byl You, Me and the End of The World, ten však nakonec tvůrci vyhodnotili jako příliš dlouhý.


(Foto: NBC)

Stvořitelem seriálu je Iain Hollands, který vytvořil u nás téměř neznámé komediální drama Beaver Falls o třech britských studentech, kteří se rozhodnou strávit léto v americkém letním táboře.

Hudbu k seriálu má na svědomí Steve Jablonsky, který pracoval na hudbě k Zoufalým manželkám a mimo jiné stvořil hudbu k filmům Ostrov, Bitevní loď, Enderova hra, Pot a Krev a k filmové sérii Transformes.

Herec Rob Lowe (Otec Jude) je populární především díky seriálu Parks and Recreation, kde hraje postavu Chrise Traegera.

Herečka Megan Mullally (Leanne) je vdaná za herce Nicka Offermana (Buddy), kterého můžete také znát z Parks and Recreation jako Rona Swansona. Megan Mullally se v Parks and Recreation objevila v roli bývalé manželky Rona.

Rob Lowe, který hraje postavu otce Judea, kněze, který hodně kouří a pije, prozradil, že je postavou fascinován, protože sám nepije již 25 let.

(Rob Lowe, Foto: Sky1)

Seriál se odehrává ve Slough, ve stejném městě se odehrává také děj originální verze seriálu Kancl. Jennu Fischer (Rhonda McNeil) můžete znát z americké verze Kanclu jako Pam Halpert.

Brit Colin Furze, populární youtuber a domácí vynálezce, si na svém dvorku postavil bunkr inspirován právě seriálem You, Me and the Apocalypse.

Seriál je plný zvratů a překvapivých rozuzlení, proto se tvůrci snažili o utajení děje a herci byli při rozhovorech opatrní. Joel Fry (Dave Bosley) dokonce zavtipkoval, že se bojí, protože nedávno skončil ve Hře o trůny, kde hercům vyříznou jazyk, pokud prozradí příliš mnoho.

(Joel Fry ve Hře o trůny, Foto: HBO)

Diskuze /4

LucieMil.

Dokoukala jsem a jsem nadšená. Tak konečně něco o apokalypse – z Evropy a hlavně super – plné napětí a zápletek.. luxus… bude pokračování? ..nemůžu se totiž dočkat.

#2 EvelinaCZ
4.1.2016 | 14:46:36
EvelinaCZ

#1 LucieMil.: Nejpohodovější seriál roku :-) Pokračování je zatím nejisté, ale tvůrci a herci ho v rozhovorech nevylučují.

redaktor
11.1.2016 | 13:35:10
LucieMil.

Vidím, že dnes by měl být „nějaký“ díl? .. znamená to, že se rozjíždí další série, nebo jen konečná ..poslední? Nikde jsem o tom nic nenašla? Jen se to tu „zjevilo“ :)

#4 EvelinaCZ
3.3.2016 | 16:31:23
EvelinaCZ

#3 LucieMil.: Druhá série není, seriál se vysílal nejdříve na britské Sky 1 a teď má premiéru na americké NBC.

redaktor
10.3.2016 | 19:42:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !