Young Sheldon (Malý Sheldon) Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Lance Barber – Sheldonův otec

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Lance Barber – Sheldonův otec

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Lance Barber – Sheldonův otec

Malý Sheldon se čerstvě objevil v nabídce HBO a díky tomu se nám naskytla příležitost udělat exkluzivní rozhovory se všemi hlavními představiteli seriálu. Každý týden vám přineseme jeden rozhovor, jako první přišel na řadu Lance Barber, který hraje v seriálu Sheldonova tátu.

22 0
12.6.2018

Všechny rozhovory se uskutečnily v londýnském hotelu Soho, kam se sjeli všichni herci ze seriálu na konci května, aby pomohli propagovat seriál při jeho uvedení na evropský trh. My jsme jako jediní z ČR získali díky HBO na toto setkání přístup, a proto z něj můžeme přinést hned několik exkluzivních rozhovorů.

Prvním z herců, se kterým jsme si tváři v tvář povídali, byl Lance Barber. Sheldonův otec se postupně v Malém Sheldonovi stal velmi příjemnou a pozitivní postavou, i když na začátku to tak nevypadalo. Sám Lance se své postavě hodně podobá – je to příjemný chlapík, se kterým se dobře povídalo o všem možném. Otevřeně hovořil o tom, kde bral inspiraci, jak je rád za příležitost po letech strádání, a neváhal ani prozradit, jestli sám podobně jako Sheldon zažil šikanu.


Těší mě, moc jsem se těšil na rozhovor zrovna s vámi, protože jste moje nejoblíbenější postava v Mladém Sheldonovi…

Opravdu? Tak to jste můj nejoblíbenější novinář …zatím.

Tak ještě jich tu je osm z dalších zemí, tak doufám, že to vydrží.

A odkud jste?

Z České republiky.

Tak to je zatím má nejoblíbenější země, všem to tak řeknu.

A v Čechách píšu pro web Edna, který se zabývá televizními seriály. Malý Sheldon nebo Teorie velkého třesku tam patří mezi nejoblíbenější. A mám tu dost otázek od fanoušků a čtenářů. Ale jako první tu mám jednu osobní otázku. Moc se mi líbí, jak se doplňujete se Zoe Perry (Sheldonova máma), vypadáte jako skutečný pár. A vůbec mi i celá seriálová rodina přijde hodně opravdová. Je to tak i na place?

Tak se Zoe Perry je to unikátní. Ve skutečnosti se totiž navzájem neuvěřitelně nesnášíme (smích). Ne, dělám si legraci, Zoe je úžasná. Pořád si navzájem říkáme, jaké máme štěstí, že hrajeme zrovna my dva spolu. Jde nám to skvěle a myslím si, že tím lidi okolo nás už docela štveme. Pořád si z něčeho děláme legraci. A Zoe je pro každou srandu, je to skvělá herečka a skvěle se nám spolu pracuje. A to si myslím, že se potom promítne i do role.

A co děti? Jak to jde s dětmi?

Já sám mám dvě děti, je jim 10 a 7 let, takže je pro mě přirozené vycházet dobře s prcky. Navíc jsem fakt velký a děti na mě rády skáčou a děláme spolu další blbiny. A na place je to stejné, pro moje seriálové děti jsem něco jako hodný strýček, se kterým také mohou dělat podobné blbiny.

A vnímají vás jako své skutečné rodiče? Chováte se k nim tak? Ve stylu „udělej tohle“ nebo „tohle nedělej“?

Tak jsou to desetileté děti. Montana (starší bratr Sheldona) už je trochu jiný případ, je mu 15 a nemá potřebu se hned zapojovat, ale oba dva mladší ano. Na svůj věk jsou oba dva opravdu mimořádní a talentovaní, obzvláště Iain, který musí říkat spoustu naučených věcí. Ale pořád jsou to v jádru děti. Takže si s námi rádi povídají. Neustále. Se Zoe bychom si občas přáli, abychom měli alespoň minutu pro sebe, než se kamery rozeběhnou a mohli se připravit. Ale to ty děti nepotřebují. Prostě melou, křičí, povídají si, pak se ozve „akce“, oni skvěle odehrají svoji roli a když skončí záběr, už zase jedou to svoje. Vůbec jim to nedělá problém, jejich výkon to neovlivní. Trochu to ovlivní nás, dospělé (smích). Ale myslím si, že jsou rádi, že mají zrovna nás. Jejich rodiče jsou samozřejmě na place také a oni jim určují všechny ty pravidla.

A chodíte potom společně všichni ven?

Občas ano. Kromě této propagační šnůry je občas pozveme k nám domů, hrají si normálně s mými dětmi. Takže trávíme spoustu času spolu. Ale jsme za to rádi, protože nám to klape fakt skvěle.

To rád slyším, protože na mě to jako na diváka působí, že to potom klape i v seriálu. Že nesleduju jen šest postav ale opravdovou rodinu. Fakt se mi to moc líbí.

Tak to jsem rád, že to tak vnímáte, díky moc.

Na rozdíl od ostatních postav se Sheldonův otec George nevyskytuje v seriálu Teorie velkého třesku. Měl jste od tvůrců podrobný popis, jak by měl George vypadat, nebo jste mohl nějak přispět i vy sám?

Když jsem dostal scénář k pilotnímu dílu, bylo tam všechno popsané – nejen dialogy, ale i charakter té postavy. Dělal jsem si průzkum online, co všechno o něm v seriálu padlo, bylo tam hodně vtípků o něm, a ne všechny byly příjemné. Prostě takový ten typický vidlák z jihu. Ale Malý Sheldon jako seriál byl od začátku jiný. Ta postava byla od začátku napsaná víc pozitivně. Ten seriál není jen komedie, ale jsou tam také vážné, skoro až dojemné chvíle. Od toho jsem se odpíchl a tvůrci mi dali prostor, abych to více tímhle směrem táhl. Částečně jsem ho založil na skutečných postavách, příbuzných, lidech jako je George, které jsem poznal, když jsem vyrůstal. A producentům se to líbilo.

Když jsme nakousli ty vážné a dojemné chvíle. Vaše postava má na začátku seriálu drobnou srdeční příhodu a díky seriálu Teorie velkého třesku víme, jak to s Georgem později dopadne. Nechystá se doufám tento okamžik už do druhé sezóny?

Ano, všichni víme, jak to s Georgem dopadne, ale myslím si, že pár let ještě máme. Není přesně řečeno, kdy se to stane, a seriál tak může – pokud bude populární – klidně běžet několik let v plné sestavě. Takže si to ještě i já osobně můžu pár sezón užít a zbohatnout (smích). Ale těším se, jak to chtějí v seriálu pojmout a bude zajímavé, jak se na to budou postupně připravovat.

A navíc není úplně nutné mít pravidlo, že jedna sezóna se rovná jeden rok.

Přesně tak, není třeba se toho úplně držet, i když samozřejmě malí herci budou rychle stárnout. Teď je jasné, že pokračujeme příští rok, že budu mít příští rok jistou práci, což je pro mě jako herce vlastně docela nová věc. Musel jsem se často prát s tím, že jsem netušil, co budu dělat příští měsíc, teď je plán jasný na rok dopředu. A z toho mám radost. Stejně jako mám radost z reakcí na seriál jako takový.

Vidím, že už máme čas jen na poslední otázku. Tak se musím zeptat na jednu speciální. Vy jste už v seriálu Teorie velkého třesku hrál, chlápka, jehož mladší verze kdysi šikanovala Leonarda, a pak jste se v dospělosti potkali. A v Malém Sheldonovi se mi moc líbila epizoda, kdy je právě Sheldon šikanovaný, a vy jste k tomu říkal, že se Sheldon musí té šikaně postavit sám. A že to víte, protože jste jako George byl v mládí ten, který ostatní šikanoval. Zažil jste vy sám šikanu nebo byl jste ten, kdo ji se jí účastnil?

Na střední škole jsem s ní problémy neměl, ale když jsem byl v Sheldonově věku, tak jsem ji zažil. Už jako mladší jsem byl docela velký – ne vysoký, spíš objemný, nebo řekněme si to na rovinu – tlustší. A spousta lidí si chce na lidech jako já něco dokázat. I když jsem mohl díky své postavě hrát americký fotbal, moc se mi do toho nechtělo, nebyl jsem úplně bojovník, byl jsem spíše klidný a bitky mě nezajímaly. Ale pár lidí to na mě zkusilo. A já se naučil, že se tomu musím sám postavit. Díky své postavě jsem měl trochu výhodu, ale většinou jsem se to snažil vyřešit slovy. Párkrát ale muselo dojít i na něco jiného. Takže ano, určité zkušenosti jsem si potom mohl vzít i do seriálu.

Díky moc za odpověď i celý rozhovor.

Příští týden se budete moci těšit na rozhovor se Zoe Perry (Sheldonova máma).

A ještě společné foto s Lancem. © Warner Bros

Diskuze /4

GumidekB

Krásný. Taky souhlasím s tím, že to je jedna z nejlepších postav seriálu.

12.6.2018 | 13:14:06
lksvcr

Skvělý rozhovor. Postava Sheldonova otce mě velmi příjemně překvapila a velmi jsem si jí oblíbil. Už se těším na další rozhovor :)

12.6.2018 | 19:15:57
PecaCZE

Tak to bylo super, díky moc za rozhovor. Co si pamatuju v TBBT popisovali vždycky jen ty negativní vlastnosti a v Young Sheldon je takový jen z části jinak je dobrej táta.

12.6.2018 | 19:40:15
maxf1

Ale my přece víme, kdy táta umře ne? Myslím, že když je Sheldonovi 14.

12.6.2018 | 21:32:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E07: Pongo Pygmaeus and a Culture that Encourages Spitting

cz100%
DOKONČENO

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nepřehlédněte

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Iain Armitage

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Iain Armitage

V posledním díle našich rozhovorů se konečně dostáváme ke hlavní hvězdě seriálu. Iain Armitage je i přes svůj útlý věk neuvěřitelně talentovaný a je to také velký nadšenec do muzikálů. Mrkněte více do našeho rozhovoru, co všechno na sebe prozradil.

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás