Z Nation "Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.


7 0
3.12.2015

SpoilerTV: Takže jste v září akorát dotočili, že?

Allan: Ano!


SpoilerTV: Bylo to snadné?

Allan: Točit tenhle seriál rozhodně není snadné. Nejen pro herce, ale pro všechny. Je to velmi vyčerpávající, těžký seriál. Běžíš, skáčeš, šplháš, je horko, jsi namaskovaný a máš na sobě kožený hadry. Řeknu vám, že to není pro třasořitky. Ale bylo to skvělé. Užili jsme si spoustu srandy a já jsem hodně spokojený s tím, jak vypadá druhá série. Myslím, že odvedli skvělou práci na vzhledu seriálu, na dějové lince, na zombících a na kostýmech. Myslím, že to vypadá skvěle.

SpoilerTV: Máme za sebou několik posledních epizod, obzvlášť White Light, byli skutečně intenzivní. Pravděpodobně nejintenzivnější z obou sérií. Bylo to stejně intenzivní natáčet, jako to pak sledovat?

Allan: Jo, to vážně bylo. Skoro celá epizoda byla akční. John Hyams to režíroval a taky dělal první a druhou epizodu a pár dalších, které uvidíme později. Bylo to velmi agresivní, pořád běháš, skáčeš a šplháš. Takže jsme si vůbec neodpočinuli, musíš pořád pokračovat a jít dál a dál. Byla to opravdu velmi vyčerpávající epizoda. V jedné scéně mám utíkat před Vasquezem a řekli mi „dobře, chceme, abys běžel kolem přední části domu, pak zahni za dům a přeskoč plot.“ Takže já běžel vpředu, běžel jsem vzadu a najednou tam bylo několik pitbullů, kteří byli úplně šílení. Vypadali, že mi chtějí ukousnout nohu. Byli v klecích, ale zuřili! (smích) Zuřiví bojoví psi. A další věc, co víš, je, že ten pes vyrazil, proplazil se pod plotem a najedou byl volný! Naštěstí tam byl majitel a uklidňoval nás „ona vám neublíží.“ Ale jo, byla to hodně intenzivní epizoda, ale miluju ji. Myslím, že je opravdu intenzivní a vážně skvělá.

SpoilerTV: Máš nějakou určitou epizodu, o které můžeš mluvit, kterou máš vážně rád?

Allan: Co se týká akce, tak White Light byla nejintezivnější epizoda a o to jim šlo. John vážně chtěl, aby to bylo jako film Michaela Manna. Ostatní mají víc děje, vývoj série. Tahle byla napsána jakože „prostě hoďme do placu akci: běž, běž, běž.“ Lidé skákali ze střech, umírali ti, u kterých bychom to nečekali. Spousta zombíků, spousta střelby, spousta ohně. Doktora málem uškrtili k smrti. Co se týká akce, tak myslím, že to bude naše nejintenzivnější epizoda. Ale myslím, že máme před sebou jiné epizody, které jsou opravdu zajímavé a zábavné. Scénáristé odvedli skvělou práci na pokračování a čerstvosti děje. A kam to směřuje. Přivedli nové postavy, nové lidi, lovce odměn, celá veřejnost jde po Murphym. Takže to přináší úplně novou úroveň intenzity do této série, protože teď nejen že musejí přežít zombie, musíme také přežít tyhle magory. Takže tu máme novou intenzitu série.

SpoilerTV: To mi připomnělo toho kluka na Youtube, kterému jsi tweetnul – jeho reakce na White Light byla zabijácká.

Allan: (smích) Je fantastický. Vážně to pak stojí za to. Je to špinavé a zpocené a sledovat při tom u toho kluka, teda, pamatuju si, když jsem byl takhle mladý. Seriály a filmy mají tak intenzivní vliv na lidi: reagují emotivně a to je úžasné, ale toho kluka miluju.

SpoilerTV: Ve „White Light umřel Mack. Pro mnoho lidí to bylo srdcervoucí. Jaké je to v zákulisí pro herce a tvůrce, když sledují, jak je jeden z nich odepsán ze serálu?

Allan: Nemohl jsem se dočkat, až vypadne, byl to totální kretén (smích).

SpoilerTV: Jo, zdá se jako kretén.

Allan: Ne, je to skvělý člověk. Michael Welsh je úžasný. Je to, jako kdyby nás opouštěl člen rodiny, bylo to jako „no tak, chlape!“ A neumíš si představit, co se začalo dít. „Můžeme si ho nechat?“ Jako kdyby byl štěnátko. Prosíš a prosíš scénaristy, je to docela trapné. Ale víš, to dělá dobrý seriál. Michael je skvělý. Vážně skvělý herec. Byl jsem smutný, když jsem sledoval, jak odchází, když je tak skvělý a vtipný. Nepodařilo se mu být vtipný v seriálu, ale ve skutečném životě mě úplně rozsekává. A směje se všem mým vtipům, tak jsem si ho vážně chtěl nechat. (smích)

SpoilerTV: Pravděpodobně nám to neřekneš, ale stejně se zeptám. Umře ještě někdo? Můžeš nám napovědět?

Allan: (směje se) To ti nemůžu říct, děláš si ze mě srandu? Vyhodí mě! (směje se) Ale řeknu to, že nikdo není v bezpečí. Ani moje práce není v bezpečí, viděl bych, kdyby mě chtěli odepsat. A to je jedna z věcí, které jsou jisté v tomhle seriálu, a to, že si chtějí udržet publikum. Nikdo tu nemá jisté místo.

SpoilerTV: Až na tebe, vážně si nemyslím, že by Murphyho odřízli.

Allan: (smích) Řekni to prosím mému agentovi.

SpoilerTV: Existuje seriál, ohledně kterého máš pocit, že by bylo super se ho zúčastnit?

Allan: Víš, je spousta dobrých seriálů, které miluju, ale bohužel jsem toho v posledních šesti měsících moc neviděl, protože jsme pracovali. Jeden z pořadů, kam jsem se na chvilku dostal, byl Mad Men. Prostě miluju, jak dali dohromady ten styl, časové období, kostýmy a scénu. Ten svět, stvořili svět, který byl prostě bezvadný a já měl dost štěstí, že jsem toho byl součástí, než to skončilo. Jsem tak trochu herecký snob, pokud to hraní není dobré, jdu od toho. I když je to žánr, který miluju, mám prostě nízkou toleranci pro herce, kteří neumí hrát, protože já to studoval roky a roky. Takže nemám toleranci pro někoho, kdo ku*ví mé umění. A proto mám rád seriály, kde mě herci ohromí. Nevím jestli jsi viděl Transparent s Jeffreyem Tamborem. Je úžasný! Je tak dobrý. Ale miluju televizi a mám to tak nějak celé zmapované. Sleduju spoustu rozdílných věcí jako Game of Thrones. To je pořádné hraní, ale mají nádherné produkční hodnoty. Neumím si PŘEDSTAVIT, že bych měl stejný rozpočet! Říkám si Bože, přál bych si mít tolik peněz. Miluju, že stanice jako HBO investují do takových velkých seriálů. Že vážně vyhodí nějaké peníze, vytvoří tenhle svět a udělají to vážně dobré. Udělají to kvalitní. Musím říct, že v porovnání s tím má náš seriál mnohem menší rozpočet. Musím poděkovat našim producentům a všem členům štábu. Za tak malý obnos, jaký máme, jsme si vytvořili vlastní svět. Myslím, že jsme udělali velmi slušnou práci při tvorbě tohoto apokalyptického světa realným a životaschopným. Takže myslím, že to celé je o tom, jak utratíte peníze a o závazku vůči lidem, kteří pracují na tomhle seriálu. Když pracujete s menším rozpočtem, musíte mít lidi, kteří věří v to, co dělají. Není to jen o tom všechny je vyplatit.

SpoilerTV: A je tu vysoká úroveň kreativity, když sledujeme tolik různých druhů zombie.

Allan: Myslím, že odvedli skvělou práci na míchání žánru, každý týden máme nějaké nové zombíky. Co tenhle umí, co je jiného na tomhle a tomhle. Jak zemřou? Je to velmi chytré. Je to fascinující pro mou postavu a moje peníze. Je to něco, co jsem v zombie seriálu nikdy neviděl – poloviční zombie. To je něco, co publikum nikdy nevidělo. Myslím, že je to vážně přitáhlo. Vážně chtějí vědět, co se mu příště stane a já taky.

SpoilerTV: Před chvílí jsi zmiňoval, že jsi herecký snob. Nemusím ani číst tvou biografii, abych věděl, děláš divadlo?

Allan: Ano.

SpoilerTV: V čem ti to pomohlo při přechodu na malou obrazovku?

Allan: Hned v několika věcech. Miluju divadelní herce. Zaprvé proto, že většina divadelních herců hraje ve hrách a seriálech, kde si budují scénu, sám si sháníš rekvizity a děláš ten seriál a víš, že je to práce plná lásky, protože velkou část času nic nevyděláš. Obzvlášť v malých divadlech, v divadle na 99. ulici tady v Los Angeles, musíš vážně chtít tady být. Není to tak, že dostaneš práci a ukážeš se. Investuješ spoustu času a potkáš fantastické lidi, skutečně zábavné lidi. Když přicházíš z tohohle světa, máš v sobě trochu pokory z toho, co znamená být hercem. Není to o tom, jakože „kde je můj přívěs?“ Spíš je to o tom „jak můžu pomoct?“ Miluju zapálení pro věc, jaké mají divadelní herci. Ale jak se z lesa volá, tak se taky ozývá. Když jsi přímo před publikem v živém představení, neexistuje nic takového. Nemůžeš přestat a začít znovu. Nemůžeš křičet střih, musíš pokračovat se všema těma očima upřenýma na tebe. Všichni na tebe koukají, ty to po*ereš a všichni to ví. Takže abys to mohl dělat, musíš mít koule. Může to být děsivé. A jakmile se přes to dostaneš, ale nikdy se přes to nedostaneš, vždycky budeš trochu vyděšený, ale jestli uděláš dost a jsi schopný hledat kuráž, tvoje sebevědomí začne růst. Vybuduje to něco v hercově kormidelně a dá mu to dost sebevědomí, které si myslím, že herci hrající jen v televizi nemají. Vždycky můžou říct „řekl jsem to špatně“ a můžou začít znovu. To se v divadle nestane. Poděláš to a musíš přijít na to, jak to spravit. Jsi vlastně uvnitř toho, teď a tady. Myslím, že je to úžasný trénink.

Fanouškovské otázky

SpoilerTV: Teď je čas na pár otázek od fanoušků. Jaké to je mít na sobě všechen ten makeup?

Allan: Příšerné? (smích) Je to hodně práce a ne jen pro mě, ale pro můj maskérský tým. Corinne Fosterové, jí a jejímu manželovi Joshovi, patří Synopse. Dělají všechny naše zombíky, všechny triky, všechny explodující hlavy, dělají všechno tohle včetně všeho toho úžasného makeupu na holkách. Takže mají tým, samozřejmě, který na tom pracuje. Corinne dělá můj makeup. Je to docela perfekcionalistka. Jen udělat můj obličej a ruce trvá dvě hodiny každý den a to na mě pracují dva lidé najednou. Dělají alespoň 11 různých vrstev makeupu; ne jen jednu, ale je tam 11 různých barev. A navrch toho udělají nějaké jemnější detaily na mém obličeji a dokonce před tím, než udělají makeup, mi ještě namáčejí obličej. Dávají na mě něco, díky čemu můj obličej vypadá vrásčitěji a potom to zapečetí, takže to není samo od sebe.Takže je to velký proces a to jen pro můj obličej a moje ruce. Když jde o jizvy na celém těle, to je pak pět hodin makeupu. Často, když děláme jizvy, jsme tam první – já, Corinne a Tess – hodiny a hodiny předtím, než ostatní namaskují. Je to náročný proces; pro postavu to funguje skvěle, takže si moc nestěžuju. Myslím, že to vážně poslouží seriálu a myslím, že to poslouží i postavě, aby se odlišila od věšech ostatních, musí mít unikátní vzhled. Takže je to důležité a vypadá to vážně dobře a je to něco, co jsme dřív ještě neviděli. Miluju to i nenávidím.

SpoilerTV: Ale určitě sis zvykl?

Allan: Jo, víš co, jdeš do toho, ale po šesti měsících, kdy jsi modrý, je to jako „můj bože, potřebuju masku“. (smích)

SpoilerTV: Kterou epizodu bylo nejlepší natáčet?

Allan: Jednu vážně miluju. Nemůžu ti o tom moc říct, ale můj dobrý přítel byl obsazen a zahraje si opak mně. A je v té epizodě hodně, většina dílu je jen on a já. A on je divadelní herec, kterého znám roky a bylo skvělé pracovat na tomhle seriálu s mým kamarádem. Je to opravdu dobře napsaná epizoda, ale nemůžu toho moc říct. Jedna z mých oblíbených scén byla v minulé sezóně, když se Murphy prohlásil za zombie Mesiáše. Je to jedna z mých oblíbených, protože to jsme poprvé viděli Murphyho z pozice síly. Protože je to tak trochu slabá postava, couvá a neví, co se s ním děje. Vážně posílil a dal to do seriálu. Bylo to poprvé, kdy se do hry dostalo Murphyho sebevědomí. Pro mě to bylo docela přetvoření, skoro jako kdyby se z Murphyho stal Hulk. Takže to byla úplně jiné oblast, co jsem zatím nemohl ukázat. A byla to zábava a nechali mě to udělat několikrát, byl to to také skvělý monolog, takže to byla jedna z mých nejoblíbenějších scén, které jsem dělal.

SpoilerTV: Murphyho osobnost má mnoho rozdílných vrstev. Kam bys chtěl, aby se pohnula tvoje postava?

Allan: Rád bych ho viděl ve velmi silné pozici. Rád bych ho viděl úplně pod kontrolou a že se nebude bát toho, co mu lidé udělají. Má v rameni čip, takže přijde dost odplaty. Po tom, čím prošel a jak s ním bylo jednáno, i když ne nutně lidmi, s který teď je, ale celou lidskou rasou, tak myslím, že na to má! Myslím, že uvidíme Murphyho, jak se dostane do bodu, kdy bude silný a nesmlouvavý a naštvaný – chci vidět jeho vztek, bude to jako Carrie na plese. Chci ho vidět brutálního a bez slitování.

SpoilerTV: Aby se utrhl ze řetězu.

Allan: Jo, aby se utrhl a nic ho nezajímalo, protože teď má v sobě část osobnosti, která se zajímá, ale já bych ho chtěl vidět, jak přepadne přes hranu a stane se skoro psychotickým.

Originál rozhovoru si můžete přečíst tady.

Foto: Syfy

Jak vy byste chtěli, aby se Murhyho postava dál vyvíjela? A jaká je vaše nejoblíbenější epizoda/scéna? Dejte nám vědět v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E03: The Vanishing

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @ScaryX a @LadyAlex

Překlad sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.WEB.x264-BAMBOOZLE
  • 1080p.WEB.H264-STRiFE
  • WEBRip.x264-RARBG
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-KiNGS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor můžete v diskuzi.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Operace Kousanec nadále pokračuje

Operace Kousanec nadále pokračuje

Stanice Syfy konečně ohlásila prodloužení seriálu pro čtvrtou sérii. Apokalyptická párty se ztřeštěnými zombíky jen tak nekončí.

Hlášení Občana Z

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Je velmi těžké, snažit se přežít ve světe ovládaném zombie. Občan Z vám proto přináší první sadu užitečných tipů. Vysílá živě na všech frekvencích, vlnách i Skynetu. Chytáte-li jeho signál, pak máte šanci.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás