Z Nation Ohlédnutí za epizodou Batch 47

Ohlédnutí za epizodou Batch 47

Ohlédnutí za epizodou Batch 47

O víkendu jsme se dočkali další akcí nabité epizody s názvem Odruda 47. Pátrali jsme po léku, dozvěděli se o nových možnostech zombie života a čekalo nás jedno velké shledání. Pojďme se tedy ohlédnout za dílem a připomenout si všechny zajímavosti.


6 0
7.10.2015

Povíme si pohádku

Za devatero horami a devatero řekami, za devatero lesy a devatero městy stálo několik pěkných skleníků, kde rostly věci, které jste si ani nedokázali představit. Od zombie trávy, která mě osobně trochu zklamala, protože klíč byl jenom v jejím hnojení, přes spoustu nebezpečných rostlin až po phyto-zombie, napůl rostliny a napůl zombie. Phyto-zombie mají na rozdíl od normálních zombie různé variace vzhledu. Všichni jsou nazelenalí, ale dál už se meze nekladou. Kudy jim co roste, nebo neroste, z čeho jim to vyrůstá… Možností je opravdu hodně.

Odrůda 47

Odrůda 47 je rostlina, která v sobě má obsahovat látku s anti-zombie účinky. Já osobně při představě rostlinného léku hned viděla takové ty sluníčkáře, bylinkáře, homeopatiky nebo něco podobného. Ale ukázalo se, že Odrůda 47 účinky opravdu má, i když jiné, než vědci ve skleníku očekávali. Celý skleník byl vlastně velmi zajímavý ekosystém. Odrůda 47 je napojená na jednoho mateřského zombíka, který jak vidíte, je moc pohledný chlapík. Všechny rostliny a zombie spolu byli propojeni a tudíž všichni cítili, co se stalo jednomu z nich. Co jsem ale nepochopila, bylo, proč to cítil i Murphy. To je ale otázka, která asi nemá odpověď, protože Murphy je neprobádaný oceán plný tajemství a podivností a protože je jediný svého druhu, tak prostě nemůžeme čekat, že jeho tělo bude reagovat nějak normálně.


Víc hlav víc ví

Co mě zase zaujalo, bylo, že zombie můžou přežít i bez těla. Logicky je to rozumné, protože pro zombie je nejdůležitější fungující mozek, pak ovšem nechápu, jak se tyto zombie bez těla krmi. Nemají trávicí soustavu, tudíž nemohou přijímat živiny a tudíž nemůžou vyživovat ten mozek, jediný orgán, který mají. Stejně tak jsem se pozastavila nad tím, že pokud je hlava useknuta pod bradou, pravděpodobně by hlava neměla hlasivky a pak by nemohla pronést to důležité „mozky!“. Přemýšlím, že snad založím jedno okýnko v ohlédnutích, kde budu řešit chyby v jednotlivých epizodách, protože jak vidíte, už jsem našla dvě chyby ve dvou dílech.

Haló, haló, co se staló!

Alespoň nějaká pozitivní věc se udála. Addy se spojila s Občanem Z a navzájem od sebe získali informace. Občan je stále zabarikádovaný před zombíky, kteří se objevili na jeho základně a společnost mu dělá jeho pejsek (pořád tleskám tvůrcům za to, že ho nezabili). Ovšem vidím další zádrhel v naší cestě za lékem. Občan jim sice dal souřadnice, na kterých najdou laboratoř v Kalifornii, ale jak si můžou naši hrdinové souřadnice najít? Pokud vím, tak v běžných mapách nejsou souřadnice uvedeny a žádnými elektronickými udělátky také nedisponují, takže to bude opravdu vtipné, až (jestli) do té Kalifornie dorazí a pak budou zvonit jak Svědkové Jehovovi u každých dveří a ptát se, kde najdou laboratoř na výrobu léku.

Mluvíte španělsky?

Pro mě opět trošku překvapení, ale zase jsme se ujistili, že i v postapo světě všechno funguje při starém. Všichni chtějí peníze, všichni chtějí trávu a všichni chtějí moc. Tudíž i v postapo světě existuje mafie a existují lidé, kteří se s ní zapletou. Pro nebohého pana doktora to bylo osudné, a co hůř, odnesl to i nevinný člověk. I když co my víme, třeba to byl prznitel koťátek. Každopádně si myslím, že střílet se pro malichernosti je v postapo světě dost blbost. Všichni přece chtějí návrat starých pořádků a to se bohužel nestane, pokud se všichni předtím povraždí.

To je taťka, mimísku!

A konečně tedy k tomu slibovanému shledání. Murphyho jednorázovka Serena konečně našla naše hrdiny a jsem si jistá, že Murphyho požene k zodpovědnosti. A opět se potvrdila moje slova, když jsem před pár týdny psala, že se dítěte bojím. Co ze Sereny asi vyleze, když to dítě dělá už teď to, co dělá??? Nebylo by možná moudřejší radši ho zabít, jakmile se narodí? Vážně si nemyslím, že je dobrý nápad nechat po světě chodit napůl člověka a napůl… Murphyho.

MŮJ NÁZOR

Po mém osobním zklamání z druhého dílu se moje spokojenost opět ustálila na vysokých číslech. Díly mají spád, mají děj, mají vtip a mají akci. Osobně jsem vážně zvědavá na Murphyho mimčo. Předpokládám, že se narodí už opravdu velmi brzy a Murphy objeví úplně nový svět problémů, než v kterých už je. Jakožto vášnivé kytičkářce mi první polovina dílu vážně sedla, všude samé kytičky a kvítečky.

@ScaryX

Sledovanost už se pomalu blíží k ustálení, tak jen vytrvat. Rostlinný zombíci hodně potěšili. Je vidět, že tvůrci nekecali a s každou epizodou přicházejí s novými a stále šílenějšími nápady. Tak trochu mě zarazilo zmizení Demoliční koule z děje a náhlý návrat doktora Kuriana. Jako by ta část s jaderným dopadem nebyla už dost šílená.

Jak závěr epizody naznačil, čeká nás zombie zrození. Příště se dočkáme narození a pár zombích ztřeštěností, následně se bude Murphy snažit být vzorným otcem. Bůhví, jak to s jeho potomkem vlastně vůbec dopadne. A s jeho matičkou.

Diskuze /9

Peth

Souradnice jsou v kazde mape :) poledniky a tak. U nas to vyznam nema, protoze sme maly ale v americe ju.

7.10.2015 | 22:02:59
Akul

K chybám: Ohledně zombie vyživování je to úplně jedno, jestli má tělo nebo ne. Podle mě nejde o to, že by tím stravováním přežívali déle. Prostě v nich je něco, co jim říká žer, ať už má hlava tělo, nebo ne. Tak je to i v TWD.

Za to s názorem na hlasivky souhlasím.

#5 atack
7.10.2015 | 23:03:10
alzbetka1611

Nevite kde je ten magor co s Murphymu řekl v minulem dile o te travě?

#4 5825
8.10.2015 | 1:54:20
5825

#3 alzbetka1611: Asi zřejmě bug :D

8.10.2015 | 9:46:46
atack

#2 Akul: snad v kazdem filmu kde to řesily tak zombie nepotrebovala k zivotu to maso že je to jen instinkt nic vic at to bylo v residentu nebo v něčem od Romera nebo od dalších tvurcu :) kdyby potrebovaly jist a nikoho par dni nenasly by zdechly ne ? :D

#6 ZvacA
8.10.2015 | 23:43:36
ZvacA

#5 atack: Jen opravím, že Resident právě naopak má definovanou tu nutnost žrát, protože tím nějak získávají energii, kterou pro svou činnost vyžaduje v nich působíci virus. Pravdou však je, že filmy naznačily, že jsou schopny vydržet bez žrádla hodně dlouho, ale nepídí se po jídle jen tak ze srandy. Biologicky je to sice pseudochaos, to jo, ale je to tady daný i tím, že Resident evil pracuje s jasně definovanými věcmi, prostě ten a ten virus dělá to a to a funguje tak a tak.

Každopádně žraní živýho masa ze strany tím pořád hladových zombies je trademark, který k nim v téhle tématice vždycky patřil a mělo se to za automatickou věc, u které se moc neřešilo, jestli to nutný pro zombies je nebo vlastně není. To, že vlastně maso nepotřebují a dělají tak jen proto, že jsou jednoduše zaseklí, s tím mám dojem přišel až právě teď Walking dead a to ještě spíš jen seriál. Romero se ani do vysvětlování, proč jeho zombies vznikly a proč žerou moc nepouštěl, prostě jsou tady a žerou lidi, tečka. No a kde opravdu zombies nepotřebovali žrát a nežrali, tak to se ukázalo jedině v sérii 28 dní/týdnů poté a to bylo zapříčiněno jen tím, že to ani nebyli oživlé mrtvoly, ale jen pořád živí lidi infikovaní virem, který je vyvolávanou agresivitou nutil atakovat zdravé a šírit virus dál, a který u nich utlumil životní potřeby, což nakonec u nich stejně po pár měsících vedlo k vyhladovění a definitivní smrti jako u kohokoliv jiného. Ale co univerzum, to vlastní podmínky a pravidla.

Ale u Z nation bych tohle asi opravdu neřešil. Tenhle seriál je čistá nadnesená zombárna pro pobavení a dělající si srandu z tématu i z dalších věcí a řadící se k takovým klasikám jako je starý Návrat oživlých mrtvol nebo Soumrak mrtvých. Useknutý mluvící hlavy a nelogický gore k těmhle typům zombie projektů prostě patří a přemýšlet nad tím, jestli je to možný nemožný, to tady nehraje roli. Ostatně jako by to u zombies mělo vůbec roli hrát i u těch vážněji tvářících počinů. :)

#9 atack
9.10.2015 | 14:47:35
LadyAlex

Ja osobne nemam moc rada zombie zanr, Z Nation je vyjimka, takze se v techhle vecech moc neorientuju. Proto se omlouvam, ze jsem to oznacila za chybu, beru to podle nasi biologie… Stravime jidlo a ziviny nam jdou do organu. :-)

#8 ZvacA
webmaster
9.10.2015 | 15:48:49
ZvacA

#7 LadyAlex: Není vůbec za co se omlouvat, vůbec o nic nejde. :) Ona to vlastně chyba při zamyšlení toho, co tvůrci všeobecně u zombies naznačují, pro diváka (zvlášť dnešního) je. Zároveň to u tohoto námětu a pro všechny zombie projekty je tak přirozená věc, že se bere a zpracovává stejně tak automaticky. Jednou oživlá mrtvola je prostě oživlá, fungující a žravá, a třeba jen s useklou neporušenou hlavou. To je něco, co se pro tenhle žánr a tvůrce stalo něčím tak samozřejmým a pro tuhle tématiku tak dostačujícím, že není zaručována potřeba to více z jejich strany rozvádět a pologičťovat. Skutečností je, že podobné otázky a řešení filosofie toho, co se v zombie filmech a seriálech dá vypozorovat ohledně chování a funkčnosti zombies, zůstává vlastní především fanouškům/divákům, kteří si rádi všímají a mnohé věci, které jim padnou do oka, chtějí vysvětlit a dát jim logiku. Dřív nám stačilo, když vylezl napůl ohnilej zombík z hrobu a strašil celej film, dneska se věc posunula dál a ohnilej zombík se stává středem zájmu pro sice stále fiktivní, ale třeba i těch biologicky komplexnějších analýz a otázek.

9.10.2015 | 17:07:34
atack

#6 ZvacA: tak to budu muset residenta zhlednout zase znovu :D jinak snad v každým filmu řeší proč a jak a těch filmů je už docela dost docela zajimavý je i Rec nebo starý filmečky kolem doby co byl natročený prvni usvit mrtvích atd …

10.10.2015 | 0:25:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Operace Kousanec nadále pokračuje

Operace Kousanec nadále pokračuje

Stanice Syfy konečně ohlásila prodloužení seriálu pro čtvrtou sérii. Apokalyptická párty se ztřeštěnými zombíky jen tak nekončí.

Reklama

Hlášení Občana Z

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Je velmi těžké, snažit se přežít ve světe ovládaném zombie. Občan Z vám proto přináší první sadu užitečných tipů. Vysílá živě na všech frekvencích, vlnách i Skynetu. Chytáte-li jeho signál, pak máte šanci.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás