Z Nation Ohlédnutí za epizodou Day One

Ohlédnutí za epizodou Day One

Ohlédnutí za epizodou Day One

Předposlední epizoda druhé série nás zavedla do vzpomínek na Den první. Zjistili jsme, co všechno dělali naši hrdinové, když vypukla zombie apokalypsa. Pojďme si připomenout, co jsme se dozvěděli.


9 0
22.12.2015

Občan Z

Hned na začátku jsme se dočkali minulosti Občana. Zjistili jsme, že v rodném listu má Občan zapsané jméno Simon Cruller. Dostal se do vězení, asi proto, že strkal internetové prsty tam, kam neměl. Dostal nálepku špión a hrozil mu trest doživotí. On se odmítal přiznat a proto, že je lepší držet si nepřátele u těla, dostal nabídku pracovat pro NSA. Kdo by odolal? A tak se tedy náš milý Občan odstěhoval na Severní pól.

Warrenová

Linka Warrenové nebyla nijak zajímavá. Prostě byla v práci, když se stala venku bouračka. Šla se podívat ven a zjistila, že tu něco nehraje. Nikde nikdo a všude jen stopy krve. V zadní části sanitky ale našla svého prvního zombíka. Vrátila se tedy dovnitř, kde na ni zaútočila část jejích kolegů.


Doktor

Tak doktor je opravdový doktor! Před Zéčkama si Doktor na chleba vydělával jako psychoterapeut. A musím říct, že mi přišel fakt dobrý, i když tam vidím jasně americké prvky, jako třeba to objímání. Co to vůbec Američani mají s objímaním? Objímají se pořád i s cizími lidmi, nechápu to… Každopádně Doktor vedl sezení, když byl vyrušen. Šel pomoct kolegyni a když se vrátil, našel zombíka, jak napadá jeho klienta. Pak už věci nabraly rychlý spád a doktor si musel zachránit krk. Jeho vzpomínání mi přišlo asi nejzajímavější, ani ve snu by mě nenapadlo, že Doktor byl psycholog.

Addy a Mack

Oddaný pár Addy a Mack, se poznali, když Addy šla s kamarádkami na hokej, kde zrovna Mack hrál. Všechno bylo v pořádku, dokud se mezi diváky neobjevil první zombík. A jako vždycky, poté, co se objevil, to šlo všechno hodně rychle do kytek. Addy se schovala v šatně, kde potkala Macka a zjistili, že ve spojenectví je síla. Rozhodli se tedy, že zůstanou spolu. Ač jsem holka, užila jsem si Addyinu krátkou sukénku, bylo hezké vidět ji zase normálně oblečenou. Alexandra je nádherná herečka a já jí mám díl od dílu radši. A taky bylo hezké zavzpomínat si na Macka.

10K

Nebyla jsem zjevem 10K překvapená, protože jsem si ho nechtěně vyspoilerovala na twitteru. Přesto jsem se musela hrozně smát, když jsem ho viděla. Bylo vtipné, jak naivní byl. Přece když ke mně jde někdo odporný, zelený, sotva se vleče a chrčí, vezmu nohy na ramena. Ne, 10K jí běžel v ústrety a snažil se nešťastné dámě pomoct.

Vasquez

Vasquezova nudná vzpomínka nás zavedla do doby, kdy u něj zaklepala zombie apokalypsa. Byl zrovna na pohřbu své manželky a dcery, když se přibelhal zaměstnanec pohřební služby. Vasquez ho musel ubít, aby se zachránil. Pak ale přišel ten pravý horor. Jeho milované vylezly z rakví a šly po něm. Musím se přiznat, že moc nechápu, jak je tam mohly vůbec dát. Co jsme zjistili po dvou sériích, je to, že přeměna je poměrně rychlá záležitost. Než to mohl všechno zorganizovat, mohly uběhnout dny. No co, další menší chybka, to se holt stane.

Murphy

Kdo Murphyho poznal? Já teda ne. Na twitter unikly fotografie z natáčení téhle scény. Pořád jsem si říkala, kde ten Murphy je. Ten „Elvis“ to být přece nemůže. No, ukázalo se, že ano. Murphyho příběh začíná ve vězení, kde jinde. Při rvačce tam na pobodání umírá Murphyho spoluvězeň, což spustí zombie vir ve věznici. Super, když jste na ohraničeném pozemku a nemůžete utéct. Murphyho vzpomínání bylo jediné, kde byla zaznamenaná první přímá přeměna, což mi přijde zajímavé.

Murphyho monolog

Tahle scéna neměla chybu. Murphyho vnitřní hlas byl skvělý, navíc se jeho hlubokého sametu nemůžu nabažit. Bylo hezké, že ukázal i zranitelnou stránku, že není pořád jen tím ironickým pitomcem.

Mise je kompromitovaná

V současnosti řeší Občan Z ožehavý problém. Někdo se mu naboural do serverů. Snaží se ho vystopovat, hodně se tím baví. Hacker je chytrý a schovával svůj signál po celém světě. Pak ale Občan s hrůzou zjistí, že si hacker stáhnul informace o Delta-Xray-Delta a operace je tedy ohrožená. Co to znamená pro naši skupinu?

Můj názor

Docela mě překvapilo, jak všem hrozně rychle došlo, co se děje. Kdyby se na mě vyřítilo něco takového, asi by mi chvilku trvalo, než by mě vůbec napadli zombíci. Zasmála jsem se nad nápadem, že naši hrdinové procházeli zničeným Disneylandem. Každopádně naši hrdinové dorazili do Kalifornie, na souřadnice určené Občanem. Našli ale jen nějakou zaplivanou hospodu. Co je tam čeká?

@ScaryX

Konečně došlo na slibované flashbacky do minulosti. Ty se hodně povedly, ale nelíbilo se mi to vynucené zasazení do děje, nedávalo to úplně smysl. Každopádně taky padl další důvod, proč je Z Nation parádní zombárna. Zatímco v reálném světě by asi trvalo dny až týdny a stálo život značnou většinu obyvatelstva, než by to všem docvaklo a uvěřili tomu, ve světě Zetka si všichni prostě řeknou: „Hele, to bude asi zombík. Pojďme ho zabít ránou do hlavy“. Evidentně ne nadarmo je druhotina Živých mrtvých hodnocena hůře než Z Nation (fakt nekecám, úplně dole). Přesně takhle mám svý zombie prostě rád!

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Operace Kousanec nadále pokračuje

Operace Kousanec nadále pokračuje

Stanice Syfy konečně ohlásila prodloužení seriálu pro čtvrtou sérii. Apokalyptická párty se ztřeštěnými zombíky jen tak nekončí.

Reklama

Hlášení Občana Z

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Je velmi těžké, snažit se přežít ve světe ovládaném zombie. Občan Z vám proto přináší první sadu užitečných tipů. Vysílá živě na všech frekvencích, vlnách i Skynetu. Chytáte-li jeho signál, pak máte šanci.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás