Z Nation Ohlédnutí za epizodou Down the Mississippi

Ohlédnutí za epizodou Down the Mississippi

Ohlédnutí za epizodou Down the Mississippi

Týden se s týdnem sešel a my jsme měli šanci plavit se po Mississippi. Scénáristé toho na nás na nás nachystali spoustu, pojďme se tedy podívat, co jsme se dozvěděli.


5 0
30.10.2015

Kdy jste si naposledy čistili zuby?

Když se na internet dostala tahle scéna jako sneak peek, naprosto odrovnala ScaryX. Nemůžu říct, že bych si z ní sedla na zadek, ale jisté kouzlo se jí nedá upřít. Pokud jste si toho taky všimli, každá epizoda má jednu věc, která se prostě nemění. Absurdní vtipná scénka na začátku. Měli jsme tu oslavy sýra, oslavy prezidenta Lincolna a teď tu máme pojízdné zubaře, kteří místo aby pomáhali, vraždí svoje potenciální zákazníky. Další nelichotivá skvrnka na pověsti dentistů.

Rybičky, rybičky…

Další věc, co jsme se dozvěděli o zombících. Můžou přežít ve vodě, dokonce i zapletení do motoru loděk. Zaujalo mě, že ti uvízlí zombie z té vody prostě nevylezli. Musí přece cítit, že třeba jde po břehu někdo živý… Navíc jsem nepochopila, že všichni vyskočili z loďky (nebo minimálně 10K) a zombie se na ně nevrhli. Přece jen musí člověk vynakládat energii a pozornost na to, aby se udržel na hladině, museli by pro ně být tedy snadný cíl. Ale jsem ráda, že to nakonec všichni přežili.


Život věčný?

Ti dva jsou ale šašci :D Bylo ale opravdu neuvěřitelné, jak skvěle umí Sketchy mluvit. Dokonale se mu povedlo se vylhat z ohrožení života a zachránit tak svému parťákovi a našemu 10K životy. Ne ale na dlouho,…

Burrtown

… protože se brzy poté dostali do další šlamastyky. Sketchy ale opět předvedl své komunikační dovednosti a dlouhé minuty manipuloval s diváky i soudcem. Bohužel musím přiznat, pokud si vzpomenete na tu Sketchyho hustě popsanou tabuli, že mám jednoho učitele, po jehož přednášce vypadá tabule přesně stejně. A taky tomu nikdo nerozumí… Tu úžasnou výmluvnost použil ještě jednou a to těsně před popravou. Ten chlap je prostě neuvěřitelný! A když už jsme u té popravy. Mám pocit, že si scénáristé nějak zasedli na 10K. už třetí díl v řadě, kdy málem zemřel (antrax, souboj s Cassandrou a teď tohle). Nevím, jestli se nám snaží jen přivodit žaludeční vředy ze stresu, nebo nám něco naznačují, ale ať mu buď dají pokoj, nebo ať ho už zabijou, tyhle nervy mě fakt nebaví.

Doktor

Když jsem přemýšlela, co napsat do tohohle ohlédnutí, od první chvíle jsem věděla, že chci psát o tomhle. Je vážně krásné, jak pevné přátelství si 10K a doktor vybudovali. Když se na něj všichni vykašlali, všichni věřili, že je 10K mrtvý, jen doktor se snažil zachránit ho. Vážně to na mě udělalo dojem. Hold když žijete ze dne na den, je všechno prostě intenzivnější.

Můj názor

Zase jeden dějově slabší díl. Chápu, že tu cestu do Kalifornie musí natahovat, ale možná ne tak moc. Jak jsem psala o něco výš, moc mě pobavily Sketchyho monology a hluboce na mě zapůsobila doktorova oddanost 10K. Tak trochu jsem tajně doufala, že slečna, s kterou se s v Burrtownu spojil 10K bude pro něj ta pravá, jestli víte, co tím myslím. Bohužel zase se nezadařilo… Upřímně se ale nedokážu soustředit na tenhle díl, když vím, co nás příště čeká. Zima už hnije a s ní i George Martin a Sběratel. Co by se tak mohlo asi pokazit?

@ScaryX

Tentokrát už si seriál docela pohoršil. 760 tisíc diváků a rating 0,3 % je jeho nové dno. Pro stanici je ovšem stále víceméně jedničkou a coby nenáročná laciná komedie má větší šance než tradiční vesmírné sci-fi eposy.

Jak řekla LadyAlex, tou scénkou mě epizoda odrovnala, ale tím to nejspíš končí. Líbil se mi návrat Sketchyho and Skeezyho, ti dva vždycky zaručeně pobaví. Je taky paráda, jak se tvůrci strefují do stereotypů, například tady vesnických buranů, a narážejí na různé situace známé americkému publiku, což divákům u nás v Čechách bohužel často zůstane skryto. Jako tradičně byl trailer zajímavější než epizoda, ale i ta byla příjemně pohodová a zatím seriál neslevil ze svých nároků.

Už příště se dočkáme, toho na co všichni čekáme. George R. R. Martina jako zombie celebrity! Zatímco fanoušci Hry o trůny ho za tuto kratochvíli, zdržující ho od dopsání jeho knižní ságy, zrovna nechválili, pro nás to bude jistě příjemné zpestření. A možná tohle bude ta epizoda, na kterou stanice čekala, podle jejíž sledovanosti se rozhodne o prodloužení seriálu.

Diskuze /1

Slayer

trošku začínam mať pocit, že seriál stráca náboj, drive, proste to nejako nemá cieľ… sa to trochu zvrtlo na robenie si srandy z ameriky a popri tom nejaký zombie… už to nejako nie je o útrapách ako sa dostať do Cali. Navyše stačí si otvoriť mapu USA a sledovať v akých mestách sa partička nachádza. Ani trochu to nevyzerá na cestu do Cali z Colorada (kde už boli) cez rieku Mississippi. Nevidím tam žiaden „master plan“ od tvorcov, čo vlastne chcú povedať. Na to aby točili 7 sérií o ničom na pozadí zombie apo u SyFy nemôžu ani snívať. Niečo tomu proste chýba, a ani dnešný diel s Collectorom to veľmi neposunul k ničomu.

31.10.2015 | 18:49:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Operace Kousanec nadále pokračuje

Operace Kousanec nadále pokračuje

Stanice Syfy konečně ohlásila prodloužení seriálu pro čtvrtou sérii. Apokalyptická párty se ztřeštěnými zombíky jen tak nekončí.

Reklama

Hlášení Občana Z

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Je velmi těžké, snažit se přežít ve světe ovládaném zombie. Občan Z vám proto přináší první sadu užitečných tipů. Vysílá živě na všech frekvencích, vlnách i Skynetu. Chytáte-li jeho signál, pak máte šanci.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás