Z Nation Ohlédnutí za epizodou The Collector

Ohlédnutí za epizodou The Collector

Ohlédnutí za epizodou The Collector

Jak ten čas utíká. Sotva jsme vydali ohlédnutí za minulou epizodou, máme tu další díl. Tentokrát s trefným názvem Sběratel. Dočkali jsme se informačně zajímavého dílu, zase jsme všichni málem přišli o nervy, jak jsme byli napnutí, tak si pojďme zrekapitulovat, co jsme viděli.


5 0
3.11.2015

Proti gustu…

Další nové informace o Murphyho podstatě! Dozvěděli jsme se, že ač si zachoval svou osobnost, jeho zombie podstata se taky umí ozvat. Evidentně ho přitahují mozky, i když ne tolik, jak plnohodnotné zombie. Poprvé mozek snědl ve Sběratelově „talk show“. Uvidíme, jaký to na něj bude mít do budoucna vliv, protože u Murphyho člověk nikdy neví, na čem stojí. Ráda bych také zavzpomínala na bezejmenného zombíka z kopky, kam se Murphy propadl. Ten chlapík mi byl vážně sympatický, vypadal, že je učenlivý a klidně by mohl pod Murphyho kontrolou cestovat s našimi hrdiny. Bohužel se ho ale Sběratel zbavil.

Sběratel

Celá epizoda byla o něm, tak je jasné, že jeden odstaveček mu musím věnovat. Sběratel, jak jsem to pochopila já, je nějaký před-apo neúspěšný vědec, kterého nikdo nebral vážně, obzvlášť CDC (Centrum pro kontrolu nemocí). Už roky předvídal apokalypsu a nikdo mu nevěřil. Proto je jasné, že má na CDC pifku a rozhodně jim Murphyho v klidu nepředá jako hodný chlapec. Ne, on si radši založí muzeum o historii zombie. Nemůžeme se divit, že pak člověku hrábne tak jako jemu.


Muzeum

Líbí se mi, když ve filmu/seriálu zazní hodně viditelné odkazy na jiné filmy/seriály atd. Proto mě scéna, kdy Sběratel Murphyho provází a ukazuje mu svou sbírku, tak pobavila. Scénáristé vyzdvihli několik kultovních zombie filmů, které udávaly směr tohoto žánru. Já jsem zombíkama netknutá, nemám tohle téma ráda (a proto se dívám na Z Nation), takže jsem většinu neznala, ale minimálně podle názvů jsem se občas chytla.

Talk Show

Od téhle scény jsem čekala maličko víc vtipu, ale i tak jsem si ji užila. Chudák Sběratel se chová, jak kdyby se nadopoval extází nebo čím, ale nemůžeme se mu divit, když má před sebou ten nejcennější exponát na světě. Našel si taky moc hezký „bič“ v podobě elektrického obojku na Murphyho krku. Jen postrádám ten „cukr“… Vím, že Murphy musel mluvit pravdu, ale docela mě překvapilo, jak otevřeně mluvil o Lucy. Je vidět, že mu hodně chybí, za což jsem ráda. Ukázali nám, že Murphy přece jen není sebestředný zmetek, ale že vážně dokáže milovat. A když jsme u té lásky… Taky jste tak zmatení z poslední scény? Že by nás čekal pár Warrenová a Murphy?

Jeho Výsost George Veliký

Vážně jste si mysleli, že tohle přejdu? Jako 99% seriálových nadšenců jsem fanouškem Game of Thrones a nemohla jsem se téhle scény dočkat. Minule byl nadšený ScaryX, tentokrát jsem já. Každý věta té scény byla vtipná, ať už svalová paměť z podepisování knih nebo dokončování rukopisu. Moc se mi líbilo, když se George snažil sníst vlastní knihu. Skvělá scéna, opravdu skvělá, jen mě mrzí, že nedali Georgovi o trošku větší prostor.

A zase ten 10K

Bylo jasné, že Sběratel si bude chtít Murphyho nechat a bude pro něj mít speciální místečko. Nakonec se do toho ale zapletl 10K a OPĚT mu šlo o život, když Murphyho Sběratel nutil, aby z něj udělal novou Cassandru. Vážně jsem si nebyla jistá, jak to dopadne, protože na jednu stranu je 10K tahák pro ženskou část publika (pro mě určitě), na druhou stranu by bylo naprosto epické, kdyby se zrovna on změnil v někoho, koho nedávno sám zabil. Nakonec všechno dobře dopadlo. Čekala nás ještě kraťoučká potyčka se zombíky z muzea, ale už bylo jasné, že se nic nikomu nestane.

Můj názor

Má to vůbec cenu psát? Samozřejmě se mi to moc líbilo. Muzeum zombíků se dá pojmout hodně zeširoka, takže já se opravdu bavila všemi exponáty, ať už odkazy na filmy, nebo živými zombie. Je ale pravda, že se seriál začíná plácat na místě a nikam se nehýbe. Měli by se zase o kousek posunout. A jak někdo psal v komentářích, ta jejich cesta je taky docela zarážející, stačí se podívat na mapu. Každopádně je jasné, že nemůžou jet přímo do Kalifornie, jinak bychom neměli na co koukat. Teď už nám jen zbývá tešit se na další díl. A kde je krucinál ten ObčanZ?

@ScaryX

Pokud jste čekali, že epizoda s Georgem R. R. Martinem sledovnanost pořádně nakopne, tak vás musím zklamat. Sice se podařilo povyskočit na 870 tisíc diváků a rating 0.37, ale pořád se držíme v průměrných číslech této série. A s vyřknutím ortelu stanice stále otálí…

Epizoda zábavná a Murphyho osobnost se posunula opět o něco dál. Myšlenka s muzeem byla velmi povedená. Trochu zamrzelo, že nám nenabídli malý spoiler v podobě ještě neobjeveného druhu zombíka. Tentokrát jsem se o 10K skutečně bál, protože přece jenom mu hrozil Murphy. Sice to neustále ohrožení života předznamenává, že jeho nejspíš smrt nečeká, u Murphyho to má spočítaný. A Murphy počítat umí.

Asi už tušíte, že příště nás čeká mimozemská epizoda. Jestli se skutečně objeví marťané, je ve hvězdách (spíš ale asi ne), každopádně to ale bude zase parádní jízda.

Diskuze /4

skrok

menší off topic. mým snem je vidět scénu kombajn vs zombies. Jde někde tvůrcům napsat námět?

#2 ScaryX
4.11.2015 | 20:46:08
ScaryX

#1 skrok: Tvůrci mají profily na Twitteru, takže jim poslat zprávu určitě jde. Je otázkou, zda ji vezmou v potaz… Každopádně tohle je docela šílený nápad, takže bych se ani nedivil, kdybychom se ho někdy v budoucnu skutečně dočkali :D

webmaster
4.11.2015 | 23:01:07
atack

snad serial prodlouzi aspon o jednu serii :)

5.11.2015 | 2:46:34
Bandicoot

Tak oni nemůžou jet do Californie, kvůli jadernému spadu ne? Proto to takhle objížděj, si myslim.

5.11.2015 | 9:55:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Operace Kousanec nadále pokračuje

Operace Kousanec nadále pokračuje

Stanice Syfy konečně ohlásila prodloužení seriálu pro čtvrtou sérii. Apokalyptická párty se ztřeštěnými zombíky jen tak nekončí.

Reklama

Hlášení Občana Z

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Je velmi těžké, snažit se přežít ve světe ovládaném zombie. Občan Z vám proto přináší první sadu užitečných tipů. Vysílá živě na všech frekvencích, vlnách i Skynetu. Chytáte-li jeho signál, pak máte šanci.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás