Z Nation Ohlédnutí za epizodou Zombie Baby Daddy

Ohlédnutí za epizodou Zombie Baby Daddy

Ohlédnutí za epizodou Zombie Baby Daddy

V sobotu jsme se dočkali nové epizody s názvem Zombie taťka. Dočkali jsme se další americké výstřednosti, rozštěpení skupiny, její znovuspojení, jedné skoro smrti, jedné skutečné smrti a jednoho loučení. Bylo toho zase hodně, pojďme se tedy podívat na vybrané zajímavé momenty epizody.


6 0
22.10.2015

Lincolnův festival

Pokud se vás Amerika nikdy ničím nedotkla, tak ze seriálu určitě už víte, že je to národ velmi zvláštně smýšlejících lidí. Oslavují věci jako například sýry ve Wisconsinu nebo pořádají různé festivaly, v tomhle díle jsme se setkali s festivalem napodobitelů Abrahama Lincolna. Myslím, že mě asi nikdy nepřestane udivovat, čeho jsou ti Američani schopní. Chtěla bych vidět nějaký průvod svatých Václavů nebo Karlů IV.… Další věc v téhle scéně, která mě pobavila, byla hra „horká brambora“. Z dětství si to určitě pamatujete. Ale hrát to s novorozeným zombátkem je opravdu hodně riskantní.

Vasquezův příběh

Během přestřelky se Zery nám postřelili WarrenovouVasquezem. Museli si své rány navzájem sešít, jinak bychom o ně taky mohli přijít. Scéna se šitím byla opravdu realistická a mírně se mi u toho zvedal žaludek. Ale během šití jsme se dozvěděli, že před zombiekalypsou měl Vasquez ženu a dítě a pracoval pro DEA. Se Zery se zapletl už tehdy, když mu zavraždili rodinu a on od té doby hledá toho, kdo je zastřelil. Otázka ovšem je, jestli nám Vasquez řekl pravdu. Od začátku tomu chlapovi nevěřím, takže ani moc nevěřím jeho historce. Co se mi dál moc nelíbilo, byla stereotypizace Latinoameričanů (nebo co on to vlastně je). Už v seriálu The Messengers, jsem se setkala s chlápkem, který pracoval jak skrytý agent hlavně kvůli jeho národnosti. Neříkejte mi, že neexistuje Latinoameričan, který by nemohl pracovat nějak jinak než jako agent v utajení na mexických hranicích. Po převyprávění příběhu nám Vasquez málem zemřel, ale nakonec se vrátil mezi živé, což já moc nepřivítala. Nevěřím mu, nemám ho ráda a doufám, že mu už velmi brzy někdo prokáže milost.


Odpočívej v pokoji

A další mrtvý z naší původní skupinky. Bylo to kdo s koho a jestli bych se mezi nimi měla rozhodovat, tak není co řešit. Chápu, že šlo o napětí, ale ten nůž jí tam mohl vrazit o chvilku dřív, alespoň by se vyhnul chiropraktickým metodám ala Cassandra. Každopádně Cassandra s ními už dál nikam nepojede, což určitě udělalo radost mnohým z vás. Kdo ale neměl radost, byl Murphy a já se trochu bojím o život 10K. Uvidíme, jestli Cassandřino místo v týmu zastoupí někdo nový, nebo bude našich hrdinů o jednoho méně.

Pá, pá, Lucy

Hlavní dějová linka tohoto dílu se točila kolem Murphyho, který správně vycítil obavy skupiny a s Lucy utekl pryč. Pokud si vzpomenete, před týdnem nebo dvěma jsem sama vyslovila pochybnosti ohledně Lucyiných schopností a jestli by nebylo lepší ji radši rovnou zabít. Svůj názor jsem trochu přetvořila. Určitě by bylo zajímavější sledovat, co se z ní stane, ovšem v případě, že by se zvrhla a začala ohrožovat křehké zbytky lidstva, bych neváhala ji zabít. Skutečně věřím, že ji Murphy miluje a muselo pro něj být opravdu těžké vzdát se jí. Myslím ale, že když pokousal rodinu, kterou pro ni našel, zajistil jí tak milující domov. Chápu, že s ní moc dobře nejde cestovat, ale i tak mě docela mrzí, že jsme se s ní museli rozloučit. Doufám, že si Murphy zapamatoval adresu a že se s ní bude dál stýkat, i kdyby to mělo být až po dosažení Kalifornie.

Můj názor

Trochu stagnující díl, kde jsme se opět dočkali méně děje. Nebylo ani moc lehké napsat dnešní ohlédnutí, protože jsem najednou nějak nevěděla, co se v dílu stalo tak důležitého, abych se o to s vámi podělila. Myslím ale, že to byl z mého pohledu asi zajímavější díl než White Light, který (narozdíl od drtivé většiny fanoušků) považuju zatím za nejslabší z celé série. U souboje 10K s Cassandrou jsem nemohla ani dýchat, naštěstí to skončilo tak, jak to skončilo. Co mi ale v poslední době dost chybí, je Občan Z (a jeho pejsek samozřejmě). A kam se u všech všudy poděl Bourací koule? To jsou otázky, které nás začínají trochu pálit. Koule by mi ani tolik nechyběl, pokud by bylo alespoň v jedné větě řečeno, co se s ním stalo. Ale doufám, že v nejbližší době se Občana Z konečně dočkáme!

@ScaryX

No, jsem vážně rád, že se na nějakou dobu zbavili toho mrněte. Toho prcka jsem vážně neměl rád, ale snad nám do budoucna ještě pořádně zamíchá kartami. Pokud jde o souboj Cassandra vs. 10K, tak k tomu to směřovalo už dlouho. S touhle řadou už její postava pozbyla veškerý smysl a superzombie podržtašku mohli udělat z kterékoliv jiné kolemjdoucí. Teď jen doufat, že si jich Murphy neudělá armádu. Nebo udělá?

O víkendu nás čeká 10K vs. oprátka. Vrátí se Sketchy a Skeezy, tvůrci původního Zbíječe. To zní jako zaručený recept na kopec zábavy.

Diskuze /3

ElleJakobson

Super shrnutí ;) btw. ohledně Demoliční koule, tak když s Murphym a Cassandrou jel v autě, Cass se na něj ke konci tak divně dívala, je možné, že ho prostě snědla, i když by to moc nesedělo, ale je to jediný vysvětlení, které mě napadá :D

#2 ScaryX
22.10.2015 | 22:57:07
ScaryX

#1 ElleJakobson: Je ho škoda, byl zábavnej. Klidně ho teda mohli nechat umřít v následující epizodě, ale takovýhle vymazaní z děje…

webmaster
22.10.2015 | 23:24:01
atack

škoda Cassandry zombie babi snad snami bude do konce serialu a neutnou ho brzo :)

23.10.2015 | 18:47:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E04: A New Mission: Keep Moving

cz60%
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @ScaryX a @LadyAlex

Překlad sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 1080p.WEB.h264-CONVOY
  • WEBRip.x264-RARBG
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-KiNGS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor můžete v diskuzi.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Operace Kousanec nadále pokračuje

Operace Kousanec nadále pokračuje

Stanice Syfy konečně ohlásila prodloužení seriálu pro čtvrtou sérii. Apokalyptická párty se ztřeštěnými zombíky jen tak nekončí.

Hlášení Občana Z

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Je velmi těžké, snažit se přežít ve světe ovládaném zombie. Občan Z vám proto přináší první sadu užitečných tipů. Vysílá živě na všech frekvencích, vlnách i Skynetu. Chytáte-li jeho signál, pak máte šanci.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás