Z Nation
80/100 - 189×

Z Nation

Tři roky poté, co svět napadl zákeřný zombie virus, existuje pro lidstvo poslední záchrana. Skrývá se v krvi jediného člověka, který přežil kousnutí zombie. Tým docela obyčejných lidí ho nyní musí odvézt z New Yorku do Kalifornie, kde někde leží poslední laboratoř, která je schopná z krve vytáhnout protilátku a apokalypsu zastavit.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Katastrofický
hrají
Kellita Smith (Roberta Warrenová), Keith Allan (Murphy), DJ Qualls (Občan Z), Anastasia Baranova (Addison Carverová), Nat Zang (10K), Russell Hodgkinson (Doktor), Emilio Rivera (Škorpion), Joseph Gatt (Muž),

Ohlédnutí za epizodou Zombie Road

Ohlédnutí za epizodou Zombie Road

V sobotu jsme se dočkali zbrusu nové epizody s názvem Zombie cesta. Cesta našich hrdinů se zase o kousek posunula k vytouženému cíli, tak se pojďme ohlédnout za nejzajímavějšími a nejpřínosnějšími momenty tohoto dílu.

9 0
29.9.2015

Nový vztah?

Jak už jsem se tu jednou zmiňovala, Cassandru nemám ráda. Když si ale odmyslím její postavu jako takovou a její chování v druhé řadě, za které bych ji nejradši prokázala milost, tak se mi hrozně líbí vztah, jaký s Murphym mají. Ta neuvěřitelná blízkost a intimita, která mezi nimi panuje, může existovat snad jen mezi stvořitelem a jeho dítkem. Moc se mi líbily ty vibrace, které mezi nimi probíhaly, když jí Murphy dával ochutnat zombie trávu.

Vláček!

Tvůrci seriálu nám ukázali nový způsob, jak se dá po apokalypse žít a cestovat. Řekla bych, že Custer a jeho uprchlíci mi hodně sedli, ale samozřejmě, jak už jsem psala v Ohlédnutí za epizodou The Murphy, v tomhle seriálu prostě není nikdo normální. I když ze všech podivínů, s kterými jsme se v seriálu už potkali, mi Custer přišel asi nejnormálnější. Není divu, že se seriál pokusil svést a letošní vlně zběsilosti Šíleného Maxe. Tohle k postapokalyp­tickému světu prostře patří.


Chybky, chybky, chybky…

Ráda bych, abyste si pozorně prohlédli tuhle fotku. Rozum mi napovídá, že se tvůrcům povedl zase majstrštyk. Když Demoliční koule vyskakuje, skáče přes dveře, u kterých seděl doktor. Tudíž v autě nikdo není. Vzhledem k tomu, že teprve vyskakoval, neměli banditi ani šanci se k volantu dostat, natož se k němu tak pohodlně posadit. Obvykle si chyb nevšimnu, ale tohle mě při přípravě tohoto článku vážně praštilo do očí.

Jaderňáci

Jako novinka se objevili zmutovaní zombie, které zabil výbuch nebo radiace. Jsou superrychlí, dokonce i rozumnější (osobně mě zaujalo, když se snažili zastavit konvoj tím, že před ním zapálili oheň) a hlavně jsou brutálnější. Živí se mozky, ke kterým se dostávají opravdu nehezkou cestou. Navíc na ně nepůsobí ani Murphyho schopnosti a asi ho ani nemají rádi, jak bych řekla podle těch nenávistných pohledů, které na něj upírali.

Smím prosit?

Další zajímavá věc okolo Jaderňáků je styl, kterým se pohybují. Může být totiž velmi rozmanitý. Například mohou chodit a skákat jako „normální“ lidé, nebo pokud je to potřeba, pohybovat se způsobem, který vypadá jako něco mezi krabem a tancem kozáčka. A dále se mi srdíčko zatetelilo, když byl další zombík rozmašírován koly auta. Vzpomínky na začátky první řady se proste nezapřou.

Kolik uprchlíků dorazí do Edmontonu?

Upřímně mi bylo líto, že nikdo z Custerovy skupiny do jejich země zaslíbené nedorazí. Opravdu jsem jim to přála. Vážně by bylo tak těžký, kdyby alespoň někdo, s kým se naše skupinka setká, přežil nebo nebyl naprosto šílenej?

Tři mušketýři

Mám pocit, že s touhle trojkou si užijeme spoustu srandy. Mesiáš, jeho dítko a vypatlanec. Tak co, jak dlouho myslíte, že Demoliční koule přežije?

Můj názor

Tahle epizoda se mi oproti té předchozí líbila víc. Stále spousta akce, jak jsme u Z Nation zvyklí, ale oproti minulému týdnu se nám děj zase o kousíček posunul. Opravdu jsem se rozesmála, když Warrenová střílela a zahlásila řeka bych už kultovní hlášku: „došly mi náboje!“. Taky mě pobavil řidič tam, kde být neměl (viz výše). Upřímně řečeno pod zombie trávou jsem si představovala něco jiného, něco jako když tráva zajde, tak se z ní stane zombie tráva, která požírá… normální trávu? Ani vlastně nevím, tu myšlenku jsme nerozvíjela. Každopádně sjetej doktor a Murphy byli fakt vtipní. Jestli mi ale v tomhle dílu něco chybělo, tak to byl Občan Z. Mám toho nosáče moc ráda. :-)

@ScaryX

Seriál se vrátil zhruba na čísla premiéry této řady. 990 tisíců diváků a rating 0.38. Tak snad takových výkyvů nebude přibývat a udrží si svou laťku jak sledovanoisti, tak kvality.

Vždycky nastane jedna z těch epizod. Ta superakční, kde bude spousta krve a explozí, ta dramatická, co vám bude hrát na city a pak ta plná nelogičností a pitomostí. Hláška „došly mi náboje“ už je takový evergreen seriálu, ale aby se jedné ze stran nepovedlo trefit ani vrata od stodoly, zatímco protivníci je střílejí mezi oči, to bylo opravdu trochu přes čáru. Každopádně nadzombíky si mohli nechat na konec, aby jim řádně zatopili. Těžko se teď bude hledat něco nebezpečnějšího, ale je otázkou, jestli se s nimi budeme setkávat častěji.

Co náš čeká příště už asi dobře víte, putování za zombie trávou. A taky za zombíky, kterými je hnojena. Když jsem si poprvé četl o „hybridech rostlin a zombie ze skleníku“, tak trochu jsem vážně doufal víc v rostlinu než humanoida. Ale co… špatný to být nemůže a dopřejme si opět trochu ztřeštěné zábavy. A umírání.

Foto: Syfy

Diskuze /1

Numidis

Za mě nejvtipnější v této epizodě, jak se Murphy s Doktorem zhulili. Jinak taky jsem si trochu klepal na čelo, že banditi samé trefy mezi voči a naše skupinka je ani nějak nezranila, když byli úplně nekrytí.

Dále děkuji za shrnutí, třeba toho řidiče jsem si vůbec nevšiml :-/

4.10.2015 | 11:52:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama