Zdroj: AMC
Pokud jste viděli všechny řady seriálu The Walking Dead, tak víte, že nikde nebylo zmíněno, kolik dní uběhlo od počátku apokalypsy. Nyní to však konečně víme, protože to prozradila oficiální stránka seriálu na Twitteru.
Dosud jsme mohli jen hádal, kolik dní uběhlo od startu apokalypsy. Většinou se odhadovaly cca dva roky, což sice zhruba sedí, ale nikdy jsme neznali přesný počet dnů. To se však mění právě nyní, protože twitterová stránka seriálu The Walking Dead odhalila tento přesný počet dnů.
Štáb zveřejnil na svém Twitteru dvě fotografie, na kterých je Rick Grimes. První je pořízena z první epizody Days Gone Bye z úplného začátku, kdy byl Rick ještě policistou. Tento den je brán jako nultý den apokalypsy. Druhá fotografie pochází z dílu Time for After (sedmá epizoda osmé řady), ve kterém se Rick stal zajatcem Jadis. Tento den má být údajným 632. dnem apokalypsy.
Day 0 of the apocalypse vs Day 632. #TWD pic.twitter.com/rpDgwvbcgr
— The Walking Dead AMC (@WalkingDead_AMC) September 11, 2018
Nyní tedy máme jasno v tom, kolik dní je již planeta Země zaplavena chodci. Rick a jeho společníci přežívají už celý rok a 267 dní. Téměř o tuto dobu se však seriál brzy posune v čase, protože první díl deváté řady se bude odehrávat cca rok a půl po událostech loňského finále.
Překvapil vás celkový počet dní, kdy je na Zemi apokalypsa, nebo jste správně odhadovali uplynulou dobu?
Zdroj: AMC

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je.
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
USA | 2010 | Ukončeno
11 sezón
| AMC
| 43 minut
Netflix
| Disney Plus
| Max
| Lepsi TV
Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?
Obsazení:Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)
(více)
Diskuze /23
dahakere
Čekal jsem teda o dost víc. Časem se neskáče poprvé a například změna Carla od začátku do poslední série. Mno tak 2 roky, když myslí. :D
#2 XavikXavik admin
#1 dahakere: U těch dětí je to prostě složitý, strašně rychle rostou. :D
Leon
Měli to natáhnout na delší časový horizont. Za pár měsíců ti lidi nezdivočí tak, že budou pojídat sebe sami, stanou se z nich násilníci a budou pálkou rozbíjet hlavy jiným…
#23 Sapphire1977Cocafull
Přesně proto na to už nekoukám.. wtf? Vždyť to mělo děj jak 5 let, nehledě na postupné rozklady, nějaké ty skoky a podobně.
#5 XavikXavik admin
#4 Cocafull: Nemělo, na ty dva roky to vážně sedí.
Moor8
Já čekal tři roky nejméně. 9 měsíců, než se narodila Judith a teď vypadá jak 2–3 leté dítě.
#7 oriori webmaster
#6 Moor8: Vypadať môže, ale podľa mňa deti na celom svete začínajú chodiť a rozprávať okolo jedného roku, a Judith ešte nechodí ani nerozpráva, takže viac určite nemôže mať :D
#8 Moor8Moor8
#7 ori: no ona moc v záběrech nebyla, takže nevíme, zda mluví a chodí.
#10 Hunter12Gilly
ak Ricka zabijú, so seriálom končím
#13 Hunter12Hunter12
#8 Moor8: Vždyť Judith chodí. A nemluví, protože to po ní scénář nevyžaduje. Jinak k jejímu věku. V osmé sérii jí byl zhruba rok, ale holčičkám, které jí hrály, byly v té době už tři roky, proto vypadá starší.
Harleys
632 dní!?!? To je nějaká blbost ne? Musí to být o dost víc, podívejte se na Carla nebo na Judith
#12 Hunter12 #14 oriHunter12
#11 Harleys: Když seriál začínal, bylo Carlovi 12 let. Jeho představiteli bylo ale v té době pouze 10. Od té doby uplynulo 8 let. Každý rok se natočila 1 série. Jenomže zatímco u nás uplynulo 8 let, u nich uplynuly necelé 2 roky. Když Carl umíral, bylo mu tedy 14 let. Jeho představiteli ale bylo již 18. Co se Judith týká, tu hrála vždy dvojčátka. Dohromady ji hrálo 8 párů dvojčátek (+ Kinsley Isla Dillon v Carlově snu o budoucnosti). Od 6. série jí hrají Chloe a Sophia Garcia-Frizzi. Těm jsou v současné době 4 roky. V době, kdy se natáčela 8. série, jim byly 3 roky. Čas v TWD plyne pomaleji, proto i postavy stárnou pomaleji. To ale neplatí pro stárnutí jejich herců. Z toho důvodu Carl i Judith vypadají starší než ve skutečnosti jsou.
Hunter12
#9 Gilly: Skonči s ním klidně hned. Seriál takovéto „fanoušky“, kteří s ním „končí“ pokaždé, když někde zemře, stejně nepotřebuje.
#17 Batiatus #20 Gillyori webmaster
#11 Harleys: Ako píše Hunter, herec zostarol o 8 rokov, ale Carl ako postava len o 2. Napr. 1. a 2. séria sa dokopy odohrávajú počas asi dvoch týždňov, ale na natáčanie to boli 2 roky.
oggY
Pro mě to až tak velké překvapení není. Protože zažili celkem dvě zimy :)
#16 BatiatusBatiatus
#15 oggY: Len je škoda že tie zimy neukazujú. Aspoň 8 dielov by mohlo byť v zimnom obdobií.
#18 simprchBatiatus
#13 Hunter12: Vieš, keď väčšina postáv je nudných a nezaujímavých a len jednu máš rád, ktorá aspoň za niečo stojí, ktorá je taktiež jedným z dôvodov prečo so seriálom ešte pokračuješ tak človeka potom niak dochádza chuť sa na ten seriál ďalej pozerať. Ak ma 9 séria dostatočne nepresvedčí nato aby som so seriálom ďalej pokračoval aj po odchode Ricka taktiež s ním skončím. Úprimne, to čaro seriálu sa vytratilo už niekedy v priebehu piatej série ak nie skôr. Mám tu síce ešte Negana ale nie som si istý či ma udrží pri obrazovke. Každopádne teším sa na šeptávačov :)
simprch
#16 Batiatus: Oni se toho zatím tvůrci dost bojí, že z toho udělají kravinu, z té zimy
#19 oriori webmaster
#18 simprch: O to nejde, ale o to že by to bolo náročné, chrániť techniku pred chladom, navyše by prípadným zombíkom museli vygumovať paru vychádzajúcu z úst a nemohli by tam behať len tak naľahko oblečení ako inde…
Gilly
#13 Hunter12: no, sledovala som seriál od samého začiatku a tých postáv zomrelo naozaj veľa, aj hlavných. Takže nepatrím asi k tým, čo „pokaždé končí“. Ale pre mňa bol seriál postavený na Rickovi a na jeho schopnosti prežiť v svete apokalypsy. Sledovala som, ako sa menil, obdivovala som ho, jak zvládal bravúrne situácie pomaly nezvládnuteľné, a vždy a vždy sa dokázal pozviechať. Pre mňa sa stal kultovou osobnosťou seriálu. Nakoniec aj výkon Andrewa Lincolna bol perfektný, ešte aj ten južanský prízvuk. Mňa nezaujíma nepríjemná Lauren Cohan, viac menej mi lezie na nervy, rovnako Norman Reedus, ktorý akosi v posledných sérách zaniká. Kto má byť teda tým, kto povedie? pre mňa v tej skupine ľudí už nie je žiadna taká výrazná osobnosť, a ak by prišiel nový, nemá to zmysel, keď nie je zžitý dokonale s predchádzajúcim dejom. Každý v tom seriáli hľadá niečo, čo ho zaujme. mňa schopnosť prežiť
#21 Hunter12Hunter12
#20 Gilly: Tomu rozumím… každou chvíli někdo píše, že končí se seriálem, protože zabili některou z postav (Glenn, Abraham…) a to je dost otravné… ale v případě Ricka jakožto hlavní postavy, kolem které se seriál točí již od první série, to lze pochopit… omlouvám se za svůj předchozí komentář. :-)
#22 GillyGilly
#21 Hunter12: oki, len sme si to vysvetlili :-)
Sapphire1977
#3 Leon: palkou si ludia rozbijaju hlavy aj teraz a to este nemame ani naznak apokalypsy, staci ze by vsetkym skrytym psychopatom doslo ze su beztrestni a to by si videl co by sa dialo