Zoo Shrnutí a podtřehy z epizod Eats, Shoots and Leaves a Wild Things

Shrnutí a podtřehy z epizod Eats, Shoots and Leaves a Wild Things

Shrnutí a podtřehy z epizod Eats, Shoots and Leaves a Wild Things

Před finálovou epizodou jsme se dočkali rovnou dvou epizod. Pojďme se teď společně podívat, co všechno nám jedenáctý a dvanáctý díl přinesl, protože se toho událo opravdu hodně.


5 0
15.9.2015

Poté, co se Chloe rozhodla minulou epizodu obětovat a vykulit se z letadla, byla zatčena agentem Branniganem. Ten se snažil tým už delší dobu dopadnout. Jamie totiž stojí za smrtí agenta Shaffera, který si byl s Branniganem dost blízký. Bohužel se Chloe s Branniganem nedostali moc daleko, protože byli znenadání napadeni dvěma muži, kteří Brannigana zastřelili a Chloe unesli. Jak to tak vypadá, o agentu Shafferovi se už asi nic víc nedozvíme.

Dvojdílná epizoda byla velice nebezpečná. Chloe byla držena Gaspardem Alvesem, mužem, který dal celý tým dohromady. Po Chloe chtěl, aby mu vyzradila, kde se nachází zbytek týmu. Ta mu to samozřejmě nechtěla prozradit, a tak se Gaspard rozhodl, že bude mučit její sestru, dokud mu to nepoví. Před Chloe postavil notebook, aby vše mohla hezky sledovat. Naštěstí byla Chloe brzy vysvobozena Delavennem a hrozné mučení tak bylo u konce.


Gasparda jsme neviděli několik týdnů a najednou se vrátil jako padouch. Jaké byly jeho motivy? Co ho přimělo, že se obrátil proti týmu, který dal dohromady? Pracoval pro Reiden Global? Kdo ví, teď už nám nic neprozradí, protože je mrtvý. Když to tedy shrneme, moc jsme si ho neužili.

Takže Delavenne je teď na stejné straně jako náš tým. Znamená to, že hraje taky na dvě strany, nebo byl celou dobu ten hodný? S Chloe se vydali na cestu do Washingtonu, kde se konalo setkání vědců, na kterém rozebírali zvláštní chování zvířat. Chloe má na tomto zasedání promluvit a varovat všechny před mutací zvířat.

Bohužel ji většina vědců nebrala vážně, hlavně proto, že neměla dostatečné vzdělání v této oblasti. Naštěstí svým výstupem zaujala jednu osobu, Amelii Sage. Tady se dozvídáme, že se utvořil i další tým, který se snaží přijít na to stejné, co tým Chloe. Tento druhý tým má však potřebné zdroje, takže našemu týmu přišlo opravdu k ruce, když byli v nemocnici zachráněni s jejich pomocí.

Tohle všechno se přihodilo Chloe, ale teď se pojďme podívat na zbytek týmu, který se ocitl v Zambii. Tým rychle zjistil, že je zde opravdu velký problém s leopardy. Leopardi, kteří se zde nachází, jsou vyspělejší a chovají se jako tým. Dokonce mají i strategii – náhodné útoky, aby vyvolali strach v lidech. Tým brzy našel několik těl, které jen tak viseli na stromě. Co asi způsobilo chování leopardů, když ne mateřská buňka? Nespíš to bude vypovídat něco o lidech.

Tým se vydal do Afriky, aby chytil jednoho z leopardů, takže se všichni rozhodli, že budou v noci tábořit hezky v přírodě mezi leopardy. To ovšem nebyl tak dobrý nápad, jak se mohlo zdát. I když se snažili dělat typické věci, které zvířata odrazují, nevyšlo to. Zvířata jsou už mnohem chytřejší, než bývala, proto na ně už tyhle triky neplatí.

Ray se tedy rozhodl opustit tábořiště a vydat se vstříc jednomu z leopardů, to ovšem nevěděl, co hrozného se mu stane. Na Raye vyskočil leopard a zbytek týmu byl velice překvapený, když to viděl. Co ale čekali? Jacksonovi se během boje s leopardy podařilo jednoho označkovat. Takže se díky němu všichni vydávají na hon na leoparda, aniž by s sebou měli nějaké zbraně.

Když už mluvíme o Rayovi. Stejně jako Evan Lee Hartley a agent Shaffer nám byl představen i Ray a agent Brannigan. Nakonec jsme totiž zjistili, že o něm nic nevíme stejně tak, jako o dalších třech zmiňovaných postavách, které se tvářily, že budou pro děj seriálu velice důležité.

Evan Lee Hartley nám byl představen v několika epizodách. Zdálo se, že to bude pořádný padouch zvláště poté, co se mu povedlo ukrást mateřskou buňku. Měl zvláštní pouto s vlky a vzdornou panenku. Znal Roberta Oze, otce Jacksona, a snažil se sám sebe vyléčit z mutace, kterou mu Robert nějakým způsobem dostal do těla. Nakonec však bohužel zemřel, když se snažil vyléčit.

Agent Shaffer, další padouch, který měl něco společného s Reiden Global. Ale proč? Co s nimi uzavřel za dohodu a co z toho všeho měl mít? To se bohužel nikdy nedozvíme, protože i on zemřel. Byl zastřelen Jamie, která to udělala v sebeobraně.

A konečně velký padouch číslo tři, agent Brannigan, který chtěl zoufale pomstít smrt agenta Shaffera. Snažil se dopadnout celý tým a odmítal uvěřit, že by mohl být Shaffer špatný člověk. Poté, co tým honil skoro přes celou zemi, byl i on zastřelen. Co tedy bylo účelem tohoto všeho?

Nakonec to vypadá, že to byly všechno celkem zbytečné postavy. Místo jejich příběhů jsme mohli vidět víc zvířecích útoků, nebo se dozvědět něco víc o Robertu Ozovi. Nejspíš by se i více rozvíjely vztahy mezi členy našeho týmu a my se tak dozvěděli zase něco víc o jejich povahách.

Ale teď už se vraťme zpět do Afriky. Když najde tým doupě leopardů, vydá se Abe s Jacksonem chytit jednoho z nich. Jamie a Mitch zůstali v autě, takže mohl Abraham naplno říct Jacksonovi, co si o jeho chování myslí. Jackson se po chvíli vydal do doupěte, kde našel jedno z mláďat a vzal ho s sebou do auta, aby mohli s jeho pomocí vyrobit lék, o kterém už tak dlouho všichni hovořili.

Cestou z doupěte byli na nebezpečném území, kterým museli projet, protože jim leopardi znemožnili přejet cestu, kterou se původně chtěli vydat, zastaveni africkým gangem. Všechno je hned velmi dramatické a Jamie je z auta vytažena. Mitch se je snažil zastavit, ale nepovedlo se mu to. Mitch ještě předtím využil emocionálního spojení mezi leopardy a přilákal je tak na místo, kde se právě nacházeli.

Díky emocinonálnímu spojení se leopardi rychle ukázali a zaútočili na africký gang. Díky tomu se podařilo týmu uniknout téměř bez újmy. Jackson byl totiž během toho všeho postřelen a nutně potřeboval lékařskou pomoc. Když se tým dostal do nemocnice, zjistil, že zde panuje naprostý chaos. Nemocnici totiž ovládla zvířata. Lvi, aligátoři a leopardi se zde procházeli jako by jim to tu patřilo a útočili ve volné chvíli i na lidi.

Jacksonovi se naštěstí v nemocnici dostalo potřebné operace a po ní byl umístěn do místnosti, kde chvíli po operaci musel zachraňovat děti, které se tam s ním nacházeli. Dovnitř totiž vnikl leopard a zabil jednu ze sestřiček. Jackson byl tedy jakýmsi hrdinou této dvojepizody. Jamie a Mitch se mezitím snažili vyrobit lék z mateřské buňky a leopardí DNA. Lék sice vyrobili, ale měli ho jen omezené množství, protože o mateřkou buňku přišli při útoku v nemocnici. Takže měli jen jednu šanci lék vyzkoušet.

Když první dávka nefungovala na psa, kterého Abraham obstaral, zkusili to ještě jednou. Tentokrát mu však lék nevpíchli, ale podávali mu lék perorálně, takže to bylo velmi nebezpečné, protože pes celou dobu zuřivě štěkal a sliny mu z tlamy jen létaly. Naštěstí už druhá várka fungovala. Tým se na cestě z nemocnice ocitl v situaci, že je už málem leopardi zabili, ale předtím, než k tomu došlo, byli zachráněni vojáky, které poslal druhý tým, se kterým se právě nacházela Chloe.

Všichni jsou tedy už v pořádku a na cestě domů. V letadle zapracuje chemie a Mitch a Jamie se začnou líbat. To mohlo být pro někoho nečekané, protože jejich vztah směřoval postupně spíš pouze k přátelství. Románek mezi nimi se však dlouho nevyvíjel, protože bylo letadlo najednou něčím napadeno a my teď musíme doufat, že to všichni z týmu přežijí.

Takže z toho vyplívá, že Zoo nespoléhá na romantiku, neboť vždy, když už dojde na polibek, se to nějak zvrtne. Jamie a Shaffer – zjištění, že byl dvojitý agent. Jackson a Chloe – Chloe nenastoupí do letadla, protože se obětuje pro tým. Jamie a Mitch – letadlo se řítí dolů? No ještě uvidíme, zda se někdo dočká šťastného konce. Pořád ještě zbývá jedna epizoda.

Tým tedy našel lék, ale jak chce tento ultra rychlý lék dostat do každého zvířete, které bylo nakaženo? Mitch měl vyrobenou pouze jednu dávku, jak chce bez mateřské buňky vyrobit další? Odpovědi na tyto otázky se pravděpodobně dozvímeve finále.

Co si myslíte o dvojepizodě? Těšíte se na finále? Překvapilo vás, když se Mitch a Jamie políbili?

Toto shrnutí bylo inspirováno článkem z tvfanatic.

Foto: CBS

Diskuze /7

Lucifrid

Mě spíš na tak super seriálu deptá, že představí zajímavé postavy, které jsou hned zabity. Jinak se na finále děsně těším :)

webmaster
15.9.2015 | 17:57:53
KevSpa

Chudák Mitch, konečně polibek a ono se začne řítit letadlo. :D

#3 Lucifrid
webmaster
15.9.2015 | 18:16:18
Lucifrid

#2 KevSpa: Přesně! A mrzí mě ten Geoff :( Pořád.

webmaster
15.9.2015 | 18:18:28
carolos84

Čo sa týka postáv Evana Leeho a agenta Shaffera – tiež by som uvítal, keby im bol venovaný väčší priestor a nebola linka s nimi narýchlo ukončená. Ale čo sa týka agenta Brannigana, tak toho mi nebolo ľúto, skôr som sa tomu koncu potešil. Veľmi nesympatická postava, ktorá pre svoju zaslepenosť dostala, čo si zaslúžila.

15.9.2015 | 21:06:28
Lucifrid

Ne, tim koncem mě naštvali, grrrr. Jestli tohle neprodlouží, tak je zkopu do kuličky! Ale jinak super :)

webmaster
16.9.2015 | 15:34:48
tigy

Nápodobne, toto určite nemôže byť koniec :)

17.9.2015 | 20:52:40
migilko

Jenom bych si dovolil poopravit autora/ku článku. Ve článku stojí: „byli zachráněni vojáky, které poslal druhý tým, se kterým se právě nacházela Chloe.“

Ve skutečnosti (teda v seriálu) vojáky poslal ten francouz, který se snažil dovolat na Chloe mobil. Vojáci totiž potom říkali, že je poslali francouzi po tom co zaměřili mobil.

Je to taková drobnost, ale jen pro pořádek…

19.9.2015 | 3:21:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E13: The Barrier

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Zoo:

  • … S03E13HDTV x264-LOL

Po zhlédnutí dílu nezapomeňte epizodu ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Jamie se pokouší dopadnout zbývající Pastýře, Mitch se snaží zachránit Clementine a celý tým se vydá osvobodit Isaaca. To a mnohem víc nás čeká v následujících dílech Zoo. Oficiální popisy epizod najdete uvnitř článku.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny