Zoo Shrnutí a postřehy z epizody Emotional Contagion

Shrnutí a postřehy z epizody Emotional Contagion

Shrnutí a postřehy z epizody Emotional Contagion

Máme za sebou desátý díl Zoo. Pokud čekáte na české titulky k jedenáctému a dvanáctému dílu, můžete si čekání zkrátit tímto článkem. Příští týden nás už totiž čeká finále první řady.


7 0
9.9.2015

V minulém díle, se tým rozhodl jet do Afriky a chytit leoparda, aby mohl z jeho DNA a mateřské buňky vytvořit lék na abnormální chování zvířat. V desáté epizodě se tedy řešilo, jak se dostat do Afriky a kde vzít elektroporátor, díky kterému je možné smíchat DNA s buňkou.

Epizoda začala vloupáním v zoologické zahradě, kterého se účastnil i náš tým. Nevěděli jsme ovšem, proč se zde nachází. Brzy jsme se tedy přenesli do doby před touto situací, abychom se všechno dozvěděli.


Tým se rozhodl, že pojede na Floridu do Clearwater, kde se nachází Ray Endicott, který má týmu pomoct dostat se do Afriky. Už od prvního momentu je jasné, že Ray bude tak trochu potížista. Ray se seznámil s Jacksonem a Abrahamem v africkém safari a dostal oba do tak trochu nepříjemné situace. Ray je proto jejich starým „přítelem“. Zatímco Jackson mu dokázal odpustit, Abe toho prozatím nebyl schopen.

Jedinou možností, jak se dostat do Afriky, bylo, že tým pomůže Rayovi, jenž patří ke skupině aktivistů, kteří si říkají Farm (Free Animal Rights Militia). Misí bylo vloupat se do zoologické zahrady a osvobodit tam několik zvířat. Dobrou zprávou bylo, že v zoo se nacházel elektroporátor, který mohl tým získat během osvobozování zvířat ze zoo, a vzít si ho s sebou do Afriky.

Vloupání do zoo neprobíhalo podle plánu, protože je objevili hlídači a oni jim museli čelit. Mírumilovná záchrana zvířat se tak brzo proměnila v přestřelku, a protože nebyl pro tento případ nikdo řádně vybaven, byl Ray postřelen. Ten měl být také jejich pilotem, takže se Mitch chopil náčiní a Raye zachránil tím, že mu vyndal kulku z těla.

V této epizodě si Mitch zase trochu zateoretizoval. Tentokrát přišel s teorií „emocionální nákazy", která se šíří od jednoho druhu zvířete k dalšímu. Tedy něco jako zívání u lidí. Teorie nás znovu zavádí k Robertu Ozovi, který ve svých videích mluvil o „jiskře“, která se šíří ze zvířete na zvíře, jako se šíří požár v lese. Jakmile jiskra přeskočí, není možné plameny uhasit. Zvířata mezi sebou utvářejí pouta, aby se spojila proti společnému nepříteli, člověku. Robert tedy nebyl šílený a vše, co předpovídal, se zatím uskutečnilo. Zdá se tedy, že čas se už opravdu krátí.

Abrahamovi začalo připadat, že se Jackson čím dál více podobá svému otci a dal mu to řádně najevo. Jacksona totiž napadají čím dál víc šílené plány a to se Abovi nezamlouvá. Ke všemu mu byla vnuknuta myšlenka, že možná Jackson je právě magnetem na všechny potíže. Pro tým už ovšem neexistují jednoduchá řešení, když na něco dojde. Agent Brannigan se totiž postaral, že jejich tváře bude znát celý svět, takže se už nikde nemůžou skrýt. Jackson jde tedy na vše prakticky.

Chloe Jacksonovi věří a podporuje ho. V desátém díle se rozhodla Jacksona políbit, ale nevybrala si zrovna dobrou chvíli, protože se právě nacházeli v zadní části kamionu, kde převáželi rozzuřená zvířata. Všechno se tedy semlelo rychle. Kamion chvíli na to zastavil a tým musel chytit letadlo. A aby toho nebylo málo, ještě je pronásledovala policie v čele s Branniganem. Prostě si to Chloe špatně načasovala.

Když se Anissa, přítelkyně Raye, snažila usmrtit Brannigana, tak se Chloe rozhodla jí v tom zabránit, protože dalšího mrtvého agenta už na svém kontě rozhodně nepotřebovala. Jediný problém byl, že se i s Anissou vykulila z letadla, takže je obě policie zatkla. Chloe tedy učinila obrovskou oběť.

Nejspíš nás tedy dál čeká nějaké to zachraňování. Chloe se však o sebe umí postarat, takže bude v pořádku do té doby, než ji tým zachrání. Policie přeci ve skutečnosti nechce ji, protože chce skutečného vraha agenta Shaffera, tedy Jamie.

Série se už chýlí ke konci, takže se všechno bude odehrávat ve svižném tempu. Tým si bude muset pospíšit, aby stihl všechno udělat. Doufejme, že se nám příště opět dostane nějakých odpovědí hlavně ohledně léku, protože tým konečně letí do Afriky, aby chytil slíbeného leoparda.

Co si myslíte o této epizodě? Překvapilo vás, že Chloe učinila takovouto oběť? Myslíte si, že se týmu skutečně podaří vyrobit lék? Dejte nám vědět v komentářích.

Toto shrnutí bylo inspirováno článkem z tvfanatic.

Foto: CBS

Diskuze /3

Xavik

Tahle epizoda byla boží, bavila mě od začátku do konce. :) Doufám, že to obnoví pro druhou řadu, rozhodně si to zaslouží. :)

admin
9.9.2015 | 11:42:37
Syrion93

Tohle bylo vážně dlouhé a já si to užil. Vzhledem k tomu, že Under the Dome bylo zrušeno (díky bohu) tak je asi jasné, že Zoo bude obnoveno. Navíc sledovanost byla dobrá takže se není čemu divit.

Bylo tohle finále nebo ne ? :D Jsem z toho nějak zmatený.

Jen ve zkratce – Chloe se držela, bylo na ni vidět, že už to nemůže vydržet. Nečekal jsem, že Delavenne bude dobrák, ale nevadí mi to. Zvířata byly vážně super, akorát mě zajímá co u té nemocnice dělali krokodýlové :D. Bylo jen otázkou času kdy uvídíme nějaký vývoj mezi Mitchem a Jamie, jsem rád, že jsme se dočkali. Raye mi je docela líto, myslel jsem si, že vydrží déle.. no nedá se nic dělat. Když už letěli v tom letadle zpět tak jsem si říkal, že se musí něco stát :D a na konec se stalo, jsem zvědavý jak z toho náš oblíbený tým vyvázne ! :)

A teď mi prosím někdo řekněte jestli ještě bude 13 episoda :D

9.9.2015 | 18:15:08
Syrion93

Aha, omlouvám se. Jasně, že bude 13. episoda, ale zmátly mě teď ty 2 episody v 1 :D

9.9.2015 | 18:34:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E13: The Barrier

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Zoo:

  • … S03E13HDTV x264-LOL

Po zhlédnutí dílu nezapomeňte epizodu ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Jamie se pokouší dopadnout zbývající Pastýře, Mitch se snaží zachránit Clementine a celý tým se vydá osvobodit Isaaca. To a mnohem víc nás čeká v následujících dílech Zoo. Oficiální popisy epizod najdete uvnitř článku.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny