Zoo Shrnutí a postřehy z epizody First Blood

Shrnutí a postřehy z epizody First Blood

Shrnutí a postřehy z epizody First Blood

Po celém světě se začne něco dít, zvířata začínají myslet jinak. Je to snad začátek nějaké apokalypsy? Co všechno nám přinesl první díl, si můžete přečíst uvnitř článku.


8 0
8.7.2015

V televizi se poslední dobou setkáváme se spoustou dalších apokalyptických seriálů, avšak na rozdíl od ostatních, je tento zasazen do reálného světa, ve kterém za určitých okolností zvíře předčí člověka. Zoo se zatím nezdá být seriálem, který káže, jak se máme správně ke zvířatům chovat, proto doufejme, že se tou cestou o poučování nevydá. Seriál má svůj vlastní originální příběh, který se skvěle hodí k horkým letním dnům, protože je především osvěžující. Zoo je však hlavně záhada, kterou chcete vyřešit. Útoky se totiž dějí po celém světě, a to už tedy jistojistě nemůže být jen náhoda.

Pilotní díly se zpravidla vlečou a bývá zde mnoho informací, které jsou na nás vymrštěné, v Zoo se toto objevovalo, avšak s mírou, proto byl celý díl poměrně zábavný a čas s ním rychle ubíhal. Pojďme se tedy teď podívat na všechno, co se v epizodě First Blood událo.


Úvodní scéna začíná v Africe, kde najdou JacksonAbrahamem zakrvácený džíp. Jsou obklopeni vysokou trávou a je prakticky nemožné přes ni něco vidět. Ve chvíli, kdy v ní spatříme lva, nás seriál přenese o šest hodin zpět.

(Jackson a Abraham míří do kempu; Foto: CBS)

Po světě se začínají objevovat případy podivného chování zvířat. V Botswaně byl napaden jeden kemp lvy, a to velice promyšleným útokem, neboť po sobě doslova zakryli stopy a vypadalo to, jako by zde prošel jen jediný lev. Mezitím v Los Angeles zase utekli lvi ze zoo, odkud se vydali na průzkum městských uliček, kde v jedné z nich napadli párek hlupáků. Několik koček zase opustilo své domovy a začaly se shromažďovat na stromech.

Z toho všeho nám vyplývá, že byl první díl zaměřen na kočkovité šelmy, proto vás může napadnou, že se odlišné chování projevuje jen u nich. To však není pravda a nadcházející díly nám to určitě ještě mnohokrát potvrdí. Ale co je příčinou tohoto podivného chování? Seriál se na tuto otázku snaží najít odpověď již v první epizodě.

Jackson je už od prvního pohledu sympaťák, na důrazu tomu přidává i scéna, kde společně se svým přítelem Abrahamem zastaví lovce před zabitím nosorožce. Jackson opustil svůj pohodlný život v Bostonu a rozhodl se jít ve stopách svého otce Roberta, který byl zoolog, takže se přestěhoval do Afriky, kde se jím také stal. Jackson je však ohledně chování zvířat více praktický a nezabývá se „nesmysly“, které jeho otec zkoumal a nahrál je na video. Tyto „nesmysly“ se však zdají být klíčem k rozluštění záhadné nákazy mezi zvířaty.

(Jamie s Mitchem objevují ztracené kočky; Foto: CBS)

V USA zažila reportérka Jamie Campbell svůj nehorší den, v práci dostala výpověď a právě se rozešla se svým přítelem, k tomu všemu má ještě navrch ne moc pěkné tetování džina. Jamie se rozhodne, že vezme vše do svých rukou a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst, ve kterém se snaží přijít na to, co se stalo lvům, kteří utekli ze zoo. Je přesvědčena, že důvodem, proč se změnilo lví chování, je změna dodavatele krmiva, které je nyní dodáváno velkou biotechnologickou společností Reiden Global.

Prostřednictvím Jamie se setkáváme s Mitchem Morganem, který je veterinární patolog, nebo jak tomu říká on „koroner pro zvířata, která vlastně nejsou mrtvá“. Mitch používá sarkasmus k tomu, aby vyjádřil svou preferenci zvířat nad lidmi. Vyřeší také záhadu, kam se poděly ztracené kočky z jednoho sousedství. O podivnosti se dozvěděl od Jamie, která ho přišla navštívit, tato jediná informace mu utkvěla v hlavě a nemohl na ni přestat myslet, proto se rozhodl, že ztracené kočky najde.

Později se v epizodě setkáváme také s Chloe, která se tu objevuje jako „dáma v nouzi“ – v tento moment se seznamuje s Jacksonem a ten se snaží sebe i ji ochránit před lvy, musí však za sebou nechat svého nejlepšího přítele Abrahama, kterého se díky útoku bohužel dočkáme v epizodě jen krátce. Na útěku do bezpečí se Jacksonův pohled střetne s jedním ze lvů, v tento moment si uvědomí, že má lev odlišnou levou zorničku a vzpomene si na teorii, kterou prosazoval jeho otec.

V závěru se dočkáme scény se lvy, ve které zjistíme, že je Abraham stále naživu, a dokonce i trochu při vědomí. Tahle scéna je důležitá, protože v další epizodě se dočkáme právě Abeova zachránění, které jistě nebude snadné.

Jak se vám líbil první díl? Byli jste z něčeho překvapení? Proč si myslíte, že zvířata začala útočit na lidi? Podělte se o své názory a dejte nám vědět v komentářích, jaký dojem na vás zanechal první díl.

Tato rekapitulace byla inspirována článkem z tvfanatic

Diskuze /3

kulodratak

Opravdu je to seriál na letní pohodu. Pokud se z toho vyvine i něco víc budu jen rád. Druhý díl napoví. Už aby tu byl.

8.7.2015 | 11:44:05
veronika1804

No zatiaľ sa to pomaly začína tak uvidíme aký spád to nabere :D Postavy su celkom sympaticke ale nič extra (zatiaľ) Druhý diel tiež este nič moc premna ale som optimista a cakam kedy sa to rozbehne :D :D :D Aj ked sa musim priznať na dalšiu časť čakám jak na ihlách :)

8.7.2015 | 12:46:02
Aerin

Pilotní díl mně zaujal. Určitě chci vidět další. :-) Postavy sympatické, děj má taky slušně našlápnuto. A jsme zvědavá, jak se záhada začne odkrývat. Nenechám si tedy ujít.

8.7.2015 | 17:55:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E08: Stakes on a Plane

en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Zoo:

  • … S03E05 HDTV x264-LOL

Po zhlédnutí dílu nezapomeňte epizodu ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Jamie se pokouší dopadnout zbývající Pastýře, Mitch se snaží zachránit Clementine a celý tým se vydá osvobodit Isaaca. To a mnohem víc nás čeká v následujících dílech Zoo. Oficiální popisy epizod najdete uvnitř článku.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny