Zoo Shrnutí a postřehy z epizody That Great a Big Hill of Hope

Shrnutí a postřehy z epizody That Great a Big Hill of Hope

Shrnutí a postřehy z epizody That Great a Big Hill of Hope

Poslední díl první série seriálu Zoo je za námi. Celé týdny jsme zažívali akci a napětí, dalo se tedy čekat, že finále Zoo bude opravdu stát za to. Pojďme se teď společně podívat, co všechno nám finálová epizoda prozradila.


8 0
23.9.2015

Během série se objevilo mnoho otázek. Výzkum Roberta Oze, kdo byl Evan Lee Hartley, co Reiden Global opravdu dělal, na čí straně stál Delavenne a mnoho dalších. Bohužel se pravidelným divákům Zoo nedostalo na tyto otázky žádné odpovědi. Pokud nebude seriál obnoven pro druhou sérii, tak se nám odpovědí už asi ani nikdy nedostane.

Od havárie letadla uplynuly tři měsíce. Tým byl rozpuštěn a zvířata převzala vládu nad světem. O Jamie si všichni myslí, že je mrtvá a Mitch utápí svůj žal nad ztrátou Jamie pitím. Abraham začal pracovat jako přepravce, který vypadá spíš jako motorkář, a Jackson opustil své místo z vládního projektu, aby uvolnil pozici skutečnému vědci. Chloe nadále pracuje pro Amelii a snaží se najít lék na mutaci, která se pořád rozšiřuje po celém světě.


Pojďme se nejdříve podívat, co se přihodilo Jacksonovi. Vydal se po stopách svého otce a začal dokumentovat svoje vlastní teorie, které by mohly vést k fantastickému průlomu. Zdá se, že teď už konečně rozumí tomu, co dělal jeho otec a proč z toho nakonec zešílel. Jackson pořád zůstává s Chloe v kontaktu, ale není jisté, zda jejich milostný vztah nějak dál pokračuje.

(Jackson nahrává své teorie na videokameru; Foto: CBS)

Po havárii letadla se Abraham rozhodl, že tým opustí, protože by mu moc připomínal smrt Jamie. To je ovšem trochu divné, že by takto náhle tým opustil a úplně s nimi ztratil kontakt. Často totiž zdůrazňoval, že je pro něj Jackson jako bratr a zbytek týmu jako rodina.

Nejvíce srdcervoucí příběh ve finále Zoo byl však ten Mitchův. Věřil, že je Jamie mrtvá a my jsme se dozvěděli, jak hluboké city k ní ve skutečnosti choval. Během celé série jsme sledovali, jak se jejich přátelství vyvíjí, ale moc romantických gest se nám nedostalo, takže jsme nevěděli, co k sobě ve skutečnosti cítí. To, že byla romantika trochu odsunuta bylo způsobeno tím, že se seriál zaměřil hlavně na zvířata a snažil se nám ukázat co nejvíc, z jejich života. Když se tedy na konci dvanácté epizody Jamie a Mitch políbili, ještě jsme nevěděli, že z toho bude takový velký milostný příběh, který jsme viděli ve finále. Když se Mitch dozvěděl, že Jamie umřela, ztratil jeho život jakýkoli směr.

Na začátku třináctého dílu je Jamie zachráněna z vraku letadla jedním mužem, který se o ni začne starat. Tento muž bohužel nevlastnil telefon, takže Jamie nemohla po dlouhé měsíce kontaktovat okolní svět a dát všem vědět, že je na živu a v pořádku. Jamie měla alespoň čas pořádně se zotavit. Spolu s Jamie zachránil neznámý muž i leopardí mládě, které našel v krabici. Po třech měsících se muži podařilo najít telefon a Jamie mohla kontaktovat Mitche, kterému sdělila, že je naživu a má i leoparda, jenž není nakažený produkty od Reiden Global.

(Jamie zjišťuje, že je leopard stále na živu; Foto: CBS)

Mezitím, co se Jamie nachází neznámo kde, vymyslel tým dokonalý plán, jak vpravit lék do všech zvířat na světě. Odpovědí byli komáři, kteří se dostanou i do míst, kam by se lidé nikdy nedostali. V praxi by tedy mělo všechno probíhat bez jediné chybičky a svět by se měl vrátit zase k normálu a lidé by si z této zkušenosti měli vzít ponaučení. Problém však nastal, když tým v Africe našel už jen leopardy, kteří byli nakaženi produkty od Reiden Global. Neměli tedy žádné zvíře, které by prošlo mutací přirozeně. Naděje však svitla, když Jamie kontaktovala okolní svět a sdělila jim, že má pořád leoparda, jehož DNA použili na výrobu léku, když byli v Zambii.

Když se tým dozvěděl, že je Jamie naživu a znovu se sešel, zamířil do doků. Všichni zde měli nasednou na loď, která je doveze za Jamie. Cestou tam jim však zastoupila kolosální smečka zvířat a zablokovala jim tak cestu k dokům. V poslední scéně se obrovská masa zvířat rozběhla naproti autu, takže celá epizoda a tím i první série končí obrovským cliffhangerem.

(Týmu zastoupila cestu vražedná zvířata; Foto: CBS)

Týdny jsme se snažili rozluštit tajemství Zoo. Nikdy jsme se ale nedozvěděli, jak se Evan Lee Hartley znal s Robertem. Nedostalo se nám ani dalších záběrů Clementine a jejího psa Henryho, který byl prozatím vůči zvířecí mutaci imunní. Clementine dostala léky, a my stále nevíme, zda se jí už daří lépe. Do hlavy nám bylo nasazeno milion otázek, ale nedostali jsme skoro žádné odpovědi. Bylo nám představeno mnoho postav, u kterých nakonec nebyl více rozvinut příběh, protože brzo zemřely a vzaly si do hrobu i mnohá tajemství, na které jsme dychtivě hledali odpovědi.

Máme za sebou první sérii Zoo opředenou mnoha tajemstvími a budeme doufat, že seriál bude obnoven i pro druhou, jinak můžeme jen hádat odpovědi na všechny otázky, kterými nás Zoo zahltilo. Byli jste spokojení s tím, jak skočila první řada? Chcete, aby byl seriál obnoven i pro druhou sezónu? Dejte nám vědět do komentářů, jak vás seriál nadchnul a jestli splnil vaše očekávání.

Toto shrnutí bylo inspirováno článkem z tvfanatic.

Diskuze /5

Usyn

seriál sa mi páčil, bolo to pre mňa niečo nové, téma ktorá ma nikdy nenapadla že by mohla byť skutočná … určite to bolo zaujímavé a chcela by som aj druhú sériu a myslím že nie som sama, jediné mínus je asi ozaj len to že otvorili mnoho príbehov o ľuďoch, ktorí vyzerali byť podstatný pre seriál ale v nasledujúcom diely zomreli a viac sme sa o nich nedozvedeli … nevie niekto kedy by sa teoreticky mohlo potvrdiť či bude aj druhá séria?

23.9.2015 | 22:23:22
jajush

Já bych určitě druhou řadu uvítala, právě aby zodpověděla výše zmíněné otázky, ale dál už bych to zbytečně neprotahovala.

webmaster
23.9.2015 | 22:29:24
kiri7

Seriál byl velmi super!!! Konec mě naštval a tak doufám, že bude druhá řada. Ta by mi stačila, kdyby to tím skončilo. Nesnáším otevřené konce!!

23.9.2015 | 23:12:12
Aerin

Seriál se mi líbil, ale jak bylo uvedeno výše, vadilo mi, že jsme se o spoustě postav skoro nic nedozvěděli. Myslím, že v seriálu měli buď dostat o něco více prostoru, nebo přidat aspoň nějaký ten flashback, kterým by zodpověděli alespoň některé u otázek. Takhle nevíme skoro nic a ani o jejich motivech. Škoda. Jinak škoda, že ve finále takhle přeskočili v čase. Víc by se mi líbilo kdyby to navazovalo na předchozí epizodu, maximálně kdyby udělali kratší posun (např. 3 týdny?). Takhle krom spousty nezodpovězených otázek přibyli ještě další a skoro nic jsme se nedozvěděli. Takže už i kvůli tomu doufám ve 2. sérii. A dále se uvidí.

24.9.2015 | 15:58:05
Beakka

Rovnako neznášam otvorené konce, najmä nie takéto. Seriál ma veľmi zaujal, bolo to niečo iné, nové. Tak len dúfam, že bude mať aj druhú sériu a dozvieme sa viac.

29.9.2015 | 22:04:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E13: The Barrier

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Zoo:

  • … S03E13HDTV x264-LOL

Po zhlédnutí dílu nezapomeňte epizodu ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Jamie se pokouší dopadnout zbývající Pastýře, Mitch se snaží zachránit Clementine a celý tým se vydá osvobodit Isaaca. To a mnohem víc nás čeká v následujících dílech Zoo. Oficiální popisy epizod najdete uvnitř článku.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny