Zoo Co můžeme očekávat od nového seriálu Zoo?

Co můžeme očekávat od nového seriálu Zoo?

Co můžeme očekávat od nového seriálu Zoo?

Pokud rádi čtete, nebo sledujete thrillery, pak si jistě oblíbíte i tento nový seriál. Tvůrce seriálu Jeff Pinkner v rozhovoru, který najdete uvnitř článku, vysvětluje, proč byste si neměli tento seriál nechat ujít.


8 0
14.6.2015

Seriál Zoo je dobrodružný thriller, jehož dějová linka je adaptací velmi populárního románu od Jamese Pattersona. Děj se soustředí na skupinu navzájem cizích lidí, kteří se spojí dohromady, aby zjistili, proč zvířata po celém světě náhle změnila chování.

Pokud jsou mezi vámi fanoušci knižního bestselleru, tak vás jistě zajímá, jak moc se bude seriál držet knižní předlohy. Na to James Patterson odpovídá „Některých postav se držíme velmi detailně, některé vlastnosti jsme ovšem pak trochu upravili a vytvořili jsme zcela výjimečné osobnosti.“


Se souhlasem Jamese Pattersona se tým v čele s Jeffem Pinknerem ujal nelehkého úkolu, převést velmi známou knihu na televizní obrazovku. V rozhovoru, který najdete níže, nechává Jeff Pinkner fanoušky nahlédnou do tohoto nového světa.

Jak jste se seznámil s projektem Zoo, co vás k němu přivedlo?

Mně a mým kolegům byla kniha představena producenty Jamesem Mangoldem a Cathy Konrad, kteří už zajistili dohodu s Jamesem Pattersonem a stanicí CBS, která se rozhodla seriálu ujmout. Hledali výkonné producenty a scenáristy, takže nás poprosili, abychom si ji přečetli a řekli jim, co si o tom myslíme. S mými třemi kolegy jsme byli asi na čtyřicáté stránce, když jsme se na sebe podívali a řekli: „To je seriál!“. Okamžitě jsme zareagovali na hlavní myšlenku, ve které zvířata mění své postavení ve světě a přestávají se vázat na člověka. Je to tak úžasný a strhující nápad. Přímo na tom místě si nás to získalo.

Když vytváříte seriál na motivy knihy, kolik příběhu zachováte a kolik ho musíte přizpůsobit?

Myslím si, že když přizpůsobujete obsah, chcete všem ukázat, co je opravdu v knize bez toho, aniž byste vyprávěli příběh knihy. Samozřejmě, že kniha má začátek, střed a konec, seriál je však zakončen přirozeně. Je nemožné přepracovat knihu zcela identicky, protože se v ní nachází věci, které skvěle fungují na papíře, ale v televizi už tomu tak není. Avšak myšlenka skrývající se za celou knihou a jejími postavami byla opravdu silná, takže nás tato nová věc velice bavila.

Jak seriál uspokojí fanoušky románu a diváky, kteří se s příběhem setkají teprve v televizi?

Kniha a seriál jsou si podobné, ale i odlišné. Vennovy diagramy se překrývají a kde se nepřekrývají, tak tam se liší. To, co je na tom skvělé, je, že si můžete přečíst knihu a milovat ji, a pak se jít podívat na seriál a získat z toho úplně nový zážitek. V různých místech se liší a spojují. Pokud jako první uvidíte seriál Zoo, pak si běžte přečíst knihu, protože je úplně jiná. Kniha je strukturována jinak, než seriál. V určitých momentech přeskakuje do budoucnosti, a to seriál nedělá. Takže vztahy, které se v knize změnily, se v seriálu vyvíjí a můžou – nebo nemusí – skončit stejně.

Jak jste vytvářeli příběhy jednotlivých postav?

Věříme, že sympatizovat s postavami je velice důležité. Proto soudíme, že je klíčové postavy znát – vědět, kde byly, co chtějí, čeho se bojí, čeho chtěly dosáhnout, ale kvůli novým podmínkám, už toho nedosáhnou. O postavách jsme něco věděli a chtěli jsme z pěti hlavních udělat hrdiny svých vlastních příběhů. Takže jsme si uvědomovali vše, když jsme jim rozdělovali bohaté životy, historii, vztahy a momenty, které prožijí v seriálu. Všechny epizody jsme vytvořili a rovnoměrně rozdělili tak, aby byly postavy představeny co nejlépe. Všichni jsou skvělí herci, takže kdybychom někomu nedali dostatečný prostor, tak bychom ublížili nám samotným.

Jak jste ještě před natáčením budovali vztahy mezi jednotlivými postavami?

Máme pět herců, kteří se společně sešli a přestěhovali se do New Orleans, takže se vztahy začaly tvořit přirozeně. Všechny postavy jsou na začátku seriálu vyrvány ze svých domovů a započínají společné dobrodružství. Naši herci rovněž opustili své domovy, aby prožili společné dobrodružství. Nepodnikali jsme žádné sbližovací aktivity, jen že jsme to všechno prožili… Zpočátku jsou v párech nebo sami, s tímhle mají herci také stejné zkušenosti. Možná s tím člověkem nemáte nic společného, ale po tom, co s ním strávíte čtyři dny o samotě, máte takový pocit… To prostě lidé dělají. Tvoří klany, na rozdíl od zvířat, o čemž svědčí námět seriálu.

Zoo jsou zvířata stejně důležitá jako herci. Jaké to bylo, pracovat s těmito stvořeními?

Všechna zvířata, se kterými jsme pracovali, byla trénovaná, a přesto jsou to zvířata! Ať jsou trénovaná jakkoli dobře, najdou se chvíle, kdy odmítají udělat to, co po nich chcete, protože se na to právě necítí. Neustále je vám připomínáno, že pracujete se zvířaty, která jsou nepředvídatelná a nemůžete uvěřit, že s nimi máte nějaký vztah, ale nejsou to lidé.

I když název seriálu naznačuje, že se jedná o seriál zaměřený na zvířata, která žijí v uzavřených prostorech, sotva je to tento případ, že?

Věříme, že jsou názvy důležité, a že mluví za vše. Není náhoda, že se seriál jmenuje Zoo. My lidé se od zvířat zase tolik nelišíme. Naše planeta je pro nás něco jako zoologická zahrada. Všichni se o ni musíme dělit. Ať už jste pro – nebo proti – zoo, tento seriál není o zoo. Seriál je o planetě, kterou my všichni (zvířata) společně sdílíme.

Původní rozhovor naleznete na stránkách CBS

Foto: CBS

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E13: The Barrier

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Zoo:

  • … S03E13HDTV x264-LOL

Po zhlédnutí dílu nezapomeňte epizodu ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny