Zoo James Patterson říká, že seriál Zoo bude lepší než kniha

James Patterson říká, že seriál Zoo bude lepší než kniha

James Patterson říká, že seriál Zoo bude lepší než kniha

S blížícím se novým seriálem přichází také nové informace. Autor knihy James Patterson a výkonní producenti Jeff Pinkner a Cathy Konrad prozrazují další informace týkající se Zoo.


6 0
18.6.2015

James Patterson již viděl, jak se jeho deset knih přeneslo z literárního světa do světa Hollywoodu. Tak známý a vysoce chválený autor tedy není brán na lehkou váhu, to platí i o adaptaci knižního bestselleru Zoo. „Lidé vždy říkají, že je kniha lepší než film,“ sdělil Patterson reportérovi ze stanice CBS . „V tomto případě si myslím, že bude seriál lepší jak kniha. Máte na výběr. Svoji práci nemusíte prodávat. Kniha zůstává knihou a to se nemění,“ řekl Patterson pro Hollywoodrepor­ter.com. „Tohle byl zatím můj nejlepší pracovní zážitek.“

Zoo, které má na konci června premiéru na stanici CBS, sleduje příběh, ve kterém začnou zvířata po celé planetě útočit na lidi. Vzhledem k tomu, že jsou útoky stále více koordinované, spojí se několik osob dohromady a společně se snaží přijít na tajemství záhadné pandemie dřív, než na planetě nezbudou místa, kam by se mohli lidé skrýt.


Stejně jako další Pattersonovi adaptace (Kiss the Girls, Along Came a Spider), Zoo mělo být původně promítané na velkých plátnech například jako District 9 a Cloverfield. „Bylo jasné, že je tu velký svět, který stojí za prozkoumání, takže kdybychom to nevyužili nebyla by to spravedlnost,“ vysvětluje výkonná producentka Cathy Konrad.

Výkonný producent Jeff Pinkner o tom řekl ještě něco víc. Odhalil, že první série nebude končit tam, kde končí kniha a že pro seriál se plánuje pět sezón s dalším možným prodloužením. „Z knihy je tam hodně pozměněno, což je vynikající,“ říká Patterson. Zatímco se kniha soustředí především na dvě postavy – Jackson a Chloe – seriál se zaměřuje rovnou na pět postav. „Když jsme o tom prvně mluvili, tak James řekl: ‘Vezměte tyhle postavy, přidejte ducha knihy a běžte tvořit dobrodružství,‘“ řekl Pinkner.

Dobrodružství také zahrnuje hodně cestování. V první sérii cestují postavy do Tokya, Ria, Antarktidy, Paříže, Alabamy, Afriky, a dalších destinací. „V seriálu se nenachází žádné stálé rekvizity. Lidé se nemají k čemu vrátit,“ říká Konrad. Pinkner doufá, že neustálými změnami destinací udrží herce – a diváky – ve střehu. „Nemají ponětí, do jaké země míří a s jakými zvířaty se budou muset vypořádat.“

„Některé seriály vám nabídnou určitý stav, a z toho pak udělají jakousi šablonu příběhu, my jsme však zásadně proti těmto šablonám,“ říká Pinkner. „Doufejme, že náš seriál bude vzrušující, jako populární letní filmy, u kterých všichni rádi mlsáme popcorn.“

Foto: EW

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E08: Stakes on a Plane

en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Zoo:

  • … S03E05 HDTV x264-LOL

Po zhlédnutí dílu nezapomeňte epizodu ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Jamie se pokouší dopadnout zbývající Pastýře, Mitch se snaží zachránit Clementine a celý tým se vydá osvobodit Isaaca. To a mnohem víc nás čeká v následujících dílech Zoo. Oficiální popisy epizod najdete uvnitř článku.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny