Alien (Vetřelec) Filmy

Filmy

 • Prométheus

  Prométheus

  Na cestu ke vzdálené planetě se vydává posádka lodi Prométheus. Chce zjistit, proč souřadnice objevené na kresbách starobylých civilizací ukazují právě sem. Co zde objeví? Jak vznik člověk? A nebo jak skončí?

 • Vetřelci vs Predátor: Requiem

  Vetřelci vs Predátor: Requiem

  Pokračování AVP navazuje na film přesně v okamžiku, kdy končí první díl. I další vzájemný souboj obou ras se bude odehrávat na Zemi, tentokrát v opuštěném horské městečku.

 • Vetřelec vs Predátor

  Vetřelec vs Predátor

  Děj filmů zasazuje souboj vetřelce a predátora několik set metrů pod povrch Antarktidy. Zde je lidmi náhodně objevena pyramida a malá výprava se jí vydává prozkoumat. Netuší, že se právě zapletli do souboje dvou nesmiřitelných nepřítelů.

 • Vetřelec: Vzkříšení

  Vetřelec: Vzkříšení

  200 let po své smrti je Ellen Ripley na osmý pokus naklonována ze vzorku krve nalezeném na Fiorině. Z jejího těla je vyjmuta vetřelčí královna. Zatímco se pod dohledem vědců líhnou první vetřelci, Ripley je ponechána naživu jako vedlejší produkt.

 • Vetřelec 3

  Vetřelec 3

  Několikrát předělávaný scénář nakonec vykrystalizoval do zápletky odehrávající se na planetě Fiorina „Fury“ 161. Bývalá těžební kolonie je dnes udržována v chodu několika vězni žijící v podivné, téměř náboženské harmonii. Do tohoto klidu zasáhne havárie modulu s Ripley na palubě.

 • Vetřelci

  Vetřelci

  Vetřelci pokračují tam, kde první díl skončil. Ripley je nalezena v záchranném modulu 57 let poté, co opustila Nostromo. Částečně proti své vůli se vydává zpět na planetu, kde byl nalezen první vetřelec, spolu s po zuby ozbrojenou jednotkou.

 • Vetřelec

  Vetřelec

  Zápletka filmu je jednoduchá – posádka lodi Nostromo zachycuje volání o pomoc z planety. Po nalezení vraku mimozemské lodi dochází k nakažení jednoho člena posádky. Inteligentní organismus posléze unikne do nitra lodi a postupně likviduje všechny členy posádky.

Recenze

Prométheus - recenze jako osobní dopis

Prométheus - recenze jako osobní dopis

Další dojmy z projekce Prométhea jsou tady. Tentokrát velmi osobní, ve formě otevřeného dopisu režisérovi Prométhea.

Momentka

Momentka

Reklama