O webu

Co by vás o nás zajímalo? Začneme tím nejpodstatnějším a zároveň nejspíš také tím, co vás nejvíc zajímá. Proč se jmenujeme tak, jak se jmenujeme? Název Edna vznikl jako odkaz na animovaný seriál Bludička (Willo the Wisp), kde se objevuje postava zlé televize Edna. Naše Edna je ale hodná. Má vás ráda a pokud chcete mít rádi i vy ji, představí se vám v několika milnících naší historie.

Komunitní obsah

Na obsahu webu Edna.cz se rovněž podílí komunita uživatelů, kterým jsme za to nesmírně vděční. Provozovatel webu neprovádí předběžnou redakční kontrolu komunitního obsahu, tudíž veškeré uživatele prosíme, aby při vkládání obsahu dbali na dodržování právního řádu a nevkládali obsah, který je chráněn autorským právem třetích osob.

Historie

Listopad 2005

Pravěk. Vzniká Lost.cz jako přímý předchůdce Edna.cz. Místo, kde se narodili naši první admini a webmasteři Edny, ale také naši první čtenáři. Tenkrát ještě netušili, co je čeká dál.

Léto 2007

Ukřižování. Bylo oznámeno, že seriál Lost skončí. Ne hned, ale až za tři roky. Přesto si všichni pokládají otázku – co bude dál s webem? Vznikají první nápady.

Jaro 2008

Zárodek. Začíná se oficiálně pracovat na první verzi Edna.cz. Když se lidem líbil Lost.cz, proč nemít web, kde bude najednou seriálových webů víc? Každý seriál jednou skončí, ale fanoušci chtějí žít dál.

1. července 2008

Edna.cz jde do ostrého provozu. Zatím jako agregátor seriálových zpráv z různých fanwebů z celé České republiky. Vzadu už je připraven i systém na nové fanweby tak, jak je znáte dnes.

Přelom roků 2008 a 2009

Za půl roku svého provozu nasbírala Edna.cz celkem 90 586 návštěv. Průměrná denní návštěvnost na přelomu roku je okolo 1 000.

Podzim 2009

Rozjíždí se naplno první fanweby. True Blood, Dexter, Californication, Big Bang Theory a Fringe.

Přelom roků 2009 a 2010

Rok 2009 zakončila Edna.cz na průměrné denní návštěvnosti okolo 5 000. Celkem za celých dvanáct měsíců dosahuje návštěvnosti 720 246.

Podzim 2010

Na Edna.cz se objevují nová vylepšení pro uživatele – interní pošta, vlastní blogy či možnost vytvářet si seznam svých oblíbených seriálů.

Zima 2010

Lost.cz jako samostatná doména končí a přesouvá se pod Edna.cz. Kruh se uzavřel.

Přelom roků 2010 a 2011

Třetí rok své existence uzavírá Edna.cz na čísle 2 424 240 návštěv za celých dvanáct měsíců. Průměrná denní návštěvnost je okolo 15 000.

4. června 2011

Edna.cz pořádá historický první sraz svých fanoušků spojený s promítáním vybraných seriálů. Velký sál FF UK v Praze je pěkně zaplněn a následná hospoda skvělou atmosféru s uživateli jen završí.

Červenec 2011

Ke třetím narozeninám si Edna.cz naděluje lehce upravený design. Spouští také novou sekci Bedna, kde si mohou uživatelé zobrazovat v podobě sociální sítě vysílání a novinky jen svých oblíbených seriálů.

Přelom roků 2011 a 2012

7 464 999 je výsledný počet návštěv za celý rok 2011. Denní návštěvnost se už pravidelně drží.

Jaro 2012

Rekordní sezóna pro Edna.cz. Během prvního dílu druhé sezóny Game of Thrones je návštěvnost tak rekordní, že položí na několik hodin web. To se posléze opakuje s menšími potížemi při každém dalším dílu tohoto seriálu.

Listopad 2012

Edna.cz se dostala do finálového kola soutěže o nejlepší weby českého internetu – Křišťálová lupa. V kategorii Zájmové weby skončila Edna.cz nakonec na 4. místě.

30. ledna 2013

Spouštíme novou verzi Edna.cz. Nová grafika, nový redakční systém. Všechno nové, voňavé a nablýskané.

Listopad 2013

Křišťálová lupa nám tentokrát uniká jen o kousek. Končíme sice na druhém místě v kategorii Zájmové weby, přesto jsme ale velice spokojení.

Rok 2014

V nejvyšší sezóně vás tu máme 270 000 měsíčně. Reálných zobrazení je 13 000 000 měsíčně. Neustále rosteme nejen na webu, ale i na Facebooku, kde už je přes 20 000 fanoušků. A mezitím se rýsuje něco velkého.

Přelom roků 2014 a 2015

Edna.cz vstupuje do nové éry. S novou velkou posilou v zádech připravuje další novinky po uživatele, roste její databáze seriálů, kde se nachází přes tisíc záznamů a věří v stále úspěšnější budoucnost.

Rok 2015

Edna.cz poprvé vyhrává Křišťálovou lupu v kategorii Zájmové weby. Na Facebooku máme 25 tisíc fanoušků.
V tomto roce měníme majitele. Tomáš Vyskočil prodává Ednu společnosti Mladá fronta.

Rok 2016

Zavádíme funkci zhlédnuto a přidáváme na web pevné menu, které má pomoci s orientací na webu.

Rok 2017

Vytváříme Bednu. Do ní si každý uživatel může přidávat seriály, díky čemuž má přehled, jakou epizodu, kterého seriálu viděl naposledy. Do profilu každého uživatele přidáváme informaci o počtu dní strávených sledováním seriálů. Můžete si tak snadno změřit svou seriálovou závislost. Zároveň vyhráváme Křišťálovou lupu, opět v kategorii Zájmové weby. Podařilo se nám nominovat i ve druhé kategorii, cena popularity, kde jsme skončili na třetím místě. Přidáváme na web filtry. Zjednodušujeme práci se seriálovou databází. Přidáváme možnosti filtrovat dle více kritérií.

Rok 2018

Začínáme s mobilní verzí. Pro jednodušší zobrazení Edna.cz na mobilních zařízeních jsme vytvořili verzi přímo pro ně. Zároveň přicházíme s mobilní aplikací pro zařízení se systémem Android a iOS. Spouštíme i náš účet na Instragamu.

Rok 2020

Přidáváme na web žebříček Největších Edňáků, kde si můžete poměřit svou seriálovou závislost s ostatními uživateli Edny. Přidali jsme možnost sdílet čas strávený u seriálů na sociálních sítí, můžete se tak pochlubit svým kamarádům, co všechno jste už viděli. Provádíme drobné úpravy ve filtrování a do Bedny přidáváme další funkce. Na Facebooku dosahujeme na 50 tisíc fanoušků. Společnost Mladá fronta se dostává do insolvence, kvůli čemuž jsou 11. prosince vypnuty všechny weby, které Mladá fronta vlastní.

Rok 2021

Edna se probouzí. Pod křídly vydavatelství Internet Info se vracíme zpět k životu. 8. ledna jsme opět online.

Filtr seriálů