10 seriálů, které sledovat po House of Cards

10 seriálů, které sledovat po House of Cards

23.2.2014 21:25


Pokud se vám zalíbilo politické téma a rádi byste v televizi sledovali další, tematicky příbuzné seriály, nechte si je doporučit od nás.


House of Cards

Původní britská série, podle níž vznikla ta americká s Kevinem Spaceym a Robin Wrightovou. Celý seriál má dvanáct epizod rozdělených do tří minisérií: House of Cards, To Play the King a The Final Cut, které stanice BBC vysílala v letech 1990, 1993 a 1995. V hlavních rolích si zahráli Ian Richardson, Susannah Harker, David Lyon a Diane Fletcher.

The West Wing

Jen další den v pracovně. Jenže v Oválné pracovně. Tým kolem prezidenta Spojených států amerických musí denně řešit bezpočet politických i osobních problémů, krize světové politiky i vzájemnou soutěživost v boji o moc. A přesně o takovém týmu je seriál Západní křídlo, který od roku 1999 vysílala stanice NBC a dočkal se sedmi sérií.

Yes, Minister a Yes, Prime Minister 

Dnes již kultovní britská komedie Jistě, pane ministře s pokračováním Jistě, pane premiére, je zcela určitě mnohým známá. Přesto však nikdy nezevšední zábavně podané intriky státních úředníků a maléry ministra pro administrativní záležitosti. Na sira Humphreyho Applebyho, Bernarda a Jima Hackera jednoduše nejde zapomenout.

The Thick of It

Britům jde politická satira dobře a dokazuje to i tento úspěšný seriál z roku 2005. Způsobem zpracování není nepodobný seriálů Kancl, tématicky zase Jistě, pane ministře. V Je to soda však odložili i poslední ubrousky, zdaleka se nevyhýbají „politické nekorektnosti“ ani vulgarismům a práce těchto politiků a úředníků tak možná působí ještě realističtěji.

State of Play

Šestidílný miniseriál z produkce BBC sledující vyšetřování smrti mladé ženy, které skupinu žurnalistů zavede až do samotného nitra politických machinací britské vlády. V hlavních rolích v seriálu vystoupili David Morrissey, John Simm, Kelly Macdonald, Bill Nighy a James McAvoy. V roce 2009 se State of Play dočkal stejnojmenné americké filmové adaptace v hlavních rolích s Benem Affleckem a Russellem Crowem

Borgen

Z tradiční anglofonní tvorby zavítáme do Dánska. Birgitte Nyborg se shodou různých náhod stane dánskou premiérkou a zároveň také vůbec první ženou, která tento významný post obsadí. Záhy se ale ocitá ve zběsilém víru politických pletich a intrik a sama je tak vystavena napospas nekompromisnímu politickému boji o moc. Seriál získal řadu ocenění na festivalu v Monte Carlu, ve Francii i v Itálii.

The Borgias

Pletichy a zrady nepatří jen k 20. a 21. století. Politické boje o moc sahají až mnohem dál. Třeba do 15. století: Řím roku 1492, centrum křesťanského světa, sídlo papežství. Papež měl moc korunovat krále a mohl je také koruny zbavit, měl sílu ovlivnit chod impérií. Papež Innocent VIII. umíral, církev se utápěla v korupci a papežský trůn byla výhra, kterou chtěl každý…

The White Queen

Patnácté století neopustíme, jen se přesuneme z Itálie do Anglie, která se nachází v období války růží. Děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

Rome

Posledním pohroužením se do minulosti bude výlet do Říma. Píše se rok 52 před Kristem. Čtyři sta let po založení republiky je Řím nejmocnějším městem světa. Kosmopolitní metropole s miliónem obyvatel tvoří srdce obrovského impéria. Republika založená na principech sdílené moci a nelítostné individuální soutěživosti nikdy nedovolí jedinému muži získat absolutní moc.

Další inspiraci najdete i v našem žebříčku 10 seriálů vážně i nevážně o politice.


Jít na House of Cards | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!