House of Cards (Dům z karet) Postavy

Postavy

 • Francis Underwood

  Francis Underwood

  Frank je americkým kongresmanem. Poté, co není po znovuzvolení prezidenta dle očekávání jmenován ministrem zahraničí, rozhodne se svoji dlouholetou politickou kariéru využít k tomu, aby se pomstil všem, kdo mu stojí v cestě.

  Sezóny 4
  2013 - 2016
 • Claire Underwood

  Claire Underwood

  Claire je manželkou Franka. Pracuje v charitativní organizaci, kde může využít nejen svojí touhu změnit svět k lepšímu, ale zároveň i kontakty svého manžela, aby ji podpořili finančně. Při svém manželovi stojí i v těch nejtěžších chvílích.

  Sezóny 4
  2013 - 2016
 • Doug Stamper

  Doug Stamper

  Je Frankovým parťákem v politice. Stojí za ním při všech důležitých jednáních a často za něj provádí i špinavou práci.

  Sezóny 4
  2013 - 2016
 • Remy Danton

  Remy Danton

  Lobista pracující pro společnost obchodující se zemním plynem. Kdysi s Frankem pracoval, ale pak se rozešli (ve zlém) a od té doby se neustále popichují. Náhoda, nebo spíše těsné politické vazby politiků a lobistů, způsobuje, že se potkávají častěji, než by sami chtěli.

  Sezóny 4
  2013 - 2016
 • Jackie Sharp

  Jackie Sharp

  Jackie je ambiciózní zástupkyně vůdce demokratické většiny a kongresmanka, kterou si oblíbí Frank Underwood. Jako válečná veteránka je oblíbená i u lidí a dlouho nechá Franka, aby jí říkal, co má dělat. Vadí jí ale čím dál víc, že se musí chovat neeticky a amorálně.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Seth Grayson

  Seth Grayson

  Seth je ambiciózní a úspěšný politický poradce, jehož nejvyšším cílem bylo dostat se až do Bílého domu. Tam získal kariéru prezidentova tiskového mluvčího. Vadí mu ale, že mu prezident neříká vše, co Dougu Stamperovi.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Heather Dunbar

  Heather Dunbar

  Heather Dunbarová je bývalá státní zástupkyně, která se rozhodne kandidovat na prezidentku Spojených států. Mezi demokraty je hlavním sokem Franka Underwooda, který se s ní snažil manipulovat. Na rozdíl od něj ale odmítá využít všechny možné páky, aby své protivníky pokořila na kolena.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Catherine Durant

  Catherine Durant

  Bývalá senátorka a Ministryně zahraniční Cathy Durantová je velice blízkou přítelkyní a spojenkyní Franka Underwooda, který jí jednak věří, ale také využívá její moci při prosazování svých přání.

  Sezóny 4
  2013 - 2016
 • Edward Meechum

  Edward Meechum

  Osobní strážce Franka Underwooda a jeho ženy Claire. Edward se zprvu nezapíše schopně a vypadá to, že po jednom selhání ho Frank propustí, oba Underwoodovi pro něj ale mají slabost a Edward je více než loajální, aby jim ve všem vyhověl.

  Sezóny 4
  2013 - 2016
 • Rachel Posner

  Rachel Posner

  Doug Stamper objeví Rachel jako prostitutku, kterou využije k Frankovým politickým hrám. Mladá dívka ale začne vědět příliš mnoho a začne být Underwoodovi přítěží. Doug má ale pro Rachel slabost a proto je pro něj velice obtížné se jí zbavit.

  Sezóny 3
  2013 - 2015

Pátá série

Patricia Clarkson a Campbell Scott hereckými posilami páté série

Patricia Clarkson a Campbell Scott hereckými posilami páté série

V páté řadě House of Cards uvidíme hned tři nové herecké tváře. Těšit se můžeme na Patricii Clarkson, Campbella Scotta a Jamese Martineze.

Upoutávka k páté sérii

Reklama

Další tipy

10 seriálů, které sledovat po House of Cards

10 seriálů, které sledovat po House of Cards

Pokud se vám zalíbilo politické téma a rádi byste v televizi sledovali další, tematicky příbuzné seriály, nechte si je doporučit od nás.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás