Invincible (Neporazitelný)
96/100 - 56×

Invincible(Neporazitelný)

Legendární hrdina z dílny Roberta Kirkmana, který se na stránkách komiksů nakladatelství Image objevil už roku 2002, nyní konečně přichází ve vlastním animovaném seriálu z dílny Stevena Yeuna.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 41 minut
žánr
Akční, Animovaný, Komiksový
hrají
Steven Yeun (Invincible), J.K. Simmons (Omni-Man), Sandra Oh (Debbie Grayson), Gillian Jacobs (Atom Eve), Walton Goggins (Cecil Stedman), Ross Marquand, Zachary Quinto (Robot / Rudy Conners), Zazie Beetz (Amber Bennett), Chris Diamantopoulos (Donald Ferguson), Clancy Brown (Damien Darkblood), Seth Rogen (Allen), Mark Hamill (Art Rosenbaum), Ross Marquand (The Immortal), Lennie James (Darkwing), Lauren Cohan (War Woman), Michael Cudlitz (Red Rush)

K multivesmíru bude přistupováno jinak, než bývá zvykem

K multivesmíru bude přistupováno jinak, než bývá zvykem

Ach ty multivesmíry! Nejenže jsou v dnešní době součástí mnohých franšíz, ale už jsme se tohoto konceptu dočkali i v seriálu Invincible. Nicméně tentokrát by se konečně k multivesmíru mělo přistupovat správným způsobem, v čemž nás utvrzuje samotný tvůrce Robert Kirkman.

6 0
9.11.2023

Koncept multivesmíru se čím dál víc stává populárním u tvůrců komiksových či sci-fi filmů a seriálů a není proto divu, že se do toho pustili i autoři Invincibla. Avšak ti slibují, že bude multivesmír pojat jiným stylem, než jak bývá zvykem. Prvního důkazu o existenci multivesmíru jsme se dočkali hned v prvním díle druhé řady, a to díky nové postavě Angstroma Levyho, který dominuje schopností mezi různými vesmíry cestovat a který se pokusil ze svého mozku vytvořit supermozek tvořen informacemi z mozků jeho dalších verzí. Nutno říct, že se mu to nepodařilo tak, jak si představoval.

Tvůrce Robert Kirkman ujišťuje fanoušky seriálu, že se nemusejí obávat toho, že najednou budeme v seriálu vídat různé verze jednotlivých postav, což už začíná být v zábavním průmyslu poměrně ohrané. Sice jsme hned v premiéře viděli i odlišné verze postav z našeho vesmíru, avšak stalo se tak ze zcela jiného důvodu než kvůli zapojení jiných verzí do příběhu, což Kirkman komentuje následovně:

U druhé série jsem hovořil o tom, že Angstrom Levy nemusí být nutně hlavním padouchem série, ale je zásadním prvkem druhé řady. Myslím, že v médiích už je spoustu multivesmírů, což je frustrující, protože když v komiksech došlo na příběh Angstroma Levyho, něco jako Spider-Verse ještě neexistovalo. Ani nedošlo na nějaký Flashpoint. V DC Comics existoval multivesmír, ale ne záplava multivesmírů, které jsou v médiích nyní. Opravdu dobré je, že my se k alternativním dimenzím postavíme zcela jinak než všichni ostatní. Jde spíše o zaměření na charaktery postav. Neslouží to jako nástroj k představení stovek různých verzí věcí, které máte rádi. Je to spíše vypravěčský nástroj, který použijeme skvělým způsobem. Myslím, že když s tím přijdeme v této době a budeme se k multivesmíru stavět tak odlišně, bude to vážně senzační. Proto se nesmírně těším na to, co s Angstromem předvedeme.

(Konečně se možná dočkáme správného přístupu k multivesmíru. Foto: Amazon)

Z Kirkmanových slov tedy jasně vyplývá, že hlavním prvkem alternativních vesmírů nebude zapojení jiných verzí postav do příběhu, ale spíše budou odlišné verze sloužit k dozvědění se nových věcí o postavách, které již dobře známe a jejichž příběh nás zajímá. Hned v premiéře jsme se například dozvěděli, že všechny další verze Marka se připojily ke svému otci a pomohly mu převzít moc nad Zemí, čímž tedy vychází najevo, že náš Mark je něčím jedinečný a stejně tak že je náš Omni-Man komplikovanější. Nejsou jen další Markem a Nolanem v multivesmíru. Jsou jiní, což bychom nevěděli bez zapojení konceptu multivesmíru do seriálu a ukázání kontrastů mezi nimi. Kdežto třeba ve světě MCU jsou nám představeny různé verze těch samých postav a jsou podrobně vykresleny, aby mohly stát v příběhu samy o sobě. Například ukázání několika verzí Lokiho nedělá z toho Lokiho v podání Toma Hiddlestona nijak mimořádnější postavu. Pořádně se tak nedozvídáme, co dělá onoho protagonistu či antagonistu unikátním, že nám musely být představeny jeho jiné verze.

Kirkman ještě zdůrazňuje, že multivesmíry mohou být nesmírně silným nástrojem pro dějovou zápletku, ale musejí sloužit ku prospěchu postavám a celkovému příběhu. Multivesmíry totiž mohou začít být nudné, když je děj pouze o samotných vesmírech a ne o postavách, které je obývají. Tedy ve zkratce: Proč bychom měli toužit po nekonečném množství Marků, když jen stačí našeho Marka poznat o něco lépe?

Zdroje. ScreenRant, Polygon

Jak se vám zamlouvá zapojení konceptu multivesmíru do seriálu? Jste zvědavi, jak odlišně bude multivesmír v průběhu série pojat?

Diskuze /2

Ananas

Je pravda že ja som už tiež preplnený multiversom ale som zvedavý ako sa s tým popasovali

9.11.2023 | 18:38:41
Decado23

Proč jen jim nevěřím ani slovo. Odpověď jak politik, vlastne nic neřekl a kdyby měli nápady, nemusí si pomáhat berlickou multiverse. Škoda , první sérii a Atom Eve to pro mě končí.

9.11.2023 | 21:39:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Druhá polovina odstartovala šokujícími zvraty

Druhá polovina odstartovala šokujícími zvraty

Už od rozjezdu seriálu Invincible je všem jasné, že si seriál nebude s ničím brát servítky a nezalekne se před drastickým usmrcením jedné postavy za druhou. To dokazuje i první díl druhé poloviny druhé řady, který šokujícími zvraty oplýval.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Epizodní plakáty

Epizodní plakáty

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama