The X-Files (Akta X)
89/100 - 110×

The X-Files(Akta X)

Zvláštní agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová se zaměřují na nevysvětlitelné případy, které jsou velmi často spjaté s paranormálními jevy a s možnou existencí mimozemského života na Zemi – tedy na takzvaná akta X. Mulder je o existenci mimozemšťanů neochvějně přesvědčen, Scullyová je zase neochvějný skeptik a spolu tvoří dvojici, která odkrývá pravdu skrývající se tam někde venku…

USA | 1993 | Pauza
vysílání
10 sezón | FOX | 43 minut
hrají
Gillian Anderson (Dana Scully), David Duchovny (Fox Mulder)


Pravda je stále venku - Akta X se vrátí

Pravda je stále venku - Akta X se vrátí

Posledních pár dnů kolovala internetem zpráva o možném návratu jednoho z nejkultovnějších amerických seriálů všech dob – The X-Files. Nyní se na toto téma konečně vyjádřila i samotná televizní stanice FOX a světe div se. Návrat Akt X se skutečně plánuje.


12 0
19.1.2015

Dosud není jasné, v jakém formátu či pojetí by se kultovní Akta X na televizní obrazovky FOXu měly vrátit, pokud se k tomuto kroku stanice skutečně odhodlá, každopádně se ale počítá nejen s Davidem Duchovnym a Gillian Anderson v roli ústřední vyšetřovací dvojice Muldera a Scullyové, ale dokonce i s tvůrcem původního seriálu Chrisem Carterem, kterému se po zrušení jeho novinky The After pro Amazon Studios rapidně pročistil kalendář.

Akta X patřily mezi jedny z nejúspěšnějších a nejikoničtějších seriálů 90. let a svůj silný odkaz zanechaly i na obrazovkách českých a slovenských. V Americe seriál běžel devět sérií během let 1993 a 2002, přičemž mezi pátou a šestou řadou v roce 1998 vznikl i velmi úspěšný celovečerní film. Druhý takový film pak vznikl i v roce 2008, ten už však většinu fanoušků tolik nenadchl. Mnozí z nich místo toho dlouho vyhlíželi potenciální film třetí, který by konečně uzavřel komplikovanou mytologii celého seriálu. A právě toho se možná dočkají v nadcházející připravované řadě.


Nutno poznamenat, že Akta X nejsou jediný starší televizní seriál, který hlásí návrat na obrazovky. Ještě letos se v nové sérii vrátí Hrdinové, příští rok nás pak čeká pokračování klasického Twin Peaks Davida Lynche. A aby toho nebylo málo, nyní se nově začalo šuškat dokonce i o pokračování adrenalinového Prison Breaku. Inu, nostalgie táhne.

Diskuze /2

Oveckoun

Hmm. Asi jsem si teď i maličko cvrnknul do textilu :D

19.1.2015 | 10:36:45
Michelle84

síce viem že už to nebude také ako predtým ale aj tak sa na to teším :)

27.2.2015 | 18:25:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!