Sleepy Hollow (Ospalá díra) Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.


4 0
18.1.2014

Abraham Van Brunt zaprodal svou duši Molochovi poté, co byl zabit Stínovými bojovníky. Bezhlavý jezdec se z něj stal, když mu Ichabod Crane, jeho bývalý přítel a kapitán v armádě kolonistů, usekl hlavu. Jak Abraham, tak i Crane, se později probrali do 21. století ve Sleepy Hollow.

Abraham van Brunt pocházel z bohaté rodiny. V roce 1774 se zasnoubil s Katrinou van Tassel a na důkaz svých citů jí kupoval drahé dárky. Jednou se rozhodl koupit jjí náhrdelník a vybral ten nejdražší, avšak Ichabod, jeho přítel, který koupi přihlížel, mu pomohl vybrat jednodušší šperk, který se více hodil ke Katrině samotné. Na společenském večírku se pak Ichaboda Katrina zeptala, zda to byl on, kdo náhrdelník vybral, a on to potvrdil. Po této události zrušila Katrina zasnoubení právě kvůli lásce k Ichabodovi.


Následující den byli Ichabod a Abraham posláni na tajnou misi, aby doručili Deklaraci usnesení Prvního kontinentálního kongresu, předchůdce Deklarace Nezávislosti. Na cestě přes nepřátelské území v Pensylvánii Ichabod sdělil Abrahamovi, že Katrina chová city k němu, což Abrahama rozzuřilo. Abraham donutil Ichaboda k souboji na meče. Ichabod se ale rychle vzdal, což Abraham odmítl přijmout a pokračoval v boji. Abraham nakonec odzbrojil Ichaboda, srazil ho na zem a přiložil mu meč ke krku. Náhle se ozval výstřel a Abraham byl zraněn hesenským vojákem. Ichabod toho vojáka zabil, nicméně pak přišly další hesenské posily a Ichabod musel utéci.

Ke smrtelně zraněnému Abrahamovi přišel Moloch a udělal s ním dohodu. Abraham zaprodal svou duši Molochovi, a ten ho udělal Jezdcem Smrti výměnou za Katrinu. Tak se Abraham stal hesenským vojákem, členem 5. batalionu známého jako Stínoví bojovníci. Byl to on, kdo pronásledoval Paula Revera a jeho 3 společníky, které zabil. Reverovi se povedlo jen tak tak utéct s manuskriptem, který obsahoval informace o Jezdcových slabostech.

Jako jeden ze čtyř jezdců Apokalypsy je bezhlavý jezdec je téměř nesmrtelný, jeho velká slabost je však sluneční světlo (nebo případně umělé ultrafialové), které ho oslabuje, během dne se proto schovává na dně řeky. Dokud je jezdcova hlava oddělená od těla, může využít pouze část své skutečné síly. Jezdcovou další slabinou ještě je Katrina, ke které stále chová city, a je ochoten udělat cokoli, aby ji dostal zpět.

Jezdcova oblíbená zbraň je sekera se širokou čepelí, která je rozpálena na 500 stupňů, což způsobí, že rány sekerou nekrvácí. V 21. století jezdec nepohrdl ani palnými zbraněmi, jako třeba Mossberg 500, Colt M4A1 a Glock 17, z nichž většinu mu obstaral Andy Brooks.

Jezdec většinou pracuje sám, plní rozkazy Molocha a jak jsme v jednom z dílů viděli, nemůže se protivit jeho vůli, ani pokud jde o někoho, ke komu stále chová velkou nenávist – jako je Ichabod.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

O osudu seriálu je rozhodnuto

Seriál Sleepy Hollow končí

Seriál Sleepy Hollow končí

Po čtyřech letech boje s nadpřirozeným zlem a pátrání v alternativní americké historii se musíme rozloučit s Ichabodem a jeho spolubojovníky. Stanice se rozhodla seriál dále neprodloužit.

Reklama

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Promo postav

Promo postav